bugün

ortada olan gerçektir. git okula çay çorba iç goy goy sohbet muhabbet sonra yoruldum de. saçma bence. evet.
bekara karı boşamak kolaydır özlü sözünü akillara getirir.
ilkokul terke yazarlik verirsen ağzı dolu dolu konuşur. evindeki çocuğuna tuvalet eğitimi veremeyen cok sesli ortamdan köşe bucak kacan bebeği ağlarken sorununa odaklanmayip sesini baskiyla kistirmaya çalışan kişi için öğretmenlik fil boku temizlemekten kolay görülür. okusaydin kardeşim götünü yayana kadar okusaydin.

not: evet fil boku.
Kiskananlar icin.
(bkz: nazar etme nolur calis senin de olur)
Ogretmenler kolay gelmiyo oralara.
gönlümüzden geçenler. onlara ne yapsak azdır. çalışmak zorunda değiller. yaşamlarıyla bile öğretebilirler topluma.
Şaka maka gerçek oldu. Evet.
sana okuma yazma öğreten öğretmenin bu yazdığını görse çok üzülürdü.
Şu dönemde imrendiğim meslek.
kapkek hanim imlayi da artik ogrenmisiniz masallah.

tabi ogretmen olunca mecbur napcan.

e: arkadaslar ben ogretmen degilim ve imla hatasi yapmiyorum neden kiskaniyorsunuz.

arkadaslar salak misiniz.
Covid saolsun.
böyle bi zamanda göreve koşturmaları gerekirdi.
ben 13 diye biliyorum.
öğretmenlerin sürekli tatil yapması.

öğretmenlerle haşır neşir biri olarak corona sonrası okulların ilk açıldığı günden beri "okullar neden açıldı, bizim canımız yok mu, bizi kim koruyacak, öğretmenleri kimse düşünmüyor" gibi ifadelerle göreve başlamışlardı zaten genç kardeşlerimiz. istemeye istemeye. görende savaşta cepheye gönderiyoruz sanır. o zaman doktor hastaneye gitmesin, ben dükkanı açmayayım, öteki fabrikaya çalışmaya gitmesin. çok değişik kafada bu yeni nesil öğretmenler. fedakarlık, vizyon sıfır. yazık.
herkes evde otursun sokağa çıkma yasağı olsun falan ama öğretmenler okula gidip yalnız başlarına sınıfta salak salak ders anlatsın dimi, siz de haklısınız?
(bkz: batmak)
Siz delirmişsiniz. Tatil ne demek bilmiyor da olabilirsiniz, emin olamadım. Sadece boklamak için konuşuyorsunuz.

Şu pandemi döneminde hiçbir öğretmen kendi başına keyfi olarak kurumunda eğitim vermeme kararı almadı. Elinden geldiği şekilde online eğitim vermeye çalışıyor. Ulaşabildiği kadar öğrenciye ulaşmaya, onları "eğitebilmeye" çalışıyor. Sinirlendim.
Ergen serzenişi.
Bu konuda öğretmenlerin üzerine çok gidildiğini düşünüyorum.

Artık öğretmenler için dekübitüs meslek hastalığı sayılsın.
ortada olan gerçektir. git okula çay çorba iç goy goy sohbet muhabbet sonra yoruldum de. saçma bence. evet.

Korona bu yıl bunlara yaradı.
almanya, fransa, birleşik krallık, abd hatta çin ve rusya ... gibi bir çok ülkede dert edilmezken,
bizim ülkemizde ki bir kesim tarafından oldukça dert edilmektedir.

edit: üstüne almanya'da öğretmenlere bedava diz üstü verildiğini de hatırlatmakta fayda var.
Kiskanmayin arkadaslar. Calisin cabalayin siz de olun. Her seyi ne kolay elestiriyorsunuz. Adamlar 4 senelik egitim fakultesini kazaniyorlar. Ustune ustluk universiteyi basariyla bitirip bir de kpss denen bir derya deniz olan sinav giriyorlar. O diplomanin ekmegini yemek icin garanti olan bir yol. Su an atama sayilarindan haberiniz var mi? Yok. O kpss'nin zorlugunu ve hazirlanma surecindeki stresi biliyor musunuz? Yok.
O zaman bilmediginiz seyler hakkinda hemen elestiri yapmayin.
Ben nereden biliyorum peki? O da benim sirrim olsun.
Gelir dağılımı adaletsizliği kat be kat arttı
Öyle bir seviyeye geldi ki
Biri çalışmıyor 5500 lira alıyor ayda
Diğeri iş bulamadığından çalışamıyor 1 kuruş para almıyor ayda borç gırtlağı aşmış.
Evde online ders vermek sanıldığı kadar kolay diyerek kendilerini savunup sağlık çalışanlarına sataşıyor çoğu. Doğru söylüyorlar evde online ders vermektense gece gündüz hastane köşelerinde tehlikenin içinde ağır şartlarda çalışıp sabah eve gelince acaba virüs bulaştı mı, evdekilere bir şey taşırım kaygısı çekmek, evde online ders vermekten çok daha kolaydır.
Sağlık çalışanları twitterde fahreddini beye seslerini duyurmak için etkinlik yaparken en büyük ters tepkiyi partizanlardan ve öğrermenlerden alıyor. Partizanları anlarım çünkü onların vicdanı satılıktır. Ancak toplumun mühendisi olan öğretmenleri anlamak çok zor.
Ayy sürekli bir öğretmen sağlık çalışanı kıyası, bir bitmediniz. Hani taa lise ve lisede alan seçerken karar verilen şeyler vardır bildiniz di mi? Kimse hemşirelere zorla sağlık meslek yazdırmadı veya doktorlara tıp seçtirmedi? Salgınlar, hastalıklar insanlığın başlangıcından beri var? Kimse sağlıkçılara hayatınız boyunca basen büyüteceksiniz, hep huzurlu olacaksınız, ne dediğinizi anlamayan teyzelere bağırıp tersleyip duracaksınız dedi zannetmiyorum. Seçim yaparken her şeyi göz önünde bulundurmak gerekmez mi? O halde kimse sağlıkçılar virüs kapıyor öğretmenler evde yatıyor diye saçmalamasın artık. Herkes kendi kararlarından, hayatından ve seçimlerinden ibaret.
24 kasım öğretmenler gününde akla gelendir.

yata yata para kazanmak haram değil mi ya?!
ulan değişik babam bugün 8 saat derse girdi amk adam 5.00 miyop oluyordu en son ekrana bakmaktan. adamı beyni akmadan kurtardık.
Valla mis gibi hatırlatıp durmayın öğretmenlik okumadığım için kendime kızıyorum sonra. Geçen seneyi de katın hesaba iki yıl.