bugün

https://youtu.be/yaiw33Xh-ZI

https://twitter.com/ShowT...tatus/1110275394127753217

https://www.instagram.com...m_source=ig_web_copy_link

bu efsaneye sizinde şahit olmanız için bütün linkleri koydum.

maalesef embesil bir nesil yetişiyor bunlar yüzünden.

buna inanmak daha komik. kimse ölmüyor , ölenlere ne oluyor ? sapan atmalar makineli tüfekler sopayla silaha karşı koşma filan.

allah akıl fikir ihsan eylesin.
Neredeyse 1. Dünya savaşında yakılan mermiyi yaktılar ölen yok amk.
Şu diziyi izleyende gram beyin olabileceğine ihtimal vermiyorum.
montumun cebi delik
lastikle dönüyor herkes 007 sanki
full şarjör silahımın
kafamıza kafamıza ateş ederler

ama yine yok
buralarda ölen mölen yok
buralarda ölen mölen yok

gazapizm şarkısının sözlerini böyle dinlemeye başlayacağımız dizi çok yakında.
yarabbi ya nası bir kafadır lan bu bana biri açıklasın 50 tane adam çatışıyor sokak ortasında burası neresilan dünyada 50 kişinin çatışabileceği bir ülke sokak yok Türkiyede olsun. hay amk türk dizilerinin çukur choh iyi choh iyi.
acaip bir senaryosu olan dizi. (akşam) baktım yarım saattir çarpışıyorlar bütün mahalle, ortada tek bir polis yok. ilk defa izledim 30 dk zor sabrettim. 2017 yılından beri vur allah vur adam kalmaz be bu hıza dayanacak.
zamanında izlemeyin izlemeyin dedik dedik dinlemediniz. üstüne bir sürü laf işittik burada. ne oldu şimdi ?

yok beyefendi imiş yok kınalı kuzular imiş yok koçovalı ailesi imiş.. şirkette 45 yaşındaki adam telefondan izliyor dedim hacı abi naapıyon sen "dur dur yamacı vurdular emuğa goyim ölecek uşak pisi pisine" diyor. dedim az geri sar bakayım bi nasıl vurulmuş. ormanlık bi alanda karşıdan bir araba geliyor farlar açık. yamaç da farları kapatsağa olm diyor karşıdaki kapatmıyor. sonra gözüne far tutulmuş davşan moduna girip postu deldiriyor. dereye düşme sahnesi falan fecaat. bizim adamda üzülüyor öldü galiba diye. dayı o ölürse dizi biter lan bu ülkede 158.defa çekiliyor bu dizilerden. başrol ölürse dizi bitiyor işte neyin heyecanını yaşıyorsun.

bu çatışma sahneleri ile alakalı yazmıştım evvelden bir başlığa. gerçek hayatta o kurşunun 3 de 1 i sıkılsa bir yerlerden seker gene oradaki herkes vurulur ama bu dizide nedense kimseye bir şey olmuyor. sürekli birbirlerine tabanca kaldırıp uzun uzun diyaloglar kurmalar. oysa iyi kötü çirkinde ne diyordu tuco abimiz ? "ateş edeceksen ateş et konuşma" dimi ya.
ay yapımın yaptığı dizi mk. başka ne bekliyorsanız?
gençleri çok farklı şeylere özendiren bir diziye dönüştü iyice.
Ergenusların kudura kudura izlediği bomboş dizimsi.
bölüm başına yaklaşık 1 milyon lira maliyeti olan işlerde 50-50 plandan, gözyaşına yakın girmekten fazlasını yapabilen yönetmenleri, aksiyon koreografisinden anlayan uzmanları istemekte haklı olsa da seyirci, 5-6 günde yazılıp 4-5 günde çekilen ve senaryo ile yayın arasında sadece bir hafta ara olan yerli dizi sektörümüzde bu çöp figürasyonla, bu alanda tecrübesiz oyuncularla, bu zaman kısıtı ve bütçeyle aksiyon mizanseni kurulmasını beklemek hayaldir.

dolayısıyla;

saçma sapan ama el mecbur sahnedir.
Gozlerim kanadi. Olmuyorsa cekmeyin o sahneyi ya. Catismayin arkadas.
Başlığı açandan allah razı olsun. Gündem olduğu için merak ediyordum. Sayesinde izlemek kısmet oldu.

Ben bu çatışma sahnesinin amacına ulaştığını düşünüyorum. gündem oldu ve diziyi izlemeyenlere de ulaştı.
Ülkenin genel kültür, zeka, eğitim vs. durumu ortadayken gerek duymamış yapımcılar daha özenli, daha pahalı sahnelere.
Bu seviyedeki halka bu yeterde artar bile demişlerdir heralde.
2. Saniyede traktör lastiğinden çıkan adam? Sen nesin necisin kardeş?

Edit: tekerin içinde yuvarlanarak gelmiş!
Gerçekte böyle bir sahne yaşanacak o kalasnikov mermilerinin biri götünden girer beyninden çıkar.
dizisi çok normal sanki de sadece sahnesi absürt. millet bu diziler yüzünden maganda olarak geziyo sokakta.
çatışma çıkarken herkesin belden yukarısı meydanda, kör alsa eline silahı vurur bunları.
Olay yapımcı ve kanal arasında reklam verenler üzerinden yapılan antlaşma ile ilgili.

Adam diyor ki özet adı altında eski bölümü daya , 8 de başlat 12 ye doğru bitir.

Her gece prime timeda tek yapım ve atıyorum 8 reklam kuşağı diyor.

Sonuçta yerli dizi 2 saat 20 dakika böyle şeylerle geçiyor. Aslında tek çözümü var. izlememek ama bu diziyi zaten akademisyenlerin olduğu reklam kategorisi için yayınlamıyorlar.
hadi çekerken oyuncular kamera ses kostüm ekibi ve figuranlar bunların saçmalığı hakkında bir iki kelam etmiyorlar tamam. ama ulan yönetmensin senaristsin. bu olan olaylardaki mantığı kuracak oluşturacak mantık çerçevesinde bir dünya yaratacak olan adamlarsınız siz lan. bu diziyi yazarken aklınızı fikrinizi mantığınızı zekanızı yastık altınamı saklıyorsunuz lan.
bunu diziyi ciddiye alıp izleyen insanları da anlamıyorum. ulan mantıklı tek bir bölümü yok amk. ben tv de denk gelip izlediğim vakit her 5 dk da bir sizin mantığınıza sıçayım diyorum.
çok salakça bir dizi.

bunlar daha öncelerinde az çatışmanın olduğu zamanlarda tahtadan mermi sektiren adamlardı bunların yaşanması çok doğal.

BiRDE yurt dışındaki dizi örneklerine bakıyorum gerçekleşen olay ve kurgular okadar mantıklı ve gerçekçi ki...

şu lanet ecnebiler bile iki insanın karşı karşıya gelip konuşup oyun oynamasını rol yapmasını filme çekmesini hikayeleştirmesini bile bizden yüzbinlerce kat daha kaliteli yapıyor.
Yabancı dizi olmasaydı bu tür saçma sapan sahnelere maruz kalacaktık. iyi ki izlemiyorum dediğim dizidir.
Aksiyon katalım derken kendini aşmış dizi. Jason Statham seyrederken ağlamış. Karşılıklı onlarca adamın birbirine ayakta sıkarken kimseye mermi değmemesi kadar gerzekçe bir mantık hatası olamaz. Gözden düşmüştür.
adamlar traplez sactan kalkan yapmışlar
bende tabanca mermisini durduracağı kanaatindeyim zaten.
Tek Absürt Olan Bu Değil Fakat Çok Aşırıya Kaçmışlar Baya Hemde gereksiz Şekilde.
https://www.youtube.com/w...h?v=rSZZBMosjw8&t=30s