bugün

kızın çok medenice karşıladığı davranıştır.

" karınını göster"

" gösteriyorum"

"yaklaş"

"yaklaşıyorum"

amk bizi çevirseler o şekil dilimiz tutulur.
bu çocuğun bunları yaşamasının sebebi kolluk kuvveti midir arkadaşlar ?

neden diyarbakır sur ?

bu ülkede bir kaç ay önce gaziantep'te bir düğünde bombayı bebek arabasıyla, çocuğa patlattırdılar ey romalılar!

21. yüzyılda hendek kazıp, dünya'nın en güçlü ordularından bir tanesinin oraya giremeyeceği ütopyasıyla yaşayan 'abe'leridir bu mağduriyetin sebebi.
sebebi gerekçesi ne olur ise olsun. bu uygulama rezalettir.

gerekçesinin amına koyayım videoya çekmişler birde.

karşı tarafın anasını avradını sikeyim ama o karşı taraf. namussuz haysiyetsiz olması gereken o.

çocuk sadece çocuktur.
Polisimizin küçük çocuğa o şekilde davranmak zorunda kalmış olması üzmüştür.

Ama polisimiz bunu haklı olarak yapmıştır, herhangi bir kötü niyet kesinlikle yoktur.

Bu çocuğun bu şekilde aranmasına neden olan ise o haklarını savunduğunu iddia eden it sürüsü pkkdır.

Edit: ancak bunun videosunun çekilmesi ve birçok mecrada yayılmış olması hoş değildir.
Tamam eywallah bomba vs olabilir montunu cikartip kazagini kaldirtmasina kadar hersey normal,bu surecten sonraki yaklaşım cok sacma ve gereksizdir.. Gozunle görüyorsun temiz oldugunu hala suçlu muamelesi yapıyorsun.. Ilginc.
görsel

bu kral yorumun ardından diyebilirim ki polis asker sonuna kadar haklı kaç askerimiz şehit oldu, beleşçi ırkçı faşist bir halkı kurtarmak için daha doğrusu vatan için bu veledin ailesi hdp ye oy veriyor belediyeleri pkk ya teslim ediyor afrin menbic e çıkan tünellerden bomba yüklü araçlar geliyor olan bizim halka oluyor, bunlar yüzünden zor günler atlattık tedbir şart hayır benim kızıma da aynısı yapılsa üzülmem hatırlayın amklarim messi formalı eniğin biri canlı bomba olmuştu, polis asker bu tedbiri almak zorunda videoya da çekecek tabi yarin bir gün şikayet edilse delil lazım, ayrıca onların da ailesi var eşi var can güvenliğini niye tehlikeye atsın bir asker. Şiddet uygulasa ben de kızarım ama tedbir şart!
Ekşi sözlükte ve twitterda dönen çarptırılmaları görünce insanlardan yine bi tiksinme geldi yeminle.
Ağzımı bozmak istemiyorum ama bu amına kodum pkksı değil mi 8 yaşında çocuğun üstüne bomba bağlayıp düğün ortasında patlatan, daha geçen sene gaziantep te 40 tan fazla vatandaşı öldüğü patlamada canlı bomba 12 yaşında değil miydi ?
Şimdi bunlara rağmen sen polisin güvenlik prosedürüne nasıl insanlık dışı muamele deyip, kelle koltukta görev yapan o yiğit adamlara pis ağzınla bok atarsın ?
Çocuğun ilerki yaşlarda muhtemel yasayacağı travmaların tek sorumlusu pkk ve diğer siktiğim terör örgütleridir. işini yapmaya çalışan polis değil.
Bunu idrak edemeyip, cift haneli iqsuna bakmadan polise sallayan tipleri görünce yakasim geliyor dünyayı amk.
şunu bi izlesinler.
http://www.youtube.com/watch?v=HuoUjYg5nn4
Bazı orul orul orospu çocukları ısrarla durumun vehametine üzülmek yerine polisi suçlamayı seçiyor ben de bunu anlamıyorum. Evet bunun küçük bir kızın başına gelmesi beni de üzüyor. Evet bu büyük bir travma sebebi olabilir. Evet bir yakınımın başına gelsin istemem. Evet ulan evet.

Yok gel polisi sevmiş, yok pis gözler çocuğun üzerindeymiş, yok paralı köpekmiş.

Ulan sövmeyeyim diyorum zorla sövdürüyorsunuz. iki yüzlü şeref yoksunları, o tarafta bu yaşlardaki kızlara tecavüz ediliyor. Bu yaştaki çocuklar birilerinin kirli amaçlarına alet oluyor. Bu konu ilginizi çekmiyor değil mi?

Polis sizin zırhlı araçla gezmeye cesaret edemeyeceğiniz yerlere savunmasız gidiyor. Senin burda götünde bomba patlamasın diye orda önlem almaya çalışıyor. Orda millet kelle koltukta mücadele ediyor, burdaki arkadaş yaşananları oyun sanıyor. iki yüzlü kahpe evlatları sizi.
Küçücük çocuklara tecavüz edilirken, üstlerine bomba bağlanıp canlı bomba yapılırken onların "çocuk" olduğu akıllarına gelmeyenlerin mevzu polis olunca açlar gibi saldırması... O kadar samimiyetsizsiniz ki yüzünüze tükürmek istiyorum.
Polisimiz haklı olabilir ama o küçük kız çocuğunun tavrı boğazımı düğümledi. Parklarda eğlenecek yaştayken harabenin içinde ne hallere düşmüş çok korktuğuda ortada üstü başı perişan. Allah'ım yardım etsin bu kötü günler en kısa zamanda son bulsun.
çatışma bölgesinde ne yapması bekleniyordu polisin?

karşısında canlı bomba eylemleriyle sürekli gündeme gelen bir terör örgütü var, ya ne olacaydı!
kızın maruz kaldığı muamele konuşuluyorda hani pek de fazla yapılan bir şey yok. sapık arıyorsanız öğretmenlerden daha çok çıkmaya başladı son dönemde ve sözde dine inananların vakıflarından ve hocalardan, imamlardan. kız zaten normal bir şehirde değil çatışmaların, patlamaların olduğu bir yerde yaşıyor yani zaten normal olmayan bir psikolojiye sahip orada. bir de polise bu konuda şehri de göz önüne olarak söylüyorum mi avrupa da filan hani patlamaların az olduğu bir yerde yaşamıyoruz her hafta patlama, çatışmaların olduğu bir ülkedeyiz o yüzden polisin böyle bir önlem alması doğal. bir de gece vakti olduğu görülüyor hani gece vakti öyle bir şehirde bir çocuğun dışarda olması da biraz ilginç açıkçası. bir de polisler de bu konuda şu tepki gösterenler gibi düşünse çocuklarla o kadar bomba patlatır ki her gün o tepki gösterenler ancak anlar bu davranışı. sadece hatalı olan şey videoya çekilip servis edilmesi bunun sorumlusu cezasını çekmeli.
şu olaya mazeret bulup polisi haklı çıkaran zihniyetiniz benim hayata karşı tüm umutlarımı alıp götürüyor. Ya bu normal bir şey mi sevgili yazar arkadaşlar? Nasıl normalleştirebilirsiniz?
Yemin ediyorum aynı şeyi israil, gazzeli çocuğa yapsa burda car car öterdiniz. Konu bu ülkenin doğusuna gelince sesiniz kesilir normal der geçersiniz. Cinsel şiddet bu yapılan farkına varın.
Hadi her şey sizin dediğiniz gibi normal diyelim, bunu yapanlar böyle bir videoyu neden çekiyorlar? Dahası neden sosyal medyada paylaşıyorlar?

Edit: eksileyeceğinize neden böyle bir videonun çekilip, paylaşıldığının cevabını düşünün. Gerçekten çok saf ve temiz duygularla olduğu kesin değil mi? (!)
bu bir sonuçtur.

ilk anda görülen;
kız çocuğunun masumiyeti çarpıcı.
polisin yaklaşımı korkutucu.

terörün yaş, cinsiyet, masumiyet ayırtetmediği saldırılarında kullandığı yöntemlerin sınır tanımazlığından bu masum kız çocuğu olağan şüphelidir.

aynı sebepten, polis güvenliği sağlamak için üst seviyede kontrollü olmalıdır.merhamet ve mantık sınırları zorlanmak zorunda bırakılmıştır.

bu olay halkın toplumun getirildiği noktadır.

tarafları konuşmak nafile.

sebepler konuşulmalıdır.
bu noktaya getiren süreç, sebepler ve sebep olanlar tartışılıp konuşulmalıdır.

çözüm sonuca üretildiğinde zaman kaybıdır.

çözüm sebebe üretilmelidir.
Belki 1 dakikalık bir video kaydı ancak konuyu çok net özetliyor.

Elinde telefon veya pc ile bu videoyu izleyip yorum yapmak çok kolay çünkü biz ne o kız çocuğunun ne de o konuşan adamların konumunda değiliz.

Uzun uzun yazmaya gerek yok benim sadece yetkililerden istediğim o çocuk büyüyünce canlı bomba olmasın.

Güvenlik iki yönü olan bir süreç.

Bugün bomba araması yaptın tamam kendini veya halkı korudun okey ama bunu yapma biçiminde önemli.

Eğer 90 ların uygulamalarının yarattığı mağduriyetler bugünün canlı bombalarını ortaya çıkardıysa devlet benzer bir durumun oluşmasını engellemeli.

Devlet sorumlu davranmalı ve keyfi uygulamaları önlemeli. Eskiden pkk ve asker savaşıyordu artık sadece asker ve polis değil sivil insanlar da ölüyor.
bazı dini örgütlerin 7 yaşında çoçugu canlı bomba yapıp sagda solda patlatmasıyla, tedbirli davranmasıdır.
tabi ki üzücü, insan izleyip keşke olmasaydı diyor ama oradaki polis de haklı.

pkk denen bir orospu çocuğu var, bence en büyük suç bu kanını siktiğim piçlerinde.
Görüntüler hiç hoş değil fakat bunun sebebi polisler değildir. Oradaki polislerden biri inisiyatif alarak yanına gidip arayabilirdi ama o polisin de evlatları var ve kendisi de bir evlat. Buna mecbur değil. Sonuçta 14 yaşında canlı bomba da gördü bu ülke.
Abartılacak bir şey yok çünkü ortada bir art niyet yok.
ille hesap soracaksanız, bunu o çocuğu polise aratmak zorunda bırakan teröristten ve basiretsiz yöneticilerden sorun.
Çocuk için üzüldüm fakat polis o bölgede yapması gerekeni yapmış.
Geçecek bu günler bitecek bu durumlar şu lanet terör bittiğinde bu tür olaylarla karşılaşmayacağız.
bir solcu olarak sakıncalı bir durum göremedim, normaldir böyle şeyler abartmamak lazım.
Polisler olağan prosedürü uygulamışlar, bu ülkede düğünde bebek arabasıyla çocuğa bomba patlattırdılar. Neymiş insanlık suçuymuş falan, orda bomba ihtimali olan biri üzerine gelse bunu söyleyenler o kızı tamamen soyarlar. sıcak evlerinizde güvenli bölgelerde böyle konuşması kolay tabi.
Son olarak polise paralı köpek diyenler umarım polise "yardım et" diye yalvarmak zorunda kalırsınız.
Burda esas üzerinde durulması gereken durum polis nasıl bu duruma geldi.Bir tane polisin isguzarligi da denilebilir ama burdan benim anladığım polisin yaşanılanlardan çok etkilendiği ders çıkardığı çok fazla şüpheci olduğu , buna bağlı olarak da bazen böyle şık olmayan durumun ortaya ciktigidir.
Kızmadan eleştirmeden önce terör örgütlerinin özellikle ışidin çocuk bombacılar kullandığı hatırlanmalıdır.
birtakım polis düşmanının, devletiyle barışamamış, yediği kaba tüküren orospu çocuğunun polise her fırsatta çamur at izi kalsın kampanyasıdır.
piç evladı , çocuk daha on yaşında falan, anlı şanlı türk polisi sübyancılık peşinde mi koşacak lan orospu çocuğu! üzerine bomba bağlayıp göndermiş olma ihtimali kaç dersin? rakam bilmem ama büyük ihtimal. "çocuğa" el kol teması mı var piç kurusu! o mesafeden minicik çocuğa bakıp mastürbasyon mu yapacaklar?
eh ulan! bu yaptığınız düşmanlıklar yanınıza kâr kalmayacak, girecek delik bulamayacak polis ve asker düşmanları, deliklerinizi yakacak silahlı kuvvetler çünkü.
bu gibi basit provakasyonlara gelen saf vatandaşlara da yazıklar olsun!
şu kötü günlerde olması gereken davranıştır.

zira Beşiktaş patlamasında gördük bombacıyı uzaktan kontrol etmek yerine bütün polislerimiz üzerine gidince facia olmuştu.

terörün çoluğu çocuğü çömbeleği olmaz.