bugün

big babol sakızın tadı ve kokusu.
üzerinde arı olan kokulu silgi.
ağaçların ve çimenlerin kokusu. o tatlı sıcaklık ne terleten ne üşüten, hafif bir güneş...
marcel proust abimize ciltlerce roman yazdırmış olan bir konsept.

(bkz: kayıp zamanın izinde)
Kömür sobasinin üstüne koydugumuz portakal mandalinanin ve de kestanenin kokusu.
Şu an ihtiyacım olan koku..
ilkokul 1.sınıfların okuduğu sınıfın kokusu.
macun kokusu.
Ekmek kızartması.
Evi saran çilek reçeli kokusu ve gözlerimde yaş kalbimde sızı...
DEFNE yaprağı kokusu. çocukken bahçede vardı balık pişirince üstüne koyardık. balık pişirme derken bütün mahalle ha öyle 2-3 kişi ev ahalisi değil.
yeni biçilmiş çim kokusu.
Bütün gün sokakta koşar, oynarsın oynarsın annen 'üff sokak kokmuşsun, doğru banyoya' der. Ne zaman yine toz toprak koktuğumu hissetsem o günlere giderim.
yaz aylarinda aksamlari doga ile ic ice kendimi kaptirmis yürürken ana kokusu bitkisinin kokusunu alir almaz hemen 30 sene öncesine gidiyorum.
sadece kis aylarinda kizartilmis ekmek kokusu. yaz aylarinda pek ise yaramiyor.

bilmiyorum neden ama hem kokusu hem de tadiyla meyveli eti top kek.
belki su entrydeki sebeptendir: (bkz: #42407833)
36’li monami pastel boya kokusu.
Kokulu silgi
görsel
Ilk okulda haşlanmış yumurta kokusu.
Defter kitap kokusu. Maşıngada pişen kestane kokusu.
sıfır mercedes kokusu.

zengindik şimdi de öyleyiz ama çocukluk daha güzeldi tabi.
halıların yıkandığı beyaz sabun kokusu.
80 li-90 lı yıllarda renkli kokulu tükenmez kalemler vardı . fiyatları da uygundu . normal bildiğimiz siyah-mavi-kırmızının dışında renklerdeydi.

camgöbeği mavisi, nil yeşili , turuncu, ve pembe tonlarında. hepsinin kokusu farklıydı.
yazarken mis gibi kokardı . uzun bir süre defterde de kalırdı kokusu . o kokular hala aklımdadır.

bir de kokulu silgiler vardı . aman allahım . olsa da alıp alıp koklasam .

2000 li yıllarda (tam ne zaman bilmiyorum) kırtasiye malzemelerinde koku yasaklandı. ve o kokular anılarda kaldı.
Vicks kokusu. Pazar banyosundan sonra, soba üzerinde ısıtılmış fanilayı giymeden önce.
Tabiki de babaannemin evindeki Naftalin kokusu.
O günlerde ki Mandalina kokusunu özledim.
kırtasiye ve kokulu arı maya silgi...
güncel Önemli Başlıklar