bugün

1983'te erkin koray tarafından bestelenmiş aşmış şarkı. çelik tarafından da malesef seslendirilmişir.

sözlerinide yazayım eksik kalmasın:

öyle bir geçer zaman ki dediğim aynı ile vaki
öyle bir geçer zaman ki dediğim ayni ile vaki
birden dursun istersin seneler olunca mazi
öyle bir geçer zaman ki

günlere bakarsın katı katı üzerine çekersin perde
yoldan geçenler var da her akşam gelenler nerde
kara yazı yazıldı sanma insanın da kaderi böyle
öyle bir geçer zamanki dediğim aynıyla baki
öyle bir geçer zaman ki

bir cevap buldun mu sorulara yiğitlik de var yine serde
nasıl gaddar seneler geçiyor durduğu yerde
sana kara yazıldı sanma insanın da kaderi böyle
öyle bir geçer zaman ki

o nedir seni kızdıran memnun edeceği yerde
bak bir garip diyor ki nerede o yarim nerde
anılara kapılıp kanma dünyanın da düzeni böyle
öyle bir geçer zaman ki
83 den beri türlü türlü cover ları yapılan ancak Erkin Baba gibi hiç kimsenin yorumlayamadığı, bugününüzü bile içine alabilecek şarkı.
konuyla ilgili soylenecek herseyi yerli yerinde soylemis, icli mi icli bir erkin koray sarkisi..*
toplumları birey, bireyleri toplum hakkında düşününmeye iten ve her iki varlığında içini burkan erkin koray parçası ve destanı..
erkin baba'nın en nadide eseridir kanaatimce.

+bir cevap buldun mu sorulara evlat?
-baba uğraşıyorum uğraşıyorum olmuyo. boş kağıt verip çıksam mı acaba?
+acele etme evlat, uğraş, beceremesen de uğraş,bi bok anlamasan da uğraş,zaten zaman öyle bir geçer ki bi halt anlamazsın...
çelik tam anlamıyla içine etmiştir. neyine güvenip de yıllardır dinlenen ve sevilen bir şarkıyı söylemeye kalkıştı anlamıyorum. şimdiye kadar çelik'ten duyulmadıysa hiç dinlenmemesi, erkin koray'ın sesinden her zamanki o güzel haliyle hatırlanması en doğru olacak harekettir.
çelik adlı şarkıcının zıçtığı, özellikle erkin koray'dan dinlenilmesi gereken süper, aşmış şarkı... müziğiyle de, vokaliyle de tamamiyle erkin koray'ı anlatan bir parçadır...
susup dinlenesi, üstüne konuşulmayası, gene bir erkin baba şarkısı...
boğazdan geçreken dinlendiğinde kötü de olsa herşey geçiyor, zaman geride bırakıyor hissi uyandıran şarkı.*
hiçbir zaman eskimeyecek olan aşıkların hit parçası.severek dinliyoruz dinletiyoruz.
Çelik tarafından da inanılmaz yorumlanmış bir Erkin Koray şarkısı.
rahmetli barış akarsu'nun da seslendirdiği erkin koray bestesi. (bkz: baris akarsu)
erkin koray'ı erkin baba yapan şarkıdır.
her dinleyişte farklı bir ruh haline sokan şarkıdır.
erkin koray parcalarindan en güzelidir.
çeliğin de yorumunu yaptığı ve erkin koray kadar güzel seslendiren çok nadide bir şarkıdır. Çelik kendi tarzında söyleyerek şarkıya farklı bir renk katmıştır.
tabir-i caizse erkin baba'nın "vur" denilince, öldürdüğü şarkıdır.
damar şarkıdır, fena vurur adamı.
geçen zamana atfedilmiş üç en güzel şarkıdan biridir. diğerleri, sezen aksu/ kurşuni renkler ve sagopa kajmer/ 24 dür. yani bence.
kanal d'de yeni başlayacak bir dizinin adıdır aynı zamanda. tanıtımının başındaki kağıt gemi, akıllara önce stephen king'in o'sunu getirmiştir.
fragman müziği olarak bir zamanlar amerika'da filminin müzikleri seçilmiş olan yeni bir kanal d dizisidir.
çok sevdiğim bir erkin koray parçası. sözleri zaten yazılı,sanırım bilmeyenimiz de yoktur. her dinlediğim de çocukluğum da hatırladığım ilk anılarımdan bugünüme kadar geçen ömrümü düşünürüm. sanki daha dün çocuktum, yaramazlık yapıyordum, mahallede patlamış bir topun peşinde koşuyordum. şimdi şakaklarımda her gün artan beyaz saçlarım var,artık sakin sakin yürümeyi seviyorum ve ağır ağır konuşmayı. öyle bir geçiyor ki zaman, farkına bile varmıyoruz.
kanal d nin imza attığı 2010 yapımlı bir dizi.
komşumuzun kızının müzik öğretmenini canlandıracağı, erkan petekkaya lı, meral çetinkaya lı ayşe bingöl lü, fragmanlarından güzel olacağına dair sinyaller veren, yakında kanal d de başlayacak olan bir dönem dizisi...
kanal d'nin yeni dizilerinden biri.

isim olarak bu kalp seni unutur mu'yu çağrıştırdı bana.
fragmanlara bakılırsa da, 70'li yıllarda falan geçmekte. yamulmuyorsam. konu itibariyle de, yaprak dökümü gibi bir ailenin dağılmasını konu alıyor sanki?

en azından bazı benzerlikler var gibi;

- etkin bir baba karakteri. her şey onun etrafında dönüyor.
- iki kıskanç kız kardeş.
- azgın, kaşar kız kardeş.
- fikret vari, bilmiş, mantıklı abla rolü.
- bir tane sarışın vamp bir kadın var, o da "ferhunde" olmalı.
- en son da, ailesinin problemleri altında ezim ezim ezilen bir çocuk.
- yerle yeksan olmaya müsait bir aile profili.