bugün

olcay ile ergen dostları' adlı uludağ sözlüğün mini dizisinde, 2 ve 4 bölümlerde yer almış, selahattinden dönmüş, yandan yemiş yan karakter.
çok fena moderasyon, pardon yönetmen yalar kendisi. Ibnenin tekidir.
(bkz: olcay ile ergen dostları) dizisinde yer almış 1,60 boylarında her cümle sonuna anlamsızca evet ekleyen selahattinden dönme bir karakter. ilk dizinin finalinde kaldırım mühendisi fethi ile hollandaya yerleşmişti.
1,60 boyundan uzun olanlara düşmanlık besleyen ibnemsi dizi karakteri. ayrıca godoş salih'e sürekli '' ayyy, bana bilal'e anlatır gibi anlat, evet. '' demesiyle meşhurdur. kaldırım mühendisi fethi'nin kapatmasıyken, hollanda'nın lahey şehrinde tanıştığı yumurta topuklu sivri burun ayakkabı giyen godoş salih'in kapatması olan travesti dizi karakteri. belirgin özelliklerinden birisi boru gibi sesiyle diye kahkaha atabilmesidir. 90 lı nesilden nefret eder. yakında yeni dizisiyle sadece uludağ sözlükte.
2017'de yeni macerlarıyla sizlerle olacak karakterdi saygılarımla.
(bkz: öyküm karam ve ergen dostları) dizisinin renkli karakteridir. saygılarımla.
bu bizim oytun değil mi yav. evet. hahahaha.
buradan kadınlar gününü kutladığım hayali karakter. paşa dedesi yaşasaydıda bugünlere nail olabilseydi. saygılarmla.
Yazarın birisibi fena halde anımsatmış karakter.
yakında sahalara dönecek karakterdir. bölümleri stokluyorum. saygılarımla.
bugün doğum günü olan karakterdir.

(bkz: öyküm karam ın doğum günü)
sözlük yazarları tarafından özlenen karakter. adına bi kısa film çekmeyi düşünüyorum. sözlükte her boka evet, hayır diyen biri vardı onu oynatmak gerek.