bugün

takdir edilesi yönetmen.
(bkz: gora)
(bkz: vizontele)
Elektrolux reklam filminin yönetmenidir.
20 Ekim'de vizyona girecek (bkz: Sınav) filminin yönetmeni
türk sinemasının tarzı olan tek yönetmeni..sette çok kibar..akıllı ve yakışıklı yönetmen..
an itibariyle cem yılmazın yahşi batı filminin yönetmenidir.
(bkz: böcek yapım)
şu an twitter'da flood yapmakta olan adam.

(bkz: sakin ol şampiyon)
(bkz: aşk tesadüfleri sever)
son filmi eşkıya ile aşmış yönetmen.bu gazla devam ederse soyadı ''spielberg'' olarak değişir.
daha önce fotografını dahi görmediğim, görsem de hatırlamadığım ama filmlerini bildiğim ve beğendiğim yönetmendir. ancak bugün konuk olduğu programda gayet espritüel, sessiz görünen ama epey hoş sohbet biriymiş gibi bir izlenim vermiştir. daha çok film yönetsin istediğimizdir.
filmleriyle ve reklamlarıyla göz dolduran türkiyenin önemli yonetmenlerinden birtanesidir.
şahan gökbakar la arası açık olan yönetmen.
türkiye de şu anda tarzı olan çağan ırmakla beraber iki yönetmenden birisidir. bu adamın kadrajları falan daha bir dolu oluyor genelde ama onu belirtmeliyim. sanatsal imgeleri çok iyi kullanıyor. kullandıkları kamerayı da merak etmiyor değilim. bir de bu adamla müzik zevkimiz çok iyi uyuşuyor bunu anladım. ama ömer abi artık filme göre müzik yaratsan daha hoş olacak gibime geliyor.

(bkz: ben bu yazıyı ömere yazdım)
aşk tesadüfleri sever filminde eşiyle çalışan ve ortaya iyi bir iş çıkaran başarılı yönetmen.
iyi beşiktaşlıdır. nerdenmi biliyorum, bir kaç kez ikimiz beşiktaş maçına gittik. türkiyede kamerayı en iyi bilen sayılı insanlardandır keza onu en iyi yönetmen yapan özelliklerin başında bu sebep yatar. yolun açık olsun ömer abi, pür dikkat yaptığın her şaheseri takip ediyorum.
twitterde coşturan yönetmendir. o değil insanın parmakları yorulur lan.
kliplerinde netlik kaçırmayı bolca kullanan, yarı flu-yarı net (bkz: tilt shift) tekniğini de seven usta yönetmen. görüntü yönetmenliğinden gelen yönetmenlerdendir.
2006 yapımı Sınav adlı filmin yönetmenidir.
Gerçekten iyi yönetmiştir.