bugün

(bkz: ahiret)
keşke olsaydı dedigim yapılan haksızlıkların insanların yanına kar kalmadıgı bir durum olsaydı. ama malesef yalan olan yer, sadece insanları uyutan söz...
yok öle bişi.
bu tarafı yadsıdığı için; bu taraftaki hayatın gelişimi için tehlikelidir.
bazilarinin varligina inandiklari olumden sonra gidildigini iddia ettikkleri yerdir. birde tasvirleri vardir bu yerle ilgili. dunyevi yatirimlarini oteki dunya tasvilerine gore sekillendirmeye calissalarda, insan her daim insandir. durtusel davranip, oteki alemi hatirlayinca tovbe edenlerde vardir. bu dunyada herseyin cezasinin cekilmedigini, bazi cezalarin obur tarafta cekildigini ifade ederler. yoktur arkadasim oyle bir sistem. bu dunyada olan bu dunyada kalir. ne firincinin atesi ne cennetin hurisi yoktur. sozlukten soylemesi...
--spoiler--

keyifler kaçık, tepeler atık! uçlarımız sivrildi, birbirimize batıyoruz. hepimiz, ne demekse, "öteki tarafa", gıcığız!

(bkz: velev ki ciddiyim)*
--spoiler--
hangi taraf? sorusunun cevabıdır.
(bkz: paralel evren)
atılan nutuklarda "bi de öteki taraftan bak" diye kullanılan söz öbeği.
(bkz: Ferocious Planet)
sözlük genelinde bazı yazar arkadaşlarımızın sanki gitmiş, görmüş ve gelmiş gibi "şuna öteki tarafta böyle olacak, buna öteki tarafta şöyle yapacaklar" v.b. beyanlarda bulunduğu - hakkında kimsenin bir bilgisi olmayıp, herkesin bir fikrinin olduğu diğer bir boyut.
Bismillah
8 aralık 2017 de vizyona girmesi beklenilen başrol ve yönetmen koltuğunda özcan deniz'i göreceğimiz gerilim ve dram içeren film.
ahiret olarak tanımlanır.
la cara oculta'dan esinlenmiş ya da araklanmış film.
türk filmi.çok da şe'apmamak lazım.
o alzheimer nasıl da düzeldi birden.
o bileğini kesen kız nasıl ölmedi günlerce.
inanılmaz mantık hatalarına rağmen sevdiğim filmdir.

--spoiler--

filmin ilk başlarında duvarlardan ses gelmesiyle aklıma direk inli, cinli yerli korku filmi imajı gelse de öyle devam etmediği için sevindim. korku anlayışımız bu olmamalı. dramda ve komedide çıtayı yukarı yükseltebiliyorsak (bkz: ayla) (bkz: aile arasında) korku ve gerilim filmlerinde de bu imajı değiştirebilmeliyiz. bilimkurgu ve fantastiği söylememe gerek yok çünkü onun daha baya zamanı var.

filme sırf arkadaşım istiyor diye girdim. yok, hayır '' yerli film izlemem '' kafasında bir insan değilim. sadece, vizyonda tercih edebileceğim başka filmler vardı ama arkadaşımı kıramadım. ilk yarısında yer yer sıkılsam da ikinci yarıda heyecanlandım. sahnelerin birbirlerine bağlanış biçimi iyi yapılmıştı. sadece ışık kötüydü, ece'nin kaldığı oda biraz daha ışıklandırılabilirdi zira birçok şeyi göremedim.

filmde inanılmaz mantık hataları vardı. final sahnesinde; bir kere çukura düşen, kafasını taşa çarpan, iki tane kurşun yiyen ve balyozla vurulan özcan deniz ölmek bilmedi be kardeşim. gereksiz ego kasmaları mı desem, karakteri öldürmek istemiyorlar mı desem bilmiyorum ama o sahnede güldüm yani. çok iyi final hazırlayabileceklerken mahvetmişler.

oyunculukların da iyi olduğunu malesef söyleyemeyeceğim. kısmeten meryem uzerli kurtarmış o bakımdan. o da hala muhteşem yüzyıl'ın etkisinde ne yazık ki.

--spoiler--

özetle, vizyonda alternatif bir film yoksa izlenebilir. beklediğimden daha iyiydi. eğer uyarlama bir film değil de yerli bir senaryo olsaydı iyi bir gerilim filmi olabilirdi. türkiye'de yapılan bu tarz filmlerden yola çıkacak olursa 6/10 bence film için ideal.
arkadaş ortamında güzelmiş bu film diye söylenildiğini duyunca, nasıl ya Özcan Deniz filmi mi güzel? pırt deyip bi Google yaptım.
veeee tabii ki yine yine yeniden evim sensin” filminde olduğu gibi bu nadide film de yine çaaaaalıntı. (bkz: )the hidden face
filmle ilgili tek merak ettiğim şey acaba Özcan Deniz siyah atletle poz kesmiş mi?! :|
tanım: film
(bkz: The Hidden Face) Adlı Filmden uyarlama olsa da oldukça başarılı bir film olmuş . Kurgusu, gerilimi, oyunculukları ile keyif aldığım ve de (bkz: Özcan Deniz) e olan önyargımı kaldırmış bir iş. Tebrikler
Ahiret ile ahiret hayatının kastedildiği bir kelime.