bugün

ibrik yapımın 5 bölüm süren olcay ile ergen dostları adlı mini dizisinde yıldızı parlamış karakter öyküm karam'ın başına gelen komik hikayesini konu alan dizi.

karakterler;

öyküm karam : vaktinde yavru vatanda tahsilini tamamlamış bir baltaya sap olamayınca kendi sapını kestirmiş, boru gibi sesi olan 1,60 boyunda olanlara ve 90 doğumlu bütün nesile nefret besleyen ibnemsi bir karakterdir. asıl adı selahattin olan ve adının söylenmesinden nefret eden öyküm karam '' ayy.. bana bilale anlatır gibi anlat, evet '' demesiyle meşhurdur. türkiyeye kesin dönüş yaptığında kaldırım mühendisi fethi'nin kapatması olmuş, olcay ve onun ergen dostlarıyla muhabbeti koyultmuş, ekibin dağılmasından sonra hollandaya kaçmıştır. hollanda'nın lahey kentinde yumurta topuklu ayakkabı giyen godoş salihle ülkemize kesin dönüş yapmış ve olcay'ın eskiden oturduğu mahalleye taşınmıştır. mahalle'nin aklı evvel eserekli elemanı bilal, nam- diğer bibisiz bilal salih'in yancısı konumunda yer almakta gecikmemiştir.

bibisiz bilal: bibisini, sünnetçi namık'ın budamasından sonra bu lakabı almış olan bilal, ergenliğin ve dingilliğin en parlak dönemlerini yaşamaktadır. öyküm ve salih'in yancısı olarak maceradan, belaya doğru yelken açıcaktır.

godoş salih: hollanda'nın lahey şehrinde godoşluk yapan ve ayağından çıkarmadığı yumurta topuklu ayakkabılarıyla tam bir godoş profili çizen salih, sermayesi olan öykümüde alıp türkiyeye yerleşirler. yancı olarak yanlarına aldıkları bibisiz bilal'le başlarına gelmedik kalmaz.

1. bölüm

bölüm adı: bir yol macerası, evet - kısım 1

bölüm konusu : aradan 5 yıl geçmiş öyküm karam, kaldırım mühendisi fethi'yi terketmiş ve hollanda'da tanıştığı yumurta topuklu ayakkabısıyla dikkat çeken godoş salih'le türkiye'ye olcay'ın eski mahallesine taşınmışlardır. mahalle'nin aklı evvel eserekli elemanı bilal, nam- diğer bibisiz bilal salih'in yancısı konumunda yer almakta gecikmemiştir. ve olaylar asla gelişemez...

sahne - 1

5 yıl sonra... istanbul...

( havaalanı )

( öyküm ve salih uçaktan inmiş bavullarla ilerlemektedirler )

öyküm karam: ay çok özlemişim buraları, evet.

yumurta topuklu godoş salih : amq, bide şu kodumun valizlerini taşısan bende sevicem sıfatını.

öyküm karam : ay canım 2 tane çanta taşıyıcaksın demediğini bırakmadın, evet.

yumurta topuklu godoş salih : senin şu evet diyişine, bir de boru sesine sokayım.

öyküm karam : napiiim.. fethi hayvanı sağolsun, alıştırdı, evet. ev hazır dimiiii...

yumurta topuklu godoş salih : he, amk he hazır.

( o esnada, öykümle bir eleman çarpışırlar. eleman öykümün arkadaşı çıkar.)

öyküm karam : höst lan sikseydin bari evet...

halil : pardon abl.. dur bi dakka... ohaaa... selahattin semisin lan, çok değişmişin..

öyküm karam : ne selahattini öyküm karam ben lan ayı, net..

halil : kıbrısta aynı okulda okuduk lan. bu adem elması senden başka yeryüzünde kimsede yok amk..

öyküm karam : o eskidendi canım evet. bende seni hatırladım yıldız tilbe konserine gitmiştik kafaları bulmuştuk. hatta o gün sen yıldızı pezevenglerin elinden kurtarıcam diye sahneye atlamıştın hahahasiktir evet.

halil : hahaha... unutmamışssın amk.. vay be çok değişmisin neredeyse tanıyamayacaktım seni lan.

öyküm karam: evet canım ya fazlalıklarımdan kurtuldum rahatladım, anlarsın hahahsiktkirrr.. evet.

halil : aslında anlamıyorum hala kadınlardan hoşlanıyorum. hem evlendim lan ben.

öyküm karam : seni şanslı piç demek evlendin hahahasiktir evet. neyse canım gitmem gerek seni gördüğüme sevindim ama eski günlerin hatrına yarın gece boşum. bi küskünü yerim hahahahasiktirr...

sahne - 2

( y.t godoş salih ve öyküm bağcılarda ki kiraladıkları eve varmışlardır. bibisiz bilal mahalle in şamar oğlanı olduğundan mütevellit mahalle'nin diğer paleleri tarafından tartaklanmaktadır. godoş salih imdadına yetişir. )

( bağcılar )

bibisiz bilal : verin şu telefonumu ama

pale - 1 : dur olm özelliklerine bakıyoz amq.

bibisiz bilal : beni rahat bırakın. ( elemanlar tarafından itilir yere düşer. )

pale - 2 : ne oldu sert çocuk. ( o sırada salih gelir )

yumurta topuklu godoş salih : hey... hey... yavaş gelin bakalım, neler oluyor burada amq.

pale - 3: ( eleman şöyle bi süzdükten sonra ) sen kendi işine bak pezeveng ayakkabısı giymiş palyaço.

yumurta topuklu godoş salih : aman allahım sen erkeksin ( eleman uzun saçlıdır )ödümü patlattın amq. sesin kemik yapından daha kalın.

bibisiz bilal : bu yalamalar telefonumu hacılamaya çalıştı.

yumurta topuklu godoş salih : galaxy s6 mı lan o, sen evsiz değil misin ?

bibisiz bilal : 2 sokak ötede oturuyorum.

yumurta topuklu godoş salih : tamam eğlenceliydi siz kaldığınız yerden devam edin amq.

bibisiz bilal : ama abi bu lavuklar benle uğraşıyorlardı ve bu adil değil.

pale - 1 : bu konuda ne yapacaksın peki bir çeşit kahramanlık mı ?

yumurta topuklu godoş salih : banane lan ne uğraşıcam, neyse bakın bu elemanı rahat bırakın ve işinize gidin tamam.

pale - 1 : nesin sen polis mi ? o ayakkabı kutusunda ne var hem ver bakalım bize.

yumurta topuklu godoş salih : kavga istemiyorum.

pale - 2 : zaten kavga olmayacak. ya o kutuyu verirsin ya da seni boynundan bıçaklayıp alırım.

yumurta topuklu godoş salih : zor bir seçim ha...

( elemana dalar arbede çıkar ve öyküm elinde falçata yetişir imdatlarına elemanlar topuklar ve ayakkabı kutusunuda almışlardır. ayakkabı kutusu içerisinde, mafya babasına ulaştırılacak bir emanet vardır. salih bibisiz ve öyküm bu vesileyle tanışırlar...)

yumurta topuklu godoş salih : lan bibisiz, bu öyküm tanışın amq.

( el sıkışır )

öyküm karam: vay canına bu iyi sıkıştı, boyun kaç cnm evet...

yumurta topuklu godoş salih : fazla 31 çektiği için olsa gerek. 1,60.

öyküm karam: hiç sevmem... hahashahas. öyle mi canım bende mast. yaparım, yatmadan uyuyamam, net.

bibisiz bilal : he.. bende 31'i çok çekerim abla. hem de çok fazla. tuhaf yerlerde yaparım. avm'lerde, engelli tuvaletlerinde...

yumurta topuklu godoş salih : oralar sen 31 çekesin diye yapılmadı amq ergeni.

bibisiz bilal : bazen fanila giyiyorum. oduncu gibi hissetiriyor.

sahne - 3

( bir kaç gün sonra.. malın sahibi salihi arar ancak salih telefonlara bakmaz. bunun üzerne malın sahibi apar topar salihi mekanına getirtir..)

( tophaneli ibrikçi arif'in mekanı...)

ibrikçi arif : geldin mi lan, götten sabıkalı ibne. niye açmıyorsun telefonu ! emanetim nerede lan !

y.t.g salih : abi şarj azdı vallaha dönecektim sana... hem bizim bir geçmişimiz var eskiye dayanan... geçen bi grup serseri önümü kesti bei soydular, emanetide hacıladılar.

ibrikçi arif : benim sorunum değil kardeş, ibrikleri görüyorsun o nazik götüne layık çok ibrik var burada. bana 60 bin lira borçlusun şimdi.

y.t.g salih : eksik olma abi.. yemin ederim nakitim yok elimde bi ibne var öyküm adı onu sermayen yapalım istersen.

ibrikçi arif : godoşmuyum lan ben ! aslında başka bi yolu var... bi sevkiyat yapılacaktı malı suriye sınırından getireceklerdi ama olmadı. oraya gidip sınırdan malı geçirerek, bana getirmeni istiyorum hepsi bu, sen şimdi otobüsle gidip gelmeye kalkarsın onun yerine bizim çocuklar bir araba ayarlayacak sana, sakın dikkat çekme. malı getir borcunu sileyim hatta işini düzgün yaparsan ödüllendiririmde.

y.t.g salih : şimdi bu çok tehlikeli abi, yakalanırsam götümü siker devlet.

ibrikçi arif : 1 haftan var... çıkarın...

sahne - 4

( öyküm ve salih kapı önünde konuşmaktadırlar, konuya bilalde dahil olur ve unutamayacakları bir yolculuk başlamak üzeredir...)

öyküm karam : ayyy... şimdi tatilemi gidiyoruz evet...

y.t.g. salih : götümüzü kesecekler diyorum tatil diyorsun burada... tatil süsü verip iş yapacağız. yoksa ibrikçi bizi oturtur ibriğe...

öyküm karam : kim bu ibrikçi, kulağa hoş geliyor hahahahasiktir... ibriğinden su içesim geldi lan, evet...

y.t.g. salih : o borcu kapatamayalım görecez ibriği zaten amk... şüphe çekmemek için yanımıza birini daha alsak mı amk..

öyküm karam: kim gelirki bizimle ayol, net...

bibisiz bilal : abiler yolculuk mu var, hayrola...

öyküm karam : abi sensin, ablayım ben evet... hem sanane kaç doğumlusun sen...

bibisiz bilal : 96 doğumluyum abla..

öyküm karam : olmaz... sikerler böyle işi, ergensin sen ben 90'lı nesilden nefret ederim.. defol, evet..

y.t.g. salih : bi sus amk öyküm, krizin tuttu gene geç arabaya... bizimlemi gelmek istiyorsun. sen açtın zaten bu belayı başıma... 3 müz gitsek bu tiplerle direk hapse atarlar, aramalarına bile gerek yok aracı ama yapacak bir şey yok amk... bin lan arabaya...

sahne - 5

( öyküm, salih ve bilal yola koyulurlar, istanbuldan ayrılırlar ve yeni bir maceraya doğru yelken açarlarken gece çevirmeye denk gelirler öyküm yeni küskü yemiş gibi neşelidir, şarkılar söylemektedir boru sesiyle., hafiftende içmişlerdir..)

öyküm - salih : bibisine.. bibisine... para verdim bibisinneee...

bibsiz bilal : ayıp oluyo ama abiler...

öyküm karam : hoşt ulan, ben ablayım, evet...

godoş salih : aha şimdi sıçtık çevirme, susun bi amq...

( polis bunları durdurur...)

godoş salih : bi yanlışımız mı oldu amirim, hayırdır...

polis : kes sesini. hem ters yola dalmışsın, hem gazı kökleyip yolda zig zag çiziyorsun, üstüne bi sıkıntımı var diye soruyorsun. bir sürü kural ihlali işlediniz şu aleti üfletsem promilin amına koyarsınız şimdi ama bu gece kimseyi ne tutuklamak ne ceza kesmek istemiyorum. yani ücretimi alıcam ve yoluma gidicem.

godoş salih : tamam amirim ayıpsın. ( döner elemanlara ) paraları çıkın lan.

öyküm karam: bende para ne arar tatlım, para verdiğinmi var nihohoho

godoş salih : boru sesine sokayım lan. bilal var mı para la.

bibisiz bilal: var abi. ( cebinden çıkartır 5 lirayı )

godoş salih : bu ne lan amq, minibüse mi biniyorsun, içeri mi attırıcan lan sen bizi.

polis : tamam lan, didişmeyin amq fakirleri.. belki başka bir şey önerebilirsiniz. mesela daha kişisel bir şey.

godoş salih : anladım amirim, öyküm amirimle ilgilen.

öyküm karam : ay bilemedim şimdi valla, evet..

godoş salih : tamam kes... bilal ilgilen amirimle bakalım. ( ikisi arabadan iner polise doğru ilerler )

bibisiz bilal: tamam abi, plan ne yanına gidiyormuş gibi yapıp kaçıcakmıyız.

godoş salih : bak plan çok basit, sen çalıların oraya gidip adama muamele yapıcaksın hepsi bu. takım oyuncusu ol oğlum lan.

bibisiz bilal: olmaz, ben gay değilim. öyküm abla versin...

godoş salih : sermayem ulan o benim beleşe satarmıyım, hem sen emin misin, yani anlayana kadar asla bilemezsin.....

polis: ne fısırdaşıyorsunuz lan götlekler, alt tarafı rüşvet vereceksiniz göt istedik sanki sikiklerden. yok mu oğlum başka paranız.

godoş salih : amirim vallaha yok..

polis : siktirin gidin gözüm görmesin sizi amk fakirleri...

sahne - 6

( araca binerler ve sabaha karşı hatay, suriye sınırına gelirler. sınırdan rahat şekilde geçen karakterlerimiz yeni bir maceranın kapısınıda aralamışlardır. malı almak için ibrikçinin verdiği adrese giderler. geldikleri yer büyük bir çiftliği andıran pisliğin döndüğü elde en sağlam silahlarla bekleyen korumaların yer aldığı mekana giriş yapıp etrafı süzerler.. )

öyküm karam : bizi nereye getirdin böyle, el bombasıyla futbol oynuyorlar amk, evet.

godoş salih : böyle konuşmaya devam edersen götünde patlatırlar az sus amk. içeri girip malı alıp çıkacağım hepsi bu. siz burada oturun aha karşılama komiteside çıktı amk. ( arabadan iner ) selamun aleyküm birader beni ibrik...

( demeye kalmaz ve adam silahını çıkarıp salihin ağzına sokar )

öyküm karam : ayhhh... içim gitti evet....

godoş salih : ibrikçi arifin malını almaya geldim durun bi amk ya..

eleman : o eşek traşlı götveren sen misin ?

godoş salih : evet, o benim...

eleman : arabadakiler kim ?

godoş salih : onlar ailem, öyküm ve bilal. işi yapmamda yardım ediyorlar anlarsın...

eleman : ( arabayı süzer ) o peruklu ibnemi, boğazına bir şey takılmış sanki..

godoş salih : ha yok abi adem elması o, trodur kendisi. fiyatıda uygundur ayarlarız bir şeyler... (içinden) eşek sikmekten iyidir amk..

eleman : yok istemez, eşek sikerim daha iyi...

( bi çanta dolusu sandıkları mal bi bagaj dolusudur ve kara kara düşünürler. )

sahne - 7

( arabada geri dönmeye çalışırken, ibrikçiyi arar ve yardımcı olmasını ister ama umduğunu bulamaz..)

godoş salih : tamam abi.. saygılar abi.. dönüyoruz abi...

öyküm karam : ne oldu canım edecekmi yardım..

godoş salih : nah edicek, ister kaçak geçin, ister malları kendi aranızda pay edip götlerinize sokun ama geçirin dedi.

öyküm karam : benim göt o kadar büyük değil hahahahasiktir.. evet.

godoş salih : bu işi başaramazssak ya polis ya ibrikçi büyütecek o götü merak etme amk.

( sınıra doğru yaklaşırken, kahramanlarımızı teröristler durdurur ve rehin alırlar...)

godoş salih : şimdi siki tuttuk !

öyküm karam : hani nerde, nerde...

godoş salih : bi sus amk...

1. bölümün sonu
Okuyamadık durumumuz yoktu bkz ı nasıl verilmemiş şaşırdım. Sözlük içi çatışma gibi. Birini bildim. Diğerleri yok bende.
(bkz: biraz bekleyelim belki filmini çekerler)
haşmet dostum, silik yedin herhalde ekşi'den. *
2. bölümü ocak 2017'de sizlerle olacak mini dizi. bakalım öyküm ve dostları bu cendereden nasıl kurtulacaklar, saygılarımla.

2. bölüm fragmanıdır;

--spoiler--

fragman -1

(teröristler mala el koymuş ve kahramanlarımızı esir almışlardır..)

bibisiz bilal: nasıl kurtulucaz buradan, okuyom ben ya...

öyküm karam : ben kendimi sizin için feda ederim, evet

y. t g salih : mchayver mıyım lan ben amk ergeni ne bileyim nasıl kurtulacaz. lan ogün aman öyküm senin kıllı götünü ne yapsınlar lan...!. dua et götünü kesmesinler...

--spoiler--
eğlenceli bir yapım olmuş.

devami gelir umarım.
(bkz: Yaran yanlış okumalar)
Oytunkaran ve ergen dostları..
sağlam hikayedir. evet. öyküm karam' ın askerleriyiz.
--spoiler--

öyküm karam: ay bende nöbet tutçam, saliş, evet.

y. t g salih: bi buradan kurtulalım eve gidince eline veririm tutarsın...
--spoiler--
kısa filmi ya da yeni bölümleri gelmesi planan mini dizi.
2. bölüm özeti ve teaser;

--spoiler--
ibrikçi'nin malını alıp yola çıkan kahramanlarımız suriye sınırında teröristlerin eline düşer ve malı kaptırırlar. düştükleri cendereden kurtulmak için ne yapacağını bilemeyen kahramanlarımızın imdadına Picaroon yardımcı olacak öyküm ve ergen dostlarına doğru yolu gösterecektir.
--spoiler--

teaser ;

--spoiler--
öyküm karam : bugün kurtulalım buradan akşama arka sokakların yeni bölümü var, evet.

bibisiz bilal :abla hafta içi izlersin tekrarı var nasılsa.

y. t g salih : sizin geyiğinize sokayım susun lan...! esiriz lan esirsokarım arkadaki sokağınıza şimdi. herifler verecek odunu az kaldı zaten
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar