bugün

örümcekli, bağnaz zihniyettir.
başbakan olmak kolay mı, elbette sorumlu tutulacak. yetinmeyip cumhurbaşkanı olmaya can atarken üstelik. vatandaş oy verirken 'bizden sorumlu olman icin seni görevlendiriyoruz' demiyorlar mı?

http://www.odatv.com/n.ph...e-gomuluyorlar-1505141200

bunlar da öyle düşünmüşlerdi, mezarları dahi olmayacak.
gezideki müdahaleler için emri ben verdim ve 2 hafta önce chpnin soma için verdiği önergeyi akpnin reddetmesi olaylar dizesini görmeyenleri görmemizi sağlayan vasat beyanat. sorumlusu kim olacağıdı ya jamaika cumhurbaşkanı mı?
zihniyette sıkıntı yoktur adam yaptığı her harekette densizliğini pişkinliğini kullanarak okları üzerine çekmeyi başarıyordur. örneğin somadaki faciya olayın sıcağı sıcağına yaptığı saçma sapan örneklemeyle herkesin asabını bozmuştur. bunlar adamı dinden de soğutur zira şahsım adına şunu söyleyebilirim ki bu adamın inandığı allah'a inanmıyorum ben.
kim sorumlu tutulacak yöneten o özelleştiren o yandaşa verip soruşturulmasını engelleyen o.
vallahi hükümet yalakalığı değil bu söylediklerim ama en saçma durum bu, enerji bakanı var, sendikası var en önemlisi özel bir şirkete ait olan maden başbakan neden hönkürüyorsun, sorumlular bulunur ceza almaz o zaman hönkür, yardımlar yapılmaz o zaman hönkür, mağdular daha çok mağdur edilir o zaman hönkür, sabotaj mı cinayet mi kaza mı daha belli olmadan t.c başbakanına saldıramazsın.
antitezi ülkede hiçbir şeyi başbakandan sorumlu tutmayan zihniyete göre bunu fakirliğinden doğan öfkesinden yapmasıdır.

agacım kiminiz makarna aldı, kiminiz bilmem ne sitesinde residence aldı, kimisine de kocası marsı aldı...

mecburen babayı alanlara da şikayet etmek kaldı.

edecekler tabi... bundan önce nasıl ki bi kesim ota boka bizi eziyolar bizi eziyolar diye ağladıysa, bugün de aynısı olacak.

gelgelelim karşıt görüşlerin/cephelerin bu durumu kimseyi kar beyaz yapmaz.

hele ki egemenleri ve yalakalarını!

o bakımdan şu tertemizdir dendiğinde o temiz mi bakılmaksızın, temiz diye şak şak yapanlar leş gibi aslında.
özelleştirmeyi 2012de kendi imzasına bağlayan onuda yandaşına veren başbakandır ondan kendi imzasına bakıyor soruşturmalar kendi partisiyle engelleniyor çünkü adam yandaş işçilerinin kartlarını alıp senin mitingine destek diye gönderiyor. şirket işçilerini orada bulunan halkı oy vermezlerse işsiz kalmakla korkutuyor acaba neden başbakan sorumlu o olmayacak kim olacak. enerji bakanıda kendi bakanı şirkette kendi yandaşı bide üstüne gitsn acılı insanları tartaklasınlar.
tum guzel seylerden basbakan sorumluysa kotu islerdende basbakan sorumludur.
firatta kaybolan koyundanda basbakan sorumludur. lami cimi yoktur.

not: tayyipciyim.*
benim suçumu tayyibe yüklemektir.
halbuki her boku ben yedim. ülkeyi yöneten de benim. sorumluluk bana ait. denetleme mekanizması da benim, madenleri peskes çeken de...
almayın uzun elli adamın gunahini.
bir ülkede büyük bir facia varsa sorumlusunun başkan olacağını hatta bazı olaylarda (emri ben verdim, öldürdüler, destan yazdılar) şeklinde ifadeleri varsa suçlu durumuna bizzat düşüceği ve nefret edileceği kesin ve çok normaldir.

hatta böyle düşünmeyip, etmeyenden korkmak gerekir.

(bkz: öldürme emrini ben verdim)
(bkz: dayaklar)(videoları mevcut)
(bkz: üslup ve yasaklar)
(bkz: ülkede en yetkili kişi)
(bkz: vergiler ve dönüşü)

e daha ne olsun ? sırf kavga ettiği için okuldan ulaştıran ve 1 kişiyi kasıt olmadan öldürmekten tutuklanan var. *
tuvaletleri tıkansa başbakanı sorumlu tutacak olan chp zihniyeti.
çıtayı yükseltmiş zihniyettir. bundan sonra iktidara kim geçerse geçsin en ufak bir sorunun müdahili olarak iktidarın gösterilmesine sebep olacak zihniyettir. çaycı selimin çayı soğuk getirmesinin başbakana yüklenmesine sebep olacak zihniyettir.