bugün

arabadan tam inecekken şarkı çalınmaya başlar radyoda. O güne kadar duymadığınız bir melihat gülses şarkısı, yumuşak, pürüzsüz bir ses: çok ahlar almışsın inkar et yeter bana diyordur vefasız birisine ve yine aynı ses o vefasız yarin huyunu bilirmişcesine vereceği cevabı öğrenmekten korktuğunu söyler...
şarkılarda olmasa kim anlayacak halden diye iç geçirmek kalır dinleyene.
insanın kalbinin sızlamasına neden olan şarkı.
beni benden alan enfes bir şarkı.
(bkz: günün anlam ve önemini belirten şarkı)
incesaz ın eylül şarkıları albümündeki kafadaki şarkıdır. bu şarkının etkisi 9.şarkıya kadar devam eder.1.şarkı ve 9.şarkı * artık size boş bir şişe bağışlamaktadır.
(bkz: yemisler seni)
dinlendirici müziğe sahip olsada insanın kalbini paramparça edip, gözlerinizdeki yaş stoğunu eriten, ağlamaktan kıpkırmızı olmuş burnunuza ve gözlerinize rağmen yine de dinlenen muhteşem şarkı. sevgisi uğruna sevdiceğin her sözüne aldanmaya razı olanların şarkısı. * *
melihat gülses'in her notasını ayrı ayrı hissederek, ayrı ayrı üstüne basarak, ayrı ayrı özenerek okuduğu, yağmurlu bir istanbul akşamında tıkanan trafiği bile bir keyfe dönüştürebilecek kadar, arka arkaya defalarca dinlenebilecek kadar güzel bir incesaz şarkısı.
iç burkan şarkıdır.
alwayssleepy sayesinde dinlediğim mukemmel şarkı.
ağlasam mı yoksa konsantre olup şarkıyı mı dinlesem diye düşünmekten hiçbir zaman tam dinleyemediğim şarkıdır. incesaz'ın zati kötü şarkısı yoktur. ama çok güzel şarkısı da bir başka oluyor tabii. ayrıca mode xl'de hadi siktir isimli şarkısında bu şarkıdan sample almıştır.* *
ıhlamurlar altında adlı dizide'de çalan 1 buçuk saattir winamp listemdeki tek şarkı.
söylemek isteyip de söyleyemediğim, bulamadığım kelimeleri biraraya getirmiş, aşık olduğunu inkar etmeye çalışan bana her şeyi apaçık anlatmış şarkıdır.
(bkz: ben senin bildigin kızlardan degilim) *
ilk dinlediğimde ağladığım $arkıdır. $arkıyı yollayan ki$inin "o" olmasının bu reaksiyonumun üzerindeki etkisi ne kadar büyük olsa da ne zaman dinlesem o ana dönerim..
dinlerken hayal alemine daldığım, beni ağlatan şarkıdır.
(bkz: çok aşığın var diyorlar yalan de yeter bana, bi sevda sözü fısılda hazırım inanmaya)
bir insanın kanını dondurabilecek kadar güzel olan şarkı, aşkı doyasıya yaşayanların, birbirini delicesine sevip de birbirlerini anlamayanların şarkısı.
cok asigin var diyorlar

dinlerken insanin gozunun onune, ahsap konaklarin birinde gozlerinin alti uykusuzluktan midir yoksa aglamaktan mi bilinmez, sismis bir eski zaman hatunu gelmekte. dalgali saclari, doneme ait alli gullu renklerdeki kiyafetiyle gecenin olmadik bir saatinde elinde kanun camin onunde aglaya aglaya sarkiyi soyledigi bir de. sonra sabaha karsi beklediginin sarhos geldigi, ona kapiyi acarken yorgunluktan kizginliktan eser olmayisi..sadece inanmak isteyisi.. sonra adamin kolunu omzuna atisi, yaslanip yukari tasiyisi yataga biraktigi anda tum gece yolunu gozledigi adamin sizip kalisi..o halde bile yaninda olmasiyla mutlu olusu..

hic yasanmadiysa bile benzer bi olay, sanki acisi tazeymis gibi acitmakta ve de..
ıhlamurlar altında dizisinde ilk defa duyduğum ve çok etkilendiğim şarkı..
dinleyince insanı yerine mıhlayan, anlamsız tepkiler verdirten enfes şarkı. "of be ulan" diyorsun dinleyince. nedir o öyle kardeşim.
enfes enfes ses sözler müzik hepsi enfes şarkı....
- cok asigin var diyorlar?
- eee o benim vahsi cazibem, sen de dikkat et kapilma ... havama
- biz size asik olduk.
- teker teker gelin yahu ben rockerfeller gibi zengin değilim.
şarkının, kalbi delip geçmesine vesile olan unsurları arasındaki tanbura Murat Aydemir hayat vermiştir. Şarkı saba makamındadır.
yanımda bile uzaksın
nasıl dayansın gönül..

insanı uyusturaran sarkılardandır. dinlerken sadece sarkıya dalarsınız. gerisi unutulur. unutulsundur.
insanı baska alemlere götüren,muhtesem sarkılardan bırı.
Bir şarkı insanın kalbini bu kadar mı sızlatır ? Kara tahiline bu kadar mı küstürür? Arka arkaya sigara yakmaya neden olur bu şarkı. hele seviyorsanız kahırdan ölürsünüz. aşık olmayanlar dinlemesin bu şarkıyı efendim, aşıklara bıraksınlar...