bugün

öğrenci olunan okul tarafından verilen, resmi evraklar, resmi işlemler için gereken belge.
"iki gün sonra gel al" demelerine rağmen hiçbir zaman iki gün içinde hazır olmadığı için * iki yıl önce aldığım bir tanesinin fotokopisini çektirip tarihinde ufak bir değişiklik yaparak kullandığım belge.

(bkz: yaran öğrenci işleri diyalogları)
sakarya üniversitesi'nde 1 ytl olan belge.
ytü'de ücretsiz ve sınırsızdır. sadece 15 dakika sıra beklemeniz gerekebilir. bu da katlanılabilir bir tahammüldür sınırıdır. dileyen herkes öğrenci belgesini ytü'den alabilir.
''aha ben öğrenciyim'' demenin kağıt üzerindeki hali.
bankaya yıllık işlem ücreti ödenmeyeceğinin kanıtı.*
Anadolu Üniversitesi'ni sevme nedenlerimden biri. Hiç bir ücret ödemeden anında veriyorlar...
öğrenci olduğuna dair belgedir.

okul askerlik şubesine göndermediği takdirde sizin bizzat göndermeniz gerekebilen belgedir.
ist. üniv.de herşeyin bedava olduğu gibi bunun da ücreti yoktur. al alabildiğin kadar. ama nerde kullanacağını söyle yeter.bankada bursta orda burda kullanılır.çok amaçlı çok. (bkz: transkript)
bazı okullarda alabilmek için dilekçe yazılması gereken belge.ilginç bir durum.
lanet olsun belgesidir. sırf bunun için dün okula gittim ve bugün sağlık karnesi vizemi yaptıramadım. sebep okul açılmadığı için bana verilen öğrenci belgesi tarihi üzerinde oynanması imiş. e oynayan ben miyim sanki, öğrenci işleri kendi öyle hazırlıyor namussuz memur.
bazi üniversitelerin parasiz verip diger universitelilere nispet yaptigi belge.. ben de devlet okulundayim ben niye para odüyorum lan..

editiye: kadir has'ta bile bedavamıymıs ama. artık beni ilgilendirmez gerçi ama neyse.
kankası transkripttir
(bkz: bende)
ancak gün öncesinden dilekçe verilerek temin edilebilen kağıttır. bürokrasinin var olduğunu size kanıtlayan ilk tecrübe olması muhtemeledir.
genelde okullarda 50 kuruşa satılan mal, ticari ürün. kişinin öğrenci olduğunun beyannâtı.
hiçbir resmi kurumda öğrenci kimliğinin yerini tutamadığı belgedir.
1 dklık işi vardır.

15 dk ne lan, mağarada mı okuyonuz amk.
öğrenci işlerinden alınır ve her öğrenci belgesi almaya gittiğinizde o asık suratlı öğrenci işleri çalışanlarını görürsünüz.
sınav da hoca ögrenci kartlarını cıkarın dediğnde kosa kosa öğrenci işlerine gidip istediğimiz belge.
öğrenci işlerinin kafasına göre para aldığı belge. bazıları alıyor bazıları almıyor.

ayrıca bu belgeyi istediğinizde ''ne yapacaksın?'' diye sorarlar.

sana ne lan sana ne? sen işini yap.
Namık kemal üniversitesinde tam 4buçuk saat beklediğim belgedir. Üstüne bide 2tl almışlardır.
bi de talep formuyla alınıyomuş, parayla verenler de varmış.

ah mülkiyem, kurban olsunlar sana, ne sıra ne form ne para, git öğrenci işlerine pardon öğrenci belgesi alcaktım da ? de uzat kimliği 30 sn de yazıcıdan çıksın al git...
bir öğrencinin bile fotoğrafında insana benzemediği belge.
bir dakikalık işi olan belgedir. tek gereken çıkartıp ilgili yetkiliye imzalatmak ama işgüzar öğrenci işleri memurları bütün bir günlük belgeleri gün sonunda toplu halde imzalattıkları için, bir gün sürer bir dakikalık belgeyi almak.