bugün

bu dünyada sevilecek çok az şey var zaten. çocukları da sevmezsek geriye ne kalıyor ki ?
Kendi cocugunun gotunden dusmeyecek tiplerdir boyleleri genelde.

evet bende sevmem, gezmelerde, yemekte, alisveriste vs. cocugun varsa hayatini o dogrultuda gecirmen gerekir. bunu yapmayip bezdiren insanlar var. mesela cocuksuz emekli modundaki anne-babama gelen 3 cocuklu misafiri sevmiyorum. ama cocuklara bayilirim evet surda bi olsa da sevsek.
aşırı şımarık olanlar hariç her çocuğu severim.
çoçuğu değil onu okadar şımartan ana babyı sevmiyorum kardeşim. yoksa çocuk ne suçu ne gunahı var onu nasıl işlersen o öyle şekillenir.
Çocuğa sinirlenmek, hatta delirmek ayrı, çocuk sevmemek ayrı bir durumdur...
Çocuğun nesini sevmeyeceksin?
Vatanına mı ihanet etti?
Karına kızına göz mü koydu?
Çaldı mı çırptı mı?
Kanun çiğneyip, hakkına tecavüz mü etti?
Çocuk yahu, henüz embesil kıvamda yaşayan , haşarı bir maymun işte...
En fazla, limonlu lollipopu kendine mesele eden bir varlık...
Sevin minnoşları, eğlenin, şapşallıklarıyla keyiflenin...dünyalarında, masallar yaşayın birlikte...
Uçun!!!
Not: Onca, gelişimini tamamlamayı reddeden, angut yetişkin varken, kâh kibirleri kâh kaprisleri kâh bencillikleriyle uğraşan ben, çocukların ayaklarını yıkayıp, o suyu gazoz niyetine içiyorum...Afiyetle...
Çocuğa göre değişir ya o sessiz sakin olanları sevmiyorum çocuk dediğin zıpır yaramaz olucak, bi de bazıları var çok sevimsiz allah günah yazmasın.
herkesin girebileceği insan katerogisi.
çoçuğa bağlı tabii, sinir bozucu bir veletse kim sever ki onu?
kendince haklı olabilir. çocuklar parazit gibi ortalıkta dolandıklarından, önemli de bi işiniz varsa sinir katsayısını artırır.

daha da iticisi anneli çocuklu gözünüzün içine bakarlar sevin diye. sevmiyorum lan işte. çek şu çocuğunu. vıcık vıcık önüme gelen her çocuğu mıncıklamadığım için ruhsuz ilan edilmem inş?
Çocuklar sevilmez mi yahu ?. Bazı yaramaz çocuklar var orası ayrı ama. Yine'de çocuk çocuktur. Sevgiye ve bakıma ihtiyacı var. Siz ona bugün bakarsanız eğer oda size yarın bakar. Ne ekersen onu biçersin hesabı.
Çocuklar dünyasında ki haluk.
insan sevmeyen birisi olarak insan yavrusu ve çocukları da doğal olarak sevmem. Birde faşizm gibi "ay ne tatlış şu bebek, çocuk yerim onu" diye göze sokmuyorlar mı ayrı kıl oluyorum.
kim uğraşacak çoklukla çocukla.yok baba bune,bana şu ne, baba bunu al (almazsan ağlaması ile uraşman var bide.),baba kardeşim bana vurdu,sıçar sıçtı bok bezi için para harcarsın,hastalanır hastane hastane dolaşırsın, çocukla uraşmakdan sosyal hayatın yok olur.
Hiç küçük bir çocuğu göğsünde uyutmamış insandır.Onu elinden tutup parka götürmemiş, bir kediyi severkenki merakı, ürkekliği ve sevgiyi yüzünden okuyamamış insandır.
Yere düştüğünde ağlayarak koşup sarıldığı ilk kişi olamayan ve asla da olamayacak olan insandır.
Sessizliği ve huzuru seviyordur.
Çocuk dedigin benim gibi sessiz, sakin olacak. Boyle denk gelmedigi icin yaşlilari seviyorum.
gürültü kaynağı istemiyordur bikbikhikhik. huzur arıyordur.
Bakmayın " çocuk sevmiyorum" diyenlere, seviyorlardır, sevmedikleri şey çocuk değil, çocuğun şuursuz davranışları, tepkileri, zırıl zırıl ağlaması, inadı, tutturması, parmağıyla dünyayı döndürme çabası, kaprisi, laftan sözden anlamayan bir nevi denyo hareketleridir.
Böyle manyak bişi olmasalar, lokum gibiler aslında, yemelik, öpmelik, koklamalık.

Çocukları severim, komik olurlar, saftrik olurlar, sempatik olurlar, şapşal olurlar, bazen dumur edecek kadar akıllı ve olgun da olabilirler.
Ama mesela uçakta, 3,5 saat boyunca paso ağlayan çocuğu, camdan atmalarını dilemiştim mesela, itiraf edeyim.
Abicim 3,5 saat nasıl ağlanır yaaaa?! Nasıl bir ciğer, nasıl bir ses, nasıl bir tansiyonun var senin aga?!
Türkiye' de başladı, ispanya' da sustu eşşek sıpası!