bugün

Birçok kader ortağı gibi tecavüz ve kadın cinayetine kurban gitmiş gencecik bir genç kız daha.

http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=28192419

Anasının babasının kendi gözünden sakındığı gencecik, pırıl pırıl bir kız daha.. Çocuk yetiştirmek zor, ancak kız çocuğu yetiştirmek onu böyle bir dünyaya getirmek şu zamanda daha zor.. Bu nasıl bir vahşet? Artık evden dışarı adım dahi atmaya korkacak insanlar. Bunun hesabını hiçbir hukuki yöntem kesemez. Bu Hayvanlığı yapanlara sen ceza olarak hapis göremezsin. En ağır şekilde sallandıracaksın ki ibret olsun. Daha kaç Özgecan 'ın kurban girmesi gerek? Bugün bunu yapanlar gerektiği cezayı almzsa yarın diğerleri yapacak.. Sırada Belki ben, belki sen, belki annen ya da kendi kızın..

Allah rahmet eylesin..
Tecavuze ugramasinin ardindan Yakilarak katledilmesi ne denli katil ruhlu orospu evlatlariyla icice yasamak zorunda oldugumuzu kanitlayan gencecik can.

Simdi bu cana kiyanlar da senin benim gibi nefes almaya devam edecek ya ona yaniyor insanin ici...

boylesine sabit olan ve canice islenen suclarda idam sart. Yoksa daha cok ozgecan yanar, daha cok ocak söner.

allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin.

idam gelmeli diyordum bu tür suçlar işlenince. karar değiştirdim. kararımın değişmesine neden olan şey ;ekşi sözlükte Özgecan'ın adına açılan başlıkta okuduğum uzun bir entry yüzünden. hapishanede bu tarz suçları işleyenlere yapılanlarla ilgili bir şeyler anlatmış bir arkadaş.içeride nasıl karşıladıklarıyla ilgili falan.tabi ki duyardık içerisinin kötü olduğunu fakat ekşideki arkadaş teferruatıyla anlatmış. anlattıklarının gerçekleşmesini öyle içten istiyorum ki. belki de bu günlerde en yürekten istediğim şeydir. umarım içerideyken öyle şeyler yaşarsınız ki ;doğduğunuz güne lanet edersiniz.
ne yazayım bilemedim,kin kusulacak o kadar çok şey varki. bugün hiç tanımadığım bir insanın vahşice öldürülüşüne ağladım, bugün hiç tanımadığım canilerden nefret ettim, bugün mersini sevmedim, akdeniz uzaktan bana mahzen gibi göründü, olmayan adalete kustum. allah bu gencecik, yufka yürekli (resimlerinden belli) kızı bu hale koyanların binlerce kez belasını versin. hala gözlerim nemli, kendimi tutamıyorum, az önce face sayfasına baktım, kediler ve bebekler gibi iki güzel ve masum şeyi paylaşan bir kız, böyle bir ölümü nasıl hakeder, insan bir türlü kabullenemiyor. allah ailesine sabır versin, nur içinde, ışıklar içinde yat, annesinin babasının can'ı, özgecan'ı, tüm anne babaları ağlattın ya, ne diyeyim.
Yazik gunah.
Uzuldum, acidim, kizdim..

Yaziklar olsun. Insanlik degil bu ama hayvanlik da degil.
Hayvan bunu yapmaz.

Allahin belalari sizi.
türkiye deki kadın şiddeti, sapkınlık ve eğitimsizliğin son kurbanı. minibüse de mi binmeyelim ? yolun kenarından yürümeye kalksam orada da laf atan olur arabaya atıp götürecek olan olur... ya biz kadınlar bu ülkede artık napalım da insan yerine konulalım ? napalım ? yanımda çakı taşısam saldıran kişiyi yaralasam, öldürsem bu sefer de hapis cezası var. herifin teki sadece ve sadece bana denk geldi diye ya tacize tecavüze uğrayacağım hatta öldürüleceğim ya da hapse gireceğim.

yeter artık yeter ! idamsa idam gelsin, hadımsa hadım gelsin. bunlar yok bari cezalarda indirim yapmayın.
şu hukuk artık kadınları korusun yeter !

edit: idam çözüm değil diye düşünenler; evet çözüm değil ama caydırıcı üstelik o psilikleri doyurmak zorunda kalmamış oluruz. umarım hapiste gereken cezayı verirler.
siz elinizle istediniz cumhuriyeti, şimdi sonuçları bu oldu..

suçluların elleri kesilmedikçe, dilleri kesilmedikçe, kafaları kesilmedikçe, idam edilmedikçe, işlemeye devam edeceklerdir...

dün şeriat'e küfür eden insanlar bugün şeriat kanunlarını arar olmuşlar mumla, onu fark ettim..

en solcusu, komünisti hümanisti bile idam geri gelsin diyor artık..

100 yıldır uyudunuz be...

yitip giden gencecik pırıl pırıl bir insan daha, Mevla taksiratını affetsin... kalanlara sabr-ı cemil nasib etsin.
aynı gök yüzü altında yaşamaktan utandığım şerefsizlerin katlettiği gencecik bir kız. kimimizin kardeşi, kimimizin sevgilisi, kimimizin kızı olabilirdi.

attığımız her adımın bedeli var bu ülkede.
bu insan hakları lafları boş.

idam gelmedikçe bunların ardı arkası kesilmez.
bir kaç orospu çocuğunun bir kaç dakikalık hevesi için bu kızcağızın önünde yaşacağı onca yılı yokeden zihniyetinin gelmişini geçmişini sikeyim.

umarım bu kıza yapılanlar, ileride size hiç dayanılmayacak acı verir de ilahi adaletin her şeyi gördüğüne inanırsınız..
bok yoluna gitmiş bir can daha.
işte bunu yapan orospu evlatlatını sallandıracaksın kardeşim, yaşatmayacaksın. ulan götler, sizin ne hakkınız var lan bunu yapmaya, kimsiniz ulan siz?
idam gelmeli.
bunu yapan oçlara nolacak şimdi? en fazla bir kaç sene yatacaklar, çıkacaklar sonra.
ipte sallandırmayı da siktir et, diri diri yakacaksın böylelerini.
hak ediyorlar.
elim ayağım titriyor şu an, kaç dakikadır etmediğim küfür kalmadı.
orospu çocukları siz bunu bu gencecik cana yaptınız ya, daha da beterini yaşarsınız umarım.
Allah HEPiMiZiN belasını versin.
Ulan arkadaş bu nasıl iş ya bu neyin kafası abi bunu nasıl bir insani duyguyla yaptınız sizin içinizde beyninizde bir gram bile duygu yokmu?
Şu kızın ailesi olduğunuzu bi düşünün ya bi arkadaşı olduğunuzu düşünün bu kızın sevgiliniz olduğunu düşünün kardeşiniz olduğunu hayal edin insan demeye layık olmayan 3 yaratığın ellerindeyken çektiği acıyı gözündeki yaşı bi düşünün.
Allah hepimizin bin belasını versin ki şu koca dünyada bu tarz şeylerin yaşanmasına müsade eden tek ülkeyiz ne devlet ne yönetim ne parti ne belediye bunun tek sorumlusu biziz abi biz ve balık hafızalarımız. Şu kızın yaşadığı vahşetin televizyonda çıkan indirim reklamları kadar kimim kimi gondikledigi tv dizileri kadar berkcanın bilmem ne bardaki Check in i kadar değeri olmayan şu ülkede yaşayıp boşa oksijen harcadığımiz o beyinlerimizinde ruhsuz merhametsiz umursamaz ve duygusuz kalplerimizin de Allah bin belasını versin.
Utanmamak insanlığımızdan ayıplanmamak elde değil..
bu ülkeye idam gelmeli, gelmek zorunda arkadaş!

koduğumun ülkesinde böyle orospu çocuklarıyla aynı havayı solumak gerçekten dayanılmaz geliyor artık bana.

işin kötüsü de, bu orospu çocukları en fazla 10-15 yıl yatıp, sonra yeniden toplum içine karışacaklar. olan da böylesine masum insanlara olacak ve bu insanlar öldüğüyle kalacak.

tanım: orospu çocukları tarafından katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi genç kız.
Tecavüze uğrayıp bıçaklanıp yakılarak can veren 20 yaşındaki gencecik kız. Yine suçluları lanetleyeceğiz, eylemler yapacağız, cinsiyet çatışmaları yaşanacak. Katiller indirim alıp tekrar aramıza karışacak. Bir sonraki kurbana kadar özgecan aklımıza gelmeyecek, biz hayata devam edeceğiz ama ailesi özgecan'la birlikte o iğrenç zamanda kalacak. Nice özgecanlar ve aileleri gibi. Biz yine suçu ona buna bulacağız, kimi tecavüzcü zihinler özgecan ı suçlayacak. Feministler erkeklerin üzerine yürüyecek. Erkekler bizim suçumuz ne diyecek. insanların çok azı bunun bir insanlık suçu olduğunu düşünecek. insanların çok azı sorun toplumda yatıyor, sorun yetiştiriliş tarzı diyecek. işte ders almamız gereken nokta bu. Sorunu temelinden çözmedikçe nice özgecanları yitireceğiz. Söylemeye yüzümüz yok ama Nur içinde yat özgecan.
bunu yapanlar insanlık suçu işlemiştir. Tüm insanlığın hakkına girmiştir.
allah rahmet eylesin. ölümü içimizi acıttı.

bunun sorumlusu kansız köpeklere ceza olarak ölüm dışında bir şey tartışılacaksa tartışılmasın daha iyi.
O degilde bunu yapanlar su anda ifsa oldu fotograflari twitter ve facebookta kol geziyor..Insallah bu serefsizler o cezaevinde yanacaklar..
yıllarca bak, başında bekle , yeme yedir, okut, besle, büyüt, dürüst olmasını öğret, sevmesini öğret en derin sevgini ona ver ... kendi isteklerinden ve arzularından fedakarlık et....Sonra bunların hiçbirini öğretmemiş bir ana babanın çocuğu gelip senin 20 yıllık emeğini, canını, en alçakça ve ona hiç yakıştıramadığın bir ölümle yok etsin... Senin bundan sonraki hayatını ölene kadar kabusa çevirsin... El alem de senin acın üzerinden utanmadan şeriat tartışsın...
Öncelikle huzur içinde yatsın,
Bu boktan, işe yaramaz hukuk sistemi yine bu kızın katili olan şerefsiz orospu çocuklarına yine düzgün ceza vermeyecek yine nicelerinde olduğu gibi kanı yerde kalacak bir genç kız.şu siktiğimin memleketinde neden doğru dürüst bir şey olmaz ki ? insanı ruh hastası, hukuku haklıyı korumaz devlet vatandaşına neredeyse onun bunun çocuğu muamelesi yapar, ne zaman düzelecek burada bir şeyler kim verecek bunların hesabını ?
Başına gelenler insanı kahretmiştir...

Bu Dünya'da öyle şeyler oluyor ki , Tanrı'nın neden izin verdiğini merak ediyorum.
özgenin Katili kesinlikle idam edilmemeli veya hapse atılmamalı.

hadım edildikten sonra, çıplak bir şekilde kafese konup arabanın arkasına bağlanarak şehir şehir gezdirilmeli. ama kesinlikle yaz aylarında yapılmalı. soğuktan ölmesini istemeyiz çünkü.
suratini siktigimin ibneleri ya, aksam aksam keyfimi kacirdilar, f tipi diye zirttan cezaevleri uydurmusuz yalandan mahkumlar kral gibi yasiyor, muebbet almasi gereken psikopatlar bir kac sene keyfedip cikiyor, sizi doguran anayi sikeyim, amk cahil cuhelalari, hayvan oglu hayvanlar, gondereceksin bunlari rusyaya taywana, tassakli bi yuksek guvenlikli cezaevinde olmekten beter olacaklardi hergun, hic bir istekte bulunamayacaklardi, agizlarini actiklari gibi tak 48 saat hucre cezasi, o top sakalini seklini sikeyim senin, varoş yetimler, itiraf etmisler sogukkanlilikla, o kadar sovuyorum yine rahatlayamiyorum, neden, cunku zavalli bir ulkede yasiyoruz.
bu kızımızın ailesinin bir yakını olsam, nasıl teselli verebilirdim acaba diye bütün gündür aralıklı aralıklı düşünüyorum. bulabildiğim tek şey şu; sizin kızınız hiç bir şey yapmadı anacığım, babacığım. kimseye bir zarar vermedi. sadece en aşağılığından orrospu çocuklarının kurbanı edildi. tertemiz gitti toprağa. acı ama masum...

peki ya bu tecavüzcü orrospu çocuğunun çıkarttıkları? onların aileleri, yakınındakiler, arkadaşları? herhalde şu dünyada kendisini en aşağılık hissetmesi gerekenler onlar olmalı. öyle ki, yemek bile yiyememeleri lazım. nefes bile alamamaları lazım. sokağa çıkmak şöyle dursun, herhangi bir hayvanla bile aynı kafese konulmamaları lazım. kendi zihinlerinin bokunda boğulmaları lazım. bundan daha azını hak etmiyorlar.

idam cezasına gelince... bunca zamandır karşı çıktım. canı veren biz değiliz ki biz alalım dedim. şiddet meşrulaştırılmamalı, toplum düzeni için dahi olsa, her ne yapmış olursa olsun bir insanın varlığı sona erdirilmemeli dedim. şimdi görüyorum ki yanılmışım. eğer bu ve bunun gibi aşağılıklara idam cezası uygulansaydı, belki de özgecan şu an aramızda olacaktı. bunlar insan gibi yaşamıyorlar ki insan gibi yargılansınlar.

son sözüm de içinde yaşadığımız topluma. çoluğunuza çocuğunuza önce ahlak öğretin artık amk andavalları. iki yaşındaki bebeğe baş örtüsü öğretmeye kalkıyorsunuz. daha konuşmayı yeni sökmüş çocuğa dua ezberletiyorsunuz zorla. kafası zibilyon tane piçlikle, puştlukla dolu hacılara, hocalara teslim edince çocuğunuzu, artık o çocuk namuslu ahlaklı bir birey olur, vatan evladı olur sanıyorsunuz.

tahmin edin ne oluyor? evet, o çocuk tam da sizin istediğiniz gibi "müslüman bir vatansever" oluyor tıpkı şu eliyle kurt işareti yapan dallama gibi. ama her şeyi boş kalıyor. ne ahlakın içini doldurabiliyor, ne namusun, ne vatanseverliğin. ahlakı "elhamdülillah müslümanım" demekten, namusu anasının bacısının bacak arasına sahip çıkmaktan, vatanseverliği de eliyle kurt işareti yapıp ferdi tayfur dinlemekten ibaret sanıyor doğurduğunuz fırlatmalar. işte bu serseri kurşunlar kimi zaman minibüste gözlerine kestirdikleri bir kıza tecavüz ediyorlar, kimi zaman el kadar bebeğe halleniyorlar, kimi zaman siktiğimin bir maçı sonrası oraya buraya sıktıkları kurşunlarla can alıyorlar, kimi zaman "sen bana mı bakıyon lan" deyip kendi türlerinin çok çok üzerinde bir ırka; insan ırkına saldırıyorlar.

üç çocuk, beş çocuk tartışana kadar insanlara "insan" doğurmalarını öğretmek lazım. bırakalım da sayıya onlar karar versinler ama insan doğursunlar önce. böyle ne idüğü belirsiz ucubeleri değil! son tahlilde görülüyor ki insan doğulmuyor, insan olunuyor.
idam cezasının olmamasının bir kurbanı daha.

lan şerefsizler, lan ahlak yoksunları! ne istediniz gencecik kızdan?

o lanet olası sikiniz keyif yapacak diye, tecavüz ettiniz kıza öyle mi? bir de yaktınız öyle mi? allah iki cihanda da yüzünüze gülmeyi nasip etmesin. her gece rüyanızda, gündüz gözünüzün önünde o kızın ağlayan yüzü olsun. kulaklarınız onun siz tecavüz ederkenki bağırmaları ile dolsun, yanarken çektiği acının sesleri beyninize doluşsun. aldığınız her bir nefes ciğerinizi yaksın inşallah.

sizi doğuran anaya büyüten babaya yazıklar olsun.

inşallah diyorum, inşallah, hapiste en alasından tecavüze uğrarsınız. sonra da ironik, şişlenerek öldürülürsünüz, ama normal değil, ısıtılmış şişlerle!

sen devlet! sen adaleti sağlamayı bırak, özendiriyorsun. 16 yıl ceza alacak bunlar öyle mi? sonra aramızda mı dolaşacaklar?

allahım adaletini göster, kuldan umut yok, sen elini sok bu işe. yaptıkları olmayan vicdanlarına ağır gelsin, intihardan başka kurtuluşları kalmasın. sonra da cehenneminde acı neymiş göster bunlara!
iflah olmaz insan müsveddeleri tarafından gerçekleştirilen olayın kurbanı. bir an için bile olsa kendimi özgecan aslan'ın ailesinin yerine koyuyorum ve kalbim bu acıyı kaldıramıyor sözlük. hayattan kim bilir ne beklentileri olan gencecik bir kızın böyle çirkin bir olaya kurban gitmesi gerçekten yürek burkuyor. aslında kadınların içinde bulunduğumuz ataerkil toplumda haklarını aramalarının yanında bir de hayatta kalma mücadelesi verdiği gerçeğini yüzümüze çarpıyor.

tek suçu otobüse binmekti. belki eve belki okula belki sevgilisinin yanına belki de arkadaşlarıyla buluşmaya gidiyordu. tecavüze uğrayan yüzlerce kadın gibi o da böyle bir sonu hak etmemişti. vicdan yoksunu bu soysuz köpeklerle aynı havayı soluyor olmaktan bile tiksiniyorum. adaletine sıçtığımın ülkesinde katillere ve tecavüzcülere verilen iyi hal indirimleri, hafifleştirilmiş cezalar, aflar bu orospu çocuklarını azmettiriyor.