bugün

küçük çocuğu istemese dahi onu zorla kapatmak özgürmüş bunu öğrenmiş olduk.
inanç ve özgürlük bilinci oturduktan sonra baş örtüsü kullananlara kimse bir şey demiyor zaten, ki bu da belli bir yaşa ulaşmasını gerektiriyor. El kadar çocukları ne hale sokuyorsunuz, o çocuklar için hangi özgürlükten bahsedilebilir?
sorsan islam zorlama dini değildir içinden gelirse ibadet edersin derler. aşır ayar olduğum tiplerdir kendileri. ailesinin zoruyla kapanan kız çocuklarına çok üzülüyorum. çünkü üzerlerinde büyük bir aile baskısı var yapmak istediklerini aile baskısı yüzünden yapamıyor ve ileride kötü sonuçlar getirebilir bu baskı. bırakın çıtı pıtı giyinsin kız çocukları saçlarını yapsınlar heveslerini atsınlar. ne münasebet 10 yaşındaki çocuğun kafasına türban geçirip artık hayatına böyle devam edeceksin, hareketlerine kendine dikkat edeceksin demek. şu kafaları rica ediyorum arada değiştirin ya hiç sarmıyor.

sonuna kadar karşıyım küçük çocukların kapanmasına belirtmeden edemeyeceğim.
aklı selim güruhtur. neden derseniz; zaten çocuk dediğin kapanmak zorunda olmayıp onu kapamak ve buna mecbur bırakmak ileri de ters tepebilmektedir.
dayımın eşi Afgan ve kapalı bir kadın. kızı 4 yaşında falandı. etek alıp götürdük bir zamanlar, çocuk çok sevdi renkli bişeyler vardı üstünde. bi hışımla üstünü çıkarıp eteği giymeye çalıştı, giydirdik. yerinden kıpırdamıyor eteğin ucundaki ponponlara bakıyordu kız. annesine koştu yüzünde gülücüklerle o sırada açık bacağını görüp şoka girdi. terbiyesiz diye diye eteği çıkarttı gitti annesinin kolunun altına sığındı.

bu ne demek biliyor musunuz? insanların o çocuğa tene dair bir şey göstermenin ayıp ve günah olduğunu öğretmesi demek. o çocuk zamanı gelince kapanacak ama kendi isteğiyle değil bu onun taze zihnine işlendiği için yapacak bunu.

din belli yaşa kadar çocuklara masal gibi gelir, bu bir gerçek. sonrasında bir ilahın olduğunu kavramaya başlarlar. öğelerle korkutulan çocuk aslında inancı bilmez, algılayamaz. tanrıyı bilmez, bacağını açtığında onun günah olduğunu bilir. çocuklar tanrıdan önce günahı öğrenir. cehennemde yanacağını öğrenir. ilah bilemezler.

ailem memleketlerinden uzakta yaşıyor. yaz tatillerinde oraya gider tatil yapardık. çocukken ince askılı tişörtler giyerdim ben de, sıcaktı çünkü güneşin alnında bahçedesin sonuçta. misafirler gelmişti çok iyi hatırlıyorum. bi kadın beni görüp kolumdan tuttuğu gibi anneme fırlattı. "çıplak çıplak gezdirme şunu edebinle giydir. erkek var dışarda günah" dedi.

ve ben çocuktum.

dayım kuzenimle birlikte kuran kursuna gönderdi beni o tatillerden birinde. seni kapatcaz hayırlısıyla diyip havlaya havlaya güldü. 1 kere gittim kursa, hoca yanımdaki çocuğu dövdü ben dinden soğudum.

inanç bulunmalı, dayatılmamalı. oyun çağındaki bir çocuğa örtü gösterip bu sen olacaksın denilmemeli.

kumaş insana edep, ahlak, inanç kazandırmaz. anlamıyla yaşamıyorsan başına bir şey bağlamanın sadece yükü olur, saygısı ve değeri olmaz.
din ve vicdan özgürlüğü kişisel bir haktır. bu hakka ikinci biri müdahale etmemelidir. hele ki söz konusu henüz soyut kavramları, dolayısıyla dini ve allah'ı algılayabilecek düzeye gelmemiş bir çocuksa. o kadar dininize bağlıysanız çocuğunuzu yetiştirirken ona bu dini güzel tanıtın, büyüyünce kendisi için en doğru kararı kendi kendine verir.
neden erkek çocukları kapatmıyorsunuz da kız çocuklarıyla uğraşıp duruyorsunuz?

asıl soru bu olmalı? ya da gerçek soru: ne istiyoruz çocuklardan?
Pedofil olmayan kesimdir. Kesin ve net su geçirmez gerçektir.
bu güruhun önünde bayrak sallayan benim. neyinden tahrik oluyorsunuz 8 yaşındaki kızı? sokakta görüyorum bazen sakallı bir herifin yanında yürüyorlar. babası adam olsa kızının elinden tutar. kızlar sanki malmış gibi önden önden yürüyorlar bir de. kafasına tavayla vurasim geliyor. net yobazlıktır. niye kıvırıyorsunuz ne gerek var?
onlardan birisi de benim. çocukların beynini ilimle diil dinle dolduruyosunuz, ellerine pankart veriyosunuz, pankartta " biz bilim öğrenmek istemiyoruz, ahirette bize onları sormayacaklar"şeklinde bişey yazıyo !!

bu tam da imperyallerin istediği şeydir !!

sen hiçbi şey bilme, bilimle kalkınmışların kölesi ol, diye yaparlar onu. senin deha durumundaki çocuklarına tuvalet temizletebilmek için , o şekil pankart açan çocuklara ihtiyaçları vardır.

bunun da ilk ayağı " çocukları kapatmak" tır !!
güncel Önemli Başlıklar