bugün

özel mesaj yoluyla karşısındaki insanı mutlaka ama mutlaka ikna edebileceğini sanan yazar modelidir. takıntılıdır, karşısındaki insan ikna olmayınca da sinirden ne yapacağını şaşırır, çirkefleşmeye başlar.

ulan mal, burası sözlük. zaten fikir açıklama yeri. madem fikrine güveniyorsun genelle paylaş. adı üzerinde özel mesaj, özel paylaşımlar içindir. ne bekliyordun? sen iki satır yazdın diye karşındaki " vay be, bir anda aydınlandım. meğer gözümde perde varmış " demesini mi? öyleyse harbi asosyalsin demektir.

kim takar senin iki satırlık mesajını?
bir de "bana ayar vermeye kalkıyorsun! bi b.k anlamamışsın yazdığımdan." diye çemkiren yazar kardeşlerimiz vardır, bu modelin bir alt modeli. he anlamadım aq. anlamak zorunda değilim ki. format ne? konuyu tanımlamak. konu ne? başlığa yazdığın b.ktan püsürden kelime veya kelimeler dizisi. tanımlamış mıyım? tanımlamışım. senin konuya yazdığın ilk mesajla ilgileniyor muyum? yok. ilgilenmiyorum.

225 tane öm var kutuda. en az 200 tanesi aynı mesajın değişik türevleri: "anlamadan ayar vermeye kalkmışsın." ya arkadaş niye anlayım ki? anlamak zorunda değilim. senin konuyu açarken yazdığın tanımla tamamen çelişen veya senin yazdığın düşünceye saldıran bir mesaj yazmış olabilirim. ancak senin mesajını doğru düzgün okumamışımdır bile. yani ayarı ben vermedim. öyle bi niyetim de yoktu. sen kendin buluttan ayar kapmışsın.

yazını yaz bas git. sohbet tabi ki güzel bir şey de; o zaman halimi hatırımı sor mesela. en son ayrıldığım hatunun yalamalıklarını falan anlatıp deşarj olayım. ayar verdin/yok ben sana verdim. yürü git aq... çok da s.kimde sözlükte verdiğim/aldığım ayar...
(bkz: ikna edemesem de icbar ederim)
bu tür insan çoktur evet. tenezzül etmem. entry'ler ne güne duruyor? fikirleriyle rezil olmamak için özelden saçmalama çabası zaar. ölü taklidi falan yapın..
(bkz: öm la ne la)
(bkz: burası kasıyor msn var mı)