bugün

son dönemlerde özellikle kürtçülük yapan sol eğilimli şovenistlerde çıkmaya başladı bu durum. neyin aydınısın, nerenin aydınısın, ne yapmışsın bugüne kadar, kaç kitap yazmışsın, kaç ödül almışsın, ne başarın var ?
'aydın' yoksulu ülkede olabilecek durumdur.
'aydın' diye geçinenler halktan kopuk, halkı bilenler 'aydın' seviyesinde entellektüel değil.

bir de solcu olduğundan mütevellit kendini aydın sananlar var. sanki 'aydın' olmak için solculuk ek kontenjan veriyor amk.
yazık ki 'sözde' bolluğa rağmen ülke olarak bir türlü aydınlanmadığımız durumdur.
sacma sapan ucuz komedi filmlerinin gise yaptigi ulkede ben bir aydinim evet durumudur.
Bu kadar malın arasında aydın olmak çok da zor değildir ama bu da pek bir halt sayılmaz gündemler ortak olduğu için kötünün iyisi denilebilir. Evrensel düşünceler ve hayata bakış açısıysa o insan zaten kalitelidir yaşadığı alanda da tüm dünya da da. Kendi kişiliğini kendi belirler insan.
aydınlanamayan mayın aydın serseri mayındır.
bunlara fazla anlayın kendimizi kaptırılmamalıdır.
Ciddi bir sorundur.

Kime elin çarpsa akil insanı oynuyor, herkes madem böyle akıllı niye kriz yaşıyoruz her anlamda?

ülkemdeki insanların ellerine acilen kitap verilmeli, en azından konuşmayı öğrensinler. kendi dilini bile hebele hübele konuşuyor bu millet yahu, kafayı yiyeceğim.

Hele şu lise aşamasında olup bizlere yetişecek nesle acıyorum, staj yaptım okulda bir süre, konu anlatıyorum, iki üç gülünce direkt sınırı aşıp şakaya vurarak “boş yapma, show bitti sahneden in” bilmem ne... Anası babası kafasını telefondan kaldırmaz kahrını da hocalar çeker, dokunamazsın da tüm haklar öğrenciye yönelik. Çok sinirlendim gidiyorum.
ne demek yani? Değil miyiz?