bugün

hepsi grubunun, klibinde suyun altında dansettikleri, görsel ve işitsel olarak gayet başarılı çalışması.
hepsi grubunun en güzel şarkısı. tabi ki sözlerinde fazlaca mantık aramamak gerekir.
daha önce ajda pekkan'ın söylediği şarkı.
çift ses ve "mmmmmmmmmm" lama "uuuuuuuuuu" lama olayını güzle yaptıkları bir şarkı.
"bir kalp yalnız bir kalbi düşünürmüş." kısmını hayli etkileyici bulduğum,ajda pekkan'dan dinlemeyi tercih ettiğim şarkıdır.
hepsi versiyonu çok çok güzel olmasına rağmen nedense diğer şarkıları kadar insanlar tarafından tutulmamış olan şarkı.
ajda pekkan'ın '68 tarihinde yayınlanan bir 45'liğinde takiben de aynı yıl içinde yayınlanan kendi adını taşıyan ilk albümünde yeralan, en sonsa the best of ajda (1998) albümünde karşımıza çıkan güzel bir şarkısı.

Üç Kalp
Söz: Fecri Ebcioğlu / Müzik: Patricia Carli
Yayınlayan © 1968 Regal Plak

Karar ver artık kimi daha çok sevdiğini
Kararsız olma sen üzme herkesi
Kalbinde kim var o mu yoksa ben miyim
Bilmek isterim yolumu çizeyim

Sen de üzgünsün bu hayattan hem de nasıl
Bir kalpte iki kalp nasıl yaşanır
iki kişi seven iki defa ölürmüş
Bir kalp yalnız bir kalbi düşünürmüş

Ah sen üzgün ah ben üzgün
O da üzgün yapma herkes de üzgün

Gözler beni arar kalbin onu düşünür
Tercih yap sonra üç kalp birden ölür
Görülmemiştir böyle aşk inan dünyada
Ne biçim sevgi üç kalp bir arada

Sen de üzgünsün bu hayattan hem de nasıl
Bir kalpte iki kalp nasıl yaşanır

Ah sen üzgün ah ben üzgün
O da üzgün yapma herkes de üzgün

not: son zamanlarda hepsi grubu tarafından da coverlanmıştır.
bir kalp yalnız bir kalbi düşünürmüş diyerek noktayı koyan şarkıdır. ajda pekkan daha güzel yorumlamıştır.
klasik bir hepsi şarkısı.
güzel sound, mantıksız söz.
bir ajda pekkan klasiği ve tabii ki cover'lanarak katledilen bir şarkı aynı zamanda (hepsi'ye selam ederim).
çok güzel sözlere sahip, anlamlı şarkı..

genelde bir kişinin iki kişiyi aynı anda sevmesidir. karar veremez, iki kalbin arasında kalır, hangisiyle beraber olursa o an öbürünü düşünür. iki kalbi de üzer ve tabi kendisi de üzülür. malesef sonuç olarak içlerinden biri en çok üzülen taraf oluyor.
kotu bir sarkidir, sozleri o kadar etkilemez gelsede ilk basta, "aldatilan" in soyledinigi anlayinca,belki birazda yasanilanlardan dolayi,insani kotu yapar..cok kotu sarkidir..cok..
şarkı ilk önceleri pek etkilemez o durumda olmayanları. gelin görün ki hayat sizi "üç kalp" arasına sıkıştırınca daha bir anlam kazanır sözleri...o'nu düşünürsünüz.siz'i düşünürsünüz (buradaki siz tahmin edildiği üzere üç kişiden oluşuyor).her söz daha da anlam kazanır gitgide...elinizden bunları söylemekten başka bir şey gelmez:

"gözler beni arar kalbin onu düşünür
tercih yap sonra üç kalp birden ölür"
ajda pekkan ın dinlenesi eseri tabi ki hepsi kızlarının cover ı da çok güzel olmuştur.
ahtapot hayvanının sahip olduğudur.
iskambil kağıtlarındaki kupa üçlüsüne söylenen diğer bir isim.
Bu aralar Candan Erçetin'in de seslendirdiği şarkı..
Ama nedendir bilinmez, Hepsi grubunun yorumu daha çok hoşuma gitmiştir..
hepsi grubu da coverlamış denildiğinde dinleyip, fena değil dediğim, sonra da hepsinin diğer şarkılarını dinlemek gibi bir gaflete düştüğüm şarkı.
ajda pekkan söylesin.
ajda varken hepsi denen grubumsunun söylemesi hataydı.
herkesin yaşayabileceği olağan bir durumdur ama o pişmanlık psikolojisi yok mu insanı bitirir.
Hepsi grubunun güzel söylediği şarkı.
sabah sabah dinlenen hepsi grubunun şarkısı. evet.
2020 çıkışlı gökhan sanlıman singlesi. Ajda pekkan ve grup hepsi yorumlarının bir tık üzerinde iyi. Sözlerine diyecek pek de bir şey yok.

https://youtu.be/TpX60m9g-ZM
parçanın orjinali patricia carli' ye aittir.

https://youtu.be/ZhwtiR9-ytc
güncel Önemli Başlıklar