bugün

Dün hayatımda ilk defa faydasını gördüğüm sigorta çeşiti.

Akşam saat 22.50 civarı ishal ve kusma şikayeti ile evimin yakınındaki devlet hastanesine başvurdum. Saat akşam olmasına rağmen acik servis tıklım tıklımdı.

Her an kusarım diye elimle poşetle gezmeme rağmen bir numara verip elime beklememi söylediler. Sıraya baktığımda önümde 89 kişinin olduğunu farkettim.

Ölsem daha iyi diyerekten dışarı çıktığımda babamdan faydalandığım özel sigorta aklıma geldi ve kadıköydeki özel bir hastaneye gittim hemen.

Acilde 1 kişi bile yoktu hemşireler heyecanlandı hatta hasta geldi diye.
Sonrasında hemen muayne ve kan aldıktan sonra beni özel bir odaya çıkardılar.

Bu özel odada serum bağlayıp, başıma özel bir hemşire koyuldu. Tam o sırada korkularım başladı. 500 liradan aşağı çıkamam buradan artık diye.

Sonrasında serum bittikten sonra çıkabileceğimi söylediler.

Çıkış işlemleri yapılan yere gittim heyecanla. Ne kadar ödeme yapacağımı merak ediyordum ve görevli adam şu cümleyi kurdu "sigortanız yüzde yüz kaşılıyor" hasta olmama rağmen bi an o sevinçle iyileşmiş gibi oldum.

Demem o ki cidden parası olan insandan iyisi yok bu dünyada.

Bende fakir biriyim ama bi özel sigorta sayesinde zengin gibi hizmet ettiler.
Ve 1 lira bile almadılar.

Gece 2 gibi evdeydim. Devley hastanesinde sabah 5 de zor çıkardım ona eminim.
6 yildir calistigim sirketler ozel saglik sigortasi yapanlar oldu. bugune kadar da hic kullanmamistim, hatta ozel saglik sigortasini bir avantajmis gibi soyleyen isveren ve iscilere sasiriyordum. bugun tum fikrim degisti. bugun askerlikten kalma hastalik icin ozel bir hastaneye gittim. bir saat icinde ilk muayene, kan alimi, film cekimi ve son muayene tamamlandi. arkadaslar bugun cumartesi, istanbulda ben devlet hastenesinde bunu sanmiyorum bir saatte halledeyim, ustelik randevusuz. 100 tl para verip ciktim. 400 tlyi sigorta karsiladi.

bugun evdekilere de mi ozel saglik sigortasi yaptirsam diye dusunuyorum artik.
sigortacılara beleşten para kazandırır. durduk yere taksit ödersiniz.
güncel Önemli Başlıklar