bugün

gargamel'e benzeyen, şarkıcı, oyuncu, sunucu, ne olduğu belli olmayan adam.
mfö'nün ö'sü olan şarkıcıdır.
(bkz: olduramadım)
ağırlığınca altın yarışmasını sunmuş kişi.
17 ekim 1953 doğumludur. bir dönem barış manco ve kurtalan ekspreste bir dönem de erkin koraya bas gitar calmıştır.
bu adam niye bunca zaman bu cevherlerini saklamış diye sorar dururum hep kendime, neyse ki ikinci bahar dizisi ve eşkiya filminden bir başlangıç yaptı ve bizde böylece bu yönünü de bilmiş olduk. ayrıca seslendirme branşında da oldukça başarılıdır.
bir mfö konserinden sonra kendisine hayran bırakan müzik insanı.
her daim peşinden koştugum ama bir denk getirip derdimi anlatamadıgım papam türkiyenin en iyi bas gitar çalan adamlarındandır.
çok sıkı bas gitarist olmasının yanında özellikle yüz oyunuculuğunun ne demek olduğunu gösteren insan. gargamele olan benzerliği ise gerçekten şaşırtıcı boyuttadır.
sude isimli şarkının yaratıcısı.
eşkıya daki mükemmel oyuncudur.
cennet mahallesi'nde karizmasını feci çizmektedir. oyunculuğu da berbattır bu dizide. her bölüm alişan ve çağla şıkel'in evlenebilmeleri için bi plan bulur. bölümün sonunda pembe anlar. bunları döver. hebele hübele.
türkiye'nin en iyi basçılarından olduğu tartışılabilir fakat bas çalarken en iyi dans eden herifi olduğu tartışılmaz. tartışılırsa da ben katılmam, uzaktan izlerim.
yarışma programında sunucu olduğu zamanlar mi acaba? lafıyla herkesin diline pelesenk olmuş kelimeyi hafızalara kazıyan eğlenceli bir sanatçı.
olduramadım ve sude gibi mükemmel neşeli şarkıların yanı sıra bazen gibi insanı yaralayan şarkılar da yapmış baba.
karışık pizza* ve gora* filmlerinin, film müziği albümlerinde de yeralmış bunun haricindeki çalışmaları için mfö adresine bakılması gereken değerli müzik insanı.
Kısık Ateşte 15 Dakika 2006
Cennet Mahallesi 2004
istanbul Şahidimdir 2004
G.O.R.A 2003
Alacakaranlık 2003
Asmalı Konak 2002
Yeter Anne 2002
Komser Şekspir 2000
ikinci Bahar 1999
Eşkıya 1996
Arkadaşım Şeytan 1988

yapımlarıyla, sinema ve televizyon dünyasında da sıklıkla boy gösterdiği gözlemlenebilecek sanatçı kişilik.
türkiyenin şarkıcılık ve oyunculuk ikilemini bir arada en iyi yürüten adamdır. çok sağlam bir tiyatro oyuncusudur aynı zamanda. pop müziğin mihenk taşlarından m.f.ö üyesi olup, bu kadar da iyi bir oyuncu olabilmek gerçekten alkışlanmak ister.
(bkz: bazen)
fındık tanıtım elemanı. *
kullandığı fender jazz bass gitarı barış manço armağan etmiştir.
alacakaranlık dizisinde engerek bedri karakteriyle türkiye ' nin en iyi kötü adam oyunlarından birini sergileyen ve kovaladığı her tavşanı yakalayacak yetenekteki adam.
her türlü rolün altından kalkabilecek potansiyelinin yanı sıra, bas gitarı'da hakkıyla çalabilen ender müzisyenlerden olan, 1953 doğumlu, eşkıya filminde ve ikinci bahar dizisinde döktürmüş, buna mukabil para için de olsa, cennet mahallesi gibi gudubet bir dizide oynamaması gereken çok yönlü sanatçı kişilik.
müzisyenliğine laf olmasa da oyunculuğu vasatın üzerinde olmayan sanatçı. *
canlı performansına tanık olmadan yaşanmaz bu adamın.mfö'nün sahnede seyirciyle en çok oynayan,en çok çoşturan ismi.
cok iyi perdesiz bas gitar calar.

(bkz: gullerin icinden)