bugün

ülkemizin en büyük sorunu adam 16 yıldır akp ye oy veriyor gene vericem diyor. chp pislik diyor adam yıllardır chpli halen chpye oy vereceğini söylüyor ne diyim bize her şey müstehak.
Doğrudur fakat sadece fanatizmle açıklayamazsın. Göt korkusu diyebilirsin mesela. Bi önceki seçimlerde sadece faizler oynamasın diye oy atan esnaf tanıyorum. Şimdi de bu tip liderler hükümetten indiğinde veya düşürüldüğünde iç savaş çıkar olayı işleniyo böyle de bi düzen işte..
insanların takım tutar gibi parti tutuyor olmasındandır. Bi siyasi partiye oy veriyorsan ömür boyu ona oy vereceksin diye bi kural yok. Hangi parti ne vaat ediyor. Hangisi daha samimi ve ikna edici geliyorsa ona verirsin . Bi de siyaset belli bi grup üzerine yapılan vaatler üzerinden dönmeye başladı. Memurlara şu kadar zam yapmak emekliye ikramiye vererek ülkenin refah seviyesi artmaz. Yanlış anlaşılmasın onların bunu hak etmediği anlamına gelmez. Günlük siyaseti kurtarmak için bunları yapmaktan vazgeçip gelecek 10 20 ve 50 yıllık devlet planlarımız olmalı ve iktidara kim gelirse gelsin bu ana plandan kopmaması lazım.
Fanatizm, sadece parti olayında değil her konuda aldı başını gitti.

Ekşi'de Uber tartışmalarında, taksicileri savunan başlıklar açtım, entiriler girdim. Özelde, başlıklarda yemedeğim küfür kalmadı. 7 sulaleme sövdü ipneler. Mesaj kutum panayır gibiydi. Sonra kalbim kırıldı, teli şarja taktım.