bugün

ilk öncelikle durun ! bunun ideolojiyle falan alakası yok. bu tamamen bilinç altı bir şey en azından benim öyle.

çok arkadaşım var ülkücü çok iyi anlaşırız ancak korkarım hepsinden. ama bunun nedeni sizin düşündüğünüz şeyler değil.

benim rahmetli dayım * zamanın en sıkı ülkücülerinden biriydi. hangi zaman derseniz 20 sene önce falan diyeyim. neyse kendisi fransa'da yaşardı ve fransa ülkü ocakları başkanıydı. ve türkeş ile baya görüşürdü falan. hatta ve hatta türkeş'e fransa'da para toplayıp zırhlı araba geirmişlerdi falan.

neyse efenim enim ülkücüleri sevmememin nedeni dayım ve onun selamlama biçimi. ben 3 4 yaşında bir veletim dayımla ilgili hatırladığım şey dayımın bana selam niyetine kafa attığıydı. gözlerim bulanıyordu her seferinde ama beni hr gördüğü yerde bunu yapıyordu hatırlıyorum.

bu ülkücülerin selamıymış tamam güzeldir belki bilmiyorum ancak 3 yaşındaki çocuga bu hareket yapılırsa bu çocuk ileride ülkücü döven emo diye başlık açabilir ülkücüleri pek sevmeyebilir. yoksa çok arkdasım var.

yaklasana kafa atarım allahıma delirtmeyin beni. ehe

edit: komünizmle alakam yoktur. bildiğin sağcıyım lan ben.
(bkz: komünist ezikliğinin sözlükte tavan yapması)
sadece ülkücü olması ve bunu vurgulayan her hareketi ve dış görünüşü yeter de artar bile.
mutemadiyen kürtlere bok atma çabaları başlıcadır. Akabinde, her ne kadar 'bizde öylelerinin yeri olmaz deseler de' okul köşelerinde ellerinde tespih kendilerinden küçüklere artislik yapan gençlere sahip olmalarıdır.

Malesef bana bir tane denk geldi..

Edit : bu arada genellemenin ne kadar yanlış olduğunun farkında olduğum gibi, tüm bir genelleme yapmadığımı dile getiririm.
ülkücüleri bizzat tanıyan biri olarak (ocaklara gitmedim evet ama baya derin kişiler ile birebir sohbet etmişliğim vardır) sevilmicek yanları vardır ancak, nefret hiç bir canlıya yakışmıcak kadar çirkin ve gereksizdir.

sevilmicek yanlarından en çok dikkat çeken ise at gözluğu takmış olmalarıdır.

edit: eskiler yağabilir.
hakiki ülkücülükten bir haber tiplerin ülkücüğüm ayağına yatip, gerçek ülkücülerinde kötü imaj altinda kalmasina vesile nedenlerdir.

peki gerçek ülkücü kimdir ?
karşilaştiğim bir abi şu şekilde özetliyor;
-ülkücülerin temeli osmanliya dayanmaktadir.
-ülkücü dediğin içki içmez,
-namazlarini bırakmaz.
-dini gereklerini yerine getirir.*
-haksizliğa tahamül edemez,
-vatanini, milletini düşünür.
-haklinin yaninda olur,
-merttir garipleri, zalimlerin zulmunden korur.*
-sen türksün sen kürtsün alevisin ayrimi yapmaz
vb.
(bkz: ağzına sağlık abicim)
gerçek ülkücüyüm diye geçinip kürtlere salça olmalarını bırak, kürt böreğini bile bok ile eş değer görmeleridir. Bu böreğin adı sırf kürt böreği diye.
(bkz: hiç birşey bulamazsa bokunla kavga eden adam)

çok var bunlardan.
bu ülkeyi babalarının malı sanmaları, cuntayla gelip demokrasiden bahsetmeleri, ırkçılık yapmalarıdır. allah hidayet versin.
slogan milliyetçilikleri (bkz: ya sev ya terk et)
faşizanlıkları (bkz: ülkü ocakları)
cahillikleri (bkz: dokuz ışığı bilmeyen ülkücü)
katillikleri ve işbirlikçilikleri (bkz: maraş-çorum-sivas-fatsa)

şimdilik bunlar yeter. adam olana çok bile.
(bkz: sağa sola fantezilerini yazan asena)
sadece adım olsun arkam olsun, ocaktan adam toplayıp kavgaya girek zihniyeti yeter.
faşist olmaları.
neyi savundukları hakkında hiç bir fikirleri olmamaları, kavgada adam olsun diye ocak dedikleri harbi çay ocağı olan bir yerde takılmaları.

milliyetçiliğin sike sürülecek bir tarafı olmaması, halkı sevmemeleri (sevseler halkını seven adamı öldürmezlerdi), lisede bile okul başkanlığı mevzusunu çok abartmaları hatta sikik bi okul başkanlığı için küçücük çocukları tehdit etmeleri.
devlet bahçeli'nin mhp partisin başında olması...*
kabadayı yürüyüşleri...
ucuz ve ütüsü bozulmuş hafif de kirli siyah veya lacivert (çizgili de olabilir) takım elbiseleri...
tehditkar bakışları...
her lahza kavga etmeye hazır duruşları ve agresif hareketleri...
olmazsa olmazları tesbihleri...
kesin çizgilerle sınırları belirlenmiş sakalları...
küfürlü ve full argo lisanları...
her biri mertliğin kitabını yazmış olmasına karşın bir kişiyi birçok kişiyle darp etmeleri...
kavga, dövüş, miting, eylem şu bu gibi organizasyonlarda çok hızlı toplanmaları...

bunlar sevilmeme nedenleri arasında sayılabilir. bu özellikleri bünyesinde barındırmayanları tenzih ederim. ama genel kaide budur maalesef...
bıyıklarıdır.
5 dakika da çürütülecek iddadır.

1- ülkücüler şiddetten hoşlanmaz o sebeple ülke şuan hala iç savaş boyutuna gelmemiştir.

2- türkün türkten başka dostu yok diyen ülkücülerin bazı ocak başkanları arnavut, boşnak, çerkes ve kürt'tür.

3) ırkçılık konusunda çok zayıftırlar.

bu yüzden de ülkücü değilimdir. açık ve net ülkücüleri tanımıyorsunuz ancak ötüp duruyorsunuz.
"ya sev ya terket" zihniyetleri, "türk ün türkten başka dostu yoktur" zihniyetleri, kendi gibi olmayanlara şoven ve faşizan biçimde dayatmalar yapmaları.
vatana millete ve devlete sonsuz sadakatleri.bu yüzden mağlup edilememiş olmaları.
insanlık dışı, faşist, baskıcı, sömürü rejimlerinin köpekliğini yapmaları.
yurtsever insanlara saldırmaları.
büyük çoğunluğunun lisedeyken mahallenin delikanlılarından sopa yememek için ülkü ocağı denen kenar mahalle derneklerine takılıp arkasını sağlama alma çabası. bu çabanın sonucunda ideolojik tabanı "sıfır" olan onlarca tip il/ilçe başkanlığı ve hatta milletvekilliği yapacak mertebeye bile erişmiştir.

hatta bu olayla övünerek "ağzımız burnumuz kırılarak geldik buralara" buyuran milletvekilleri şu anda meclisi işgal etmektedir. mhp'nin mecliste son 3 dönemde yaptığı über muhalefeti(!) göz önüne alırsanız ne denli başarılı siyasetçiler yetiştirdiklerini anlayabilirsiniz...
gerektiği zaman islam'a, vatana, millete, bayrağa uzanan elleri kıracakları için sevilmemektedirler.
ülkücüler mafya anlayışını terk etmiştir. terk etmeyenler ise devlet tarafından içerde tutulmaktadır. eğer devam etseydiler kafanı kaldırıp baktığın her yerde kürt mafyaları olmazdı. ama gidişat şunu göstermektedir ki bu davadan elini ayağını çekmiş çoluk çocuğuyla uğraşan, evden işe işten eve giden milliyetçi insanların meydanlara çıkması için pkk yandaşları çok çaba sarf etmektedir.
(bkz: #15722355)
maraşta katlettikleri aleviler, bacaklarından tutup ortadan ikiye ayırdıkları 2 yaşındaki ufak bebekler ve karınlarını deşip henüz cenin halindeki yavruyu kazanlara atmaları sonuç olarak 111 kişiyi en büyük vahşetlerle öldürmelerinden sonra devlet tarafından korunup hiçbir ceza almamaları. bir çok aydınıda bu seviyesiz katiller vurmuşlardır. (bkz: abdi ipekçi) (bkz: hrant dink)