bugün

Bugün kafeterya da oturuyorum kahve içiyorum, 3 lira bir şey, normal üçübirarada (bkz: swh)

Neyse baba o arada yan masadan iki kişi tartışıyor ikisini de yakından olmasa da tanıyorum, full stack developer ikisi de.
birisi hayatında windows kullanmamış, adamın Microsoft ile yolu hiçbir zaman kesişmemiş, maili kullanmaz, işletim sistemini kullanmaz, apilerini kullanmaz, veritabanını kullanmaz, ofis dahi kullanmaz adam windows dan nefret ediyor, Ubuntusunda çatır çatır yazar php ile kodlarını bu şekilde para kazanır.

Diğeri ise adama "Ubuntu" deseniz 3 günlük yola kaçan, evinde windows 1.0 kurulu olan, asp.net i adı soyadı gibi bilen, Microsoft dan destek alıp her ay kendisine hediye ürün gelen birisi, bu da diğer arkadaşın yaptığını Microsoft ortamında yapıyor, Linux dan nefret etmiyor fakat anlamıyor. Adamın hayatı Microsoft ürünleri ile geçmiş. Her şeyi lisanslı.

Ve bu ikisi aynı şirkette çalışıyor, gençler, 27-28 anca varlar. Çalıştıkları yer sonuçta müşterilerine en basitinden php ve asp ye aynı anda destek veriyor o yüzden bu iki ateş ve barutu yan yanalar.

Ben kahvemi içerken Linuxcu olan sandalyeyi geriye atıp masadan birden kalktı kapıya doğru giderken "özgür yazılımı görmezden gelemezsiniz" diyordu.

Değişik.
güncel Önemli Başlıklar