bugün

ilginçtir. bir kere aranmak değil, sürekli aynı kişi ve tanımadığınız biri tarafından aranmak ilginçtir.

şöyle ki, ta aylar önce bir kız özelden aramıştı. ismimi vs biliyor. ama ben kendisini tanımıyorum. kendisinin dediğine göre ortak bir kız arkadaşımızın whatsapp'ında beni görmüş ve numaramı gizlice almış. ortak arkadaşımızın kim olduğunu da söylemiyor. güya ortak arkadaşımız ankara'da yaşıyormuş. ama kendisi ankara'da yaşamıyormuş. nerede yaşadığını da, adını da söylemedi bana ilk aradığında. benim istanbul'da yaşadığımı vs biliyor. benimle konuşmak istediğini ama kendi hakkındaki bilgileri şu an vermek istemediğini söyledi. bu ertesi gün gene aradı. aradan birkaç hafta geçince gene aradı. sadece sesimi duymak istediğini ve platonik olmayı sevdiğini, cesaretini topladığında bana kendisi anlatacağını ve ara ara istanbul'a geldiğini, geldiğinde de benimle görüşmek istediğini söyledi. ben haliyle fazla takmadım, çünkü bana kendisi hakkında hiçbir şey söylemiyordu. aradan aylar geçti. dün akşam gene aradı. unutmuştum aslında. arayınca hatırlattı kendini. ve yine biraz konuştuktan sonra tüm çabalarıma rağmen ne ortak kız arkadaşımız hakkında, ne de kendisi hakkında bir şey söylemedi. daha sonra gene arayacağını söyleyip kapattı. sırf merak etmeye başladığım için aradığında açıyorum. kim olduğunu öğrenmek istiyorum.
Özel numarayı engellemeyenler var mıymış hâlâ ya?
Ayrıca çok uzundu okuyamadım kusuruma bakma.