bugün

Korkulacak bir haldir, merak konusu olmakla beraber kalkıp duş almaya teşvik edebilecek bir konu.
ismi ustunde olmus olacaksin. Seni olusturan hucreler yok olacak, bilincinin tutuldugu yer olan beyindeki sinyaller yok olacak ve sonuza dek yok olacaksin. Her sey senin icin bitecek... Perdeler kapanacak ve sonun gelecek...

Her ne kadar rahatsiz edici bir dusunce olsa da son budur... Kabullenmek gerekir.
Pamuğu yiyeceksin arkadan, gerisini var sen düşün...
Olum sadece bir baslangictir.

-spoiler-
Daha buyuk seyler olacak.
-spoiler-
Yazdığımız entryler götümüze girecek.
hepiniz benim yanima geleceksiniz... *
ölünce sevemezsem seni!
olucaktan ziyade "ne olacak" sorusudur.

yani öldük diye dilbilgisinden vazgeçmiyoruz.

(bkz: ölünce ne olacak)
Beden için son belki, ama ruh için degil. Ruh bedeni terkedecek. Hayatimiz boyunca ruhumdan çok bedenimize çalistik. Ama bi bakicaz aslolan ruhmus bize kalan. Ruhumuz yola devam edecek. Sonra huzur içinde mi, azaplarda mi buyuk hesaplasmayi beklicez o allahin takdiri. Efendim sonra uzuuun uzun kah buhranlar icinde, kah keyiflenerek yasadigimiz bu hayatin her ani gozlerimizin onune serilecek. Bumuymuş yani dicez. Bir bir asil o zaman dokucez etegimizdeki taslari. iyilik ve kotulukler icin, her sey icin cok gec olacak. Ölünce ne olacak? Sanirim hemen herkes asagi yukari ayni cumleleri kurar. Ölünce ne olsun? Bi degisiklik olsun bi gidim huzur olsun..
Her son bir başlangıçtır aslında sonun başlangıcı.
ölümden sonra bir yaşamın olduğuna inanmak bazen çok saçma geliyor, bazende çok mantıklı geliyor. Madem öldükten sonra bolluk içerisinde bir yaşam sürdürücez ve hep ödüllendirilicez. Peki neden burda sürekli acı ve üzüntü yaşıyoruz. Hadi diyorum bazı şeyleri haketmek için önce belirli sınavlardan geçmek lazım di mi? peki neden bu sınavlar bizim önümüze hayat olarak konuldu? niye 60-70 yıl yaşıyoruz? Ayrıca bir daha gelmiceksek bu dünyaya öbür tarafta gerçekten ruhların müthiş bir şekilde ödüllendirilmesi lazım ki insanlar burayı aramasın. Peki bu ödül ne?

O kadar çok "ne" var ki öbür yaşamla ilgili. Bir tek ölünce öğrenebilicez.
muhtemelen (bkz: göte pamuk)
Hesap sorulacak. Dünyada yaşadığın hayatın hesabı sorulacak, sana bunca nimeti verenin seni başıboş bırakacağını mı sandın ?
(bkz: gelsin hûriler)
Bedenin bu dünyada kalacak ruhun ise gerçek yaşama baslicak. Sorgu sonrası. Cennet cehennem belli olacak sonra ya sonsuz huzur ya sonsuz ceza olacak.
cevabını en fazla 50 yıl sonra öğrenceğim sorunsal.bilime göre toprak olacağız dine göre ise cennet yada chenneme gideceğiz.
Umudum, mutlu olmaktır.
+1 önyargılarınızı yıkınız ve izleyiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=Txixhrp3uSM
EEH EVET BAŞLIYORUZ- Kur'an'da olan ve Din dersimizde olanlara göre... ilkbaştaruhlaraleminegidipbekleyeceksonrakıyametkoptuğundadiğerinsanlardayanımızaspawnlanacaksonramahşeregideceğizsonrayenidendirileceğizsonraiyiolancennetkötüolancehennemegidecekahirethayatıbaşlamışolacak.
ölünce kemiklerinden etine kanina kadar malzemen dönüsecek iste. gerisi yok.
burada asil soru ben neyim, benim bilincim nedir, benim düsüncelerim ne olacak ...
eger birazcik kafan calisiyorsa yavrum, kari milletinden uzak dur, cünkü hayat kisa, kari dirdirina harcama... otur kahveni ic iste, siktir et kari milletini... senin bilincin karilarin manyak hormonel dengesizligini düsünecegine Einstein in izafiyet hk. daki düsüncelere nasil vardigini düsünsün.

ölünce programin bitecek iste. olay gaye aramak degil, olay sonucu anlamak...bu arada sonuc 2100 yilinda insanlik acisindan boka saracak, demis olayim.
Kalbinin ekmeğini yiyeceksin. iyiyse iyi, kötüyse kötü...
Pamuk tikacaklar.
Börtü böceğe yem olacağız.
Bu dünyada her şey dönüşüm içindedir. Bir gün önce gördüğün su birikintisi yarın bulut olacaktır. Ya da elektrik enerjisi ampulde ışık ve ısı enerjisine dönüşür. Ama asla yok olmaz. Aynı şekilde bu dünyada var olan bedenlerimiz bu dünyada toprağa karışıp hayvanlara, bitkilere besin olacak. Fakat bu dünyadan olmayan bir parça taşıyoruz içimizde. Ruh... işte o bu dünyadan olmayan ait olan yere varacak. Bu belki cennet belki cehennem... Seçimlerimiz sonucu neresi olduğu belli olacak.
Hesap kitap sorgu..
güncel Önemli Başlıklar