bugün

şehitlik temalı tüm diziler gözümde çomar dizileridir.
hepsini anladım da sihirli annem ve selena ne alaka onu çözemedim. sihirli annem'i neskuik yiyerek izlediğim günleri hatırladım...
selena ve sihirli annem'in çomar dizisi olmasına üzüldüm.

bir liste
Payitaht, diriliş, Mehmetçik kut ül amare.
yeni gelin ve fazilet hanımın kızları bayrak tutanı.
aşağıda listelenen dizilerdir.

(bkz: aşk ve mavi)
(bkz: kırgın çiçekler)
(bkz: payitaht abdülhamid)
(bkz: nuri)
(bkz: akasya durağı)
(bkz: sen anlat karadeniz)
(bkz: gurbet kadını) *
(bkz: küçük ağa)*
(bkz: kiraz mevsimi)
(bkz: yeni gelin)
(bkz: selena)
(bkz: sihirli annem)
Şirket ve aşiret dizilerinin hepsi.
Tatlısu solcuları yine kudurmuş gibi dirilişe çomar dizisi diyor. Büyük ihtimal diğer kanallardaki kendisi gibi aptal saptal aşk dizilerini falan izliyolardır.
çukur.
sen anlat karadeniz.
diriliş ertuğrul.

Uzar gider.
(bkz: çukur)
Kırgın çiçekler diyorum. Birse çukur, söz vb kimse kusura bakmasın.
şimdi izleyen herkes çomar değildir bunları tabi. ama mal diyebilirim ;

(bkz: söz)
(bkz: savaşçı)

böyle 15 temmuzdan sonra çıkan tamamen milliyetçilik duygusu üzerinden prim yapan dizileri izleyip ağlayan falan varsa çomardır kusura bakmayında.

bunlar afrinde verdiğimiz şehide ağlamaz bunlara ağlar. amk aptalları.
Aşk ve mavi
Diriliş ertuğrul.
Diriliş ertuğrul özelliklede 2. Sezonu türk tarihinin en iyi dizisidir. Ama siz tatlısu solcuları siktirp gidin siyah beyaz aşkı falan izleyin. kaldıramazsınız zaten bu dizide aptal aşk hikayeleri veya brezilya dizileri gibi saçma konular yok.
En kallavileri şu sıralar popüleritesini yitirmiş, ekseriyetle konakta geçip, sikik kabile gelenekleriyle donatılan kürd dizileriydi. ( Gerçi bakış açisına göre bunlara çomar belgeseli de diyebilirdik). Şu sıralar ise gözlemlediğim kadarıyla 1- yeni gelin 2- payitaht.
konuyu ülkemiz ile sınırlayalım.
bu medya ekleri ülke çoğunluğunun izlediği, genç neslin üretilen bu çöplere göre şekillendiği(!), toplumsal bozulmanın başlıca etkenlerinden biridir.

tespihli arizona kertenkeleleri türer, kendisini seks objesi olarak konumlandırtan ve kendisine sayıgısı olmayan aptalsu'lar türer.
dirilis comar dizisi degildir. milletimiz yerli ve o bicimde tarih dizisi hic gormedigi icin dikkatini cekiyor, direk yaftalamayin insanlari bir dizi begendiler diye, ne yapsinlar o yastaki dayilar shameless mi acsin izlesin?

kanitlarim var, amcam her firsatta elestirir hukumeti, bir bok begenmez, daha foxta cikan siradan 'brezilya tarzi dizi'lerin fragmanina bile tahammul edemez, ama dirilis her ne kadar hikayesi tahmin edilebilir, klişe, slow motion dolu bir Brezilya dizisi gibi olsa da farkli oldugundan kendini izletiyor boyle dayilara, kendi ulkenize bok atmaya calismak yerine gecin iste ne eksi atiyorsunuz.
selena ve sihirli annem yazan arkadaşa: sen çok yanlış gelmişsin kardeş.
-Vatan Millet Sakarya temalı bütün diziler

-Berbat oyunculuk yapan güzel hatunların olduğu düşük bütçeli aşk ve gençlik dizileri

-Din soslu Osmanlı dizileri.

-Aşiret dizileri (çözüm sürecinde bunlar modaydı, şu an pek yok).
Hercai ve diğer aşiret dizileri.
ulusa sesleniş........................