bugün

b) sorenstein

bi oturuşta 2 kilo karpuz yiyorum. tüm ekonomik dengeyi bozdum.
kıllışdaroğlu. namaz kılmıyor çünkü.
Ben değilim.
Ce ha pe nihayetinde 16 yildir iktidar.
Ali babacan ve Mehmet şimşek'i ilk sıraya yazabiliriz. Uyguladıkları imf kuralları ülkeyi uzun vadede boka batırdı. Evet.
Lady gaga.
Fetödür. Her şeyin sorumlusu fetödür.
Ben olmadığım kesin.
Şimdi ortada muhakkak yönetimden kaynaklanan konular var ama halk olarak acaba biz bu konuda hiç sorumlu değil miyiz diye sormak istiyorum.

Her parti iktidar olmak üzere kurulur ve programını ortaya koyarak ekonomi yönetiminin yapacaklarını anlatır oy ister.

Sayın ince ben çılgın projeleri askıya alacağım dediğinde ona oy vermedilerse, bu krizin sorumlusu %53 mü ne işte o oyu verenlerdir.
kişi olarak sorumlusu yada sorumluları belli.

ülkeyi krize götüren en önemli olay ise dangalak fantazilerle suriye bataklığına gözü kapalı dalmaktır.
Aslında bunun tek bir dönem, hükümet yahut siyasi parti ile alakası yoktur zannımca. Şayet geçmişteki ekonomik yatırımlara yahut yapılmayan yatırımlara bakacak olursak görürüz ki bu bir süreç sonucu ortaya çıkmıştır. Ha şunu da es geçmemek gerekir ki uzun süreçli bir yönetim hakkı elde etmiş bir çok parti gelmiştir ülkenin başına lakin günü kurtarmak ve dönemlerini güzelleştirmekten öteyi hedefle(ye)memişlerdir. Temel olarak sorun sistemin ta kendisinden ortaya çıkmakta ya da mevcut sisteme ayak uyduramamaktan dolayı patlak vermektedir.
Yan komşu ayfer teyzedir.
Sürekli altın alıyor sattığı yok.
Her yönetici ister ki halk bana her konuda tam yetki versin , bana hesap sormasın.

iktidardayken yaptıklarının hesabını soracak bir seçmen olmadığı zaman ve aynı zamanda her konuda tam yetki veren bir seçmen olduğunda kim olursa olsun bu gücü kullanır çünkü güç böyle bir şey.

2011 den beri devam eden Suriye savaşı sonucu 40 milyar dolar harcanan 5 Milyon Suriyeli var.

Kimse çıkıp demezse 40 milyar neden buraya harcandı veya çözüm süreci neden bitti, o zaman kriz var diye ağlamak anlamlı olmuyor.
Çomarlar.
benimdir dolarım var telefonum da ayfon tam vatan hayiniyim.
Cevabının herkes tarafından bilindiği sorudur.
kendi açıklamasına göre recep tayyip erdoğan

https://twitter.com/aliak.../1291309367711731712?s=21
Ben. Yüz dolarım var. On senedir cüzdanımda taşıyorum. Mahfettim ülke ekonomisini. Reis ne dese haklı.
Andromeda galaksisinden öz uzay ekmek fırını sahibi galaktik hüseyin abi sorumludur.
Ekonomik kriz olduğunu kim söyledi.
(bkz: bay kemal)
biz türk halkı ve türk kafası siyaset.

chp-akp-dyp-anap mevzusu değil aslında.

normal sağlıklı bir ülkede kimse size cennet vaat etmez ama bizde edilir/ve beklenir.
normal sağlıklı bir ülke 2-3 temel sorun olur. partiler görüşünü söyler ben böyle çözücem, diğeri der ki ben bele... halk da niyetini belli eder.

diyelim öncelikli sorun terör mü?...
normal sağlıklı bir ülkede...
birisi der ki... kafasına vurucam örgütlerin anasını zikicem görüceniz.
diğeri der ki demokratik haklar vericem...
der... halk da ona göre görüşünü yansıtır seçimde.

sağlık mı?
biri der ki bedava yapıcam, diğeri der ki özelleştiricem... diğeri der ki daha çok hastane yapıcam.
halk da aklına yatana oy verir kendince.

işsizlik mi var?
biri yatırım yapıcam der... diğeri işsizlik parası vericem der... bir diğeri teşvikle işyeri artırıcam.

normali budur aq!

biz de ya birbirine benzer kafada birkaç parti oldu...koalisyonlar falan... ne dediğini bilmeyen
ya da en iyisini ben bilirim diyen bir tek parti.

"sen söyle hakim beyim... suç kimde?" kibar feyzo