bugün

Nedense şu an la casa de papel ve ölmek için 13 sebep dizilerine benzettim.
Gündeme bomba gibi düşen yeni dizi. Arkası nasıl gelecek, o heyecanı devam ettirebilecek mi bakalım.
Ne psikopat dizi lan bu. Ama bu hikayeyi nasıl devam ettirecekler çok merak ediyorum.
doktorlar dizisinden sonra gelen berbat bir dizi daha sanırım. zaten türk dizilerini sevmem.
la casa de papel ve ölüm zili (death bell) karışımı birşeyler olmuş bu. başroldeki oyuncu başarılı. konusu gayet güzel. hikâye geliştirilirse daha iyi olabilir. ammavelakin, hikâyeyi uzun süre devam ettirebileceklerini sanmam. tüm sezon boyunca bir sınıfta geçecek değil ya. ayrıca başrol ve diğer usta oyuncular dışındaki oyunculuklar, (özellikle de öğrenciler) çok yapmacık geldi bana. yine de takip edeceğiz bakalım. en azından türk televizyonlarında farklı bir iş.

not: tahminimce, haziran'da final bölümü ile sezonu kapatır.

https://m.sinemalar.com/mobileweb/movieInfo/26745
çekimleri sakil olsa da konu ilginç. hakkını verelim.
Rüya'nın intihar ettiği sahnede son anda biri onun elini tutmuştu. 1.bölümün sonunda öğretmenin su uzattığı kişi Rüya olabilir.
akran zorbalığı ve siber zorbalıkla ilgili gerekli mesajları içeren bir dizi. belki farkında değilsiniz ama nice kaliteli gençler, nice potansiyeller bu zorbalıklar sonucunda eğitim hayatından kendini soyutluyor.
ilk bölüm itibariyle türk televizyonlarına çok fazla.
Bana kalırsa suyun uzatıldığı kişi, bıçaklanan öğrenci.. zira o da oyunun içinde, öğretmenle işbirliği hâlinde.
muhtemelen kızın ölümüne kim sebep oldu sorusu bölüm bölüm ilerleyecek dizi. bu bölümde lakayt öğrenciler gördük. kızın ölümüyle alakalı olarak ilk onlar suçlandı. sonraki bölümlerde peki bu çocuklar nasıl bu hale geldi sorusunun cevabı aranacak ve aileleri ele alınacak. ondan sonraki bölümlerde bu aileler nasıl bu hale geldi sorusunun cevabı aranacak ve böyle böyle cevap ekonomik krize, işsizliğe, sosyal devlet eksikliğine ve en sonunda da devleti yönetenlere kadar ilerleyecek. yani kızın ölümünden sanılanın aksine farklı kişi ve kurumlara kadar herkes sorumlu tutulacak. dizinin sonunda toplumda işlenen her bireysel suçta devletin payı vardır mesajı yinelenecek.

kişisel kanaatim farklı, güzel bir dizi olduğu yönünde. ancak konu itibarı ile fazla süreceğini düşünmüyorum. zaten öyle de olmak zorunda. bu tip diziler çok uzatılırsa seyirciyi baymaya başlar. ilk bölümüyle izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı. ancak bundan sonraki bölümlerde bu ilgiyi devam ettirebilmek için konuyu işleme bakımından daha dikkatli olmak zorundalar.

dizi farkındalığı olan insanlar için çok birşey ifade etmese de gece sokakta tecavüze uğrayıp öldürülen kadınlar için "o saatte ne işi varmış dışarda" diyen tiplere belki bir şeyler verebilir. toplumda yaşanan her felakette sebep olarak sadece birinci basamaktaki nedenler önümüze konuluyor. kimse nedenin nedenini araştırmayı düşünmüyor, düşündürülmüyor. çünkü "toplumsal soruşturma" nın sonunun nerelere kadar uzanacağı belli.
sadece ilk bölümün maliyeti 5-6 milyon lira civarındadır. parayı kıymışlar demek ki güveniyorlar diziye. kadro gayet iyi yolu açık olsun.
görsel
görsel
görsel

Başarılarınız daim olsun...
Bir ara Gülşen Bubikoğlu'nun Affet Bizi Hocam diye bir dizisi vardı. Esinlenme falandı ama olsun. Onu izleyin daha iyi.
izlemedim, içeriğini de bilmiyorum ama 3. bölüm yine emmeli gömmeli aşklı meşkli konuya bağlanır.
ilk defa burada duydum izlemedim izlemeyide düşünmüyorum.
(bkz: Hayat bilgisi).
Baktım Ve ne kadar değişik olduğunu gördüm, öğrencilerin oyunculuğunu beğenmedim iki üç bölümde aşka bağlanır.
bir kore dizisi uyarlaması olarak karşımıza çıkan; fox tv çarşamba gün dizisidir. ilk dakkalarında konusu, arkadaş zorbalığı dedirtse de, konusunun tam olarak ne olduğunu anlamlandıramadığımız dizi olarak zihnimize kazınmıştır.
görsel
görsel
yabancı bir diziden uyarlama genel olarak beğendiğim dizi.
oyunculuklar maalesef kötü. ilker kaleli bile vasatın nerdeyse altında.

afra saraçoğlu ve serhat kılıç overacting işinin bokunu çıkarıyorlar.

hele serhat kılıç karakter yavşak bi tip diye fazla karikatürize ediyor.

koray kerimoğlu'nun biraz daha odaklanması lazım sanki.

ruhi sarı'yı ve intihar eden kızı oynayan genç aktrisi çok iyi buldum. bayağı doğallar.
Yayindan kalkmasi gereken dizidir.ogrenci ogretmene daliyor amk.
Çok güzel dizidir.
Hakkında herkesin övdüğü dizi. Kesin boş beleş zaman geçirmelik bir şeydir. Bizim millet boşu sever.