bugün

tanıma ve yorumlama kabiliyetinin yeni yeni geliştiği zamanlarda çocuğun doğal olarak bazı şeyleri yanlış zannetme olayıdır. mesela ben tüp bebeğin mutfakta kullandığımız tüplerle alakalı olduğunu, sınıfta kalmanın yaz tatilinde okuldan çıkamamak olduğunu zannederdim. bi arkadaşım minareyi allah zannediyormuş, tövbe.
Gök gürlemesini çarpışan çöp konteyneri sanmak.
Kaldırım mühendisliğini ciddili mühendislik zannetmek.
Herkesin benim hayatıma girmek için yaratıldığını zannetmek. Kardeşim olumca anladım ki dünya benim etrafımda dönmüyomuş.
Büyüyünce hayat güzel olacak zannederdim.
Esnediğim zaman içimde çalar saat olduğunu sanırdım. Uykum geldiği zaman çalmaya başlayan, uyumam gerektiğini söyleyen bir çalar saat.

O yüzden her esnediğimde uyurdum çalar saati kızdırmamak için.
erkek ve kız öpüşürlerse çocukları olacagını zannederdim.
rambo filmlerinde adam el bombasının pimini ağzıyla açardı, ben o pim yeniyor zannederdim. ne yapayım abi her film de adam ağzıyla açıyor düzgün açsana çoluk var çocuk var.
evimizin karşısında gri, yer yer beyaz boyalarla lekelenmiş bir duvar vardı. Buz zannederdim o gri duvarı. Birgün dikkatlice uzun uzun baktım duvara. O gün acı gerçekle yüzleştim. Kocaman ve hiç erimeyen o buzdan kütle meğer sıradan boyasız bir duvardan ibaretmiş.
Dennis Bergkamp ı türk zannediyordum. spiker berkant der gibiydi. çocukluk işte.
türbanlıların beyni kafasının dışında olduğu için örtündüğünü zannederdim. *
Ezanı Allah okuyo zannederdim.
orucu, kocaman kanatları olan dev bi kuş sanırdım.. oruç tutanları da o kuşu yakalamaya calışıyorlar sanırdım.. oruç tutmak ya, orucu yakalamak gibi gelirdi bana.. böyle sandığım zamanlarda 4- 5 yaşlarında falandım.. anneme sordum orucun bi kuş olmadığını anlattı. ben bu gerçeği öğrendiğimde çok şaşırmıştım. zaten aklıma da yatmamıştı. oruç ne nasıl tutuluyor diye baya bi kafamı kurcalamıştır.
Günde 3 defa dişinizi fırçalayınız lafını bir seferde fırçalayacağımızı zannetmek.
arabamizin transformers oldugunu sanardim.
bütün başı açık kadınların birbirini görünce kavga ettiklerini sanırdım sanırsam eski türk filmlerinin etkisinden.
bide solucanların büyüyüp yılana dönüştügünü düşünürdüm.
güllü'nün "ondan" parçasını araba markası "honda" sanmam.
opuserek sevisilmesi. yani opusme sonucunda çocuk sahibi olunması.*
Gerçekten trafik canavarı diye bi varlığın olduğu zannediyordum. Otoyollarda dolaşıp aniden insanların karşısına filan çıkıyo sanıyordum.

Canım yaa nede safmışım. =)
hulusi kentmen'i allah zannediyordum. ben büyük ihtimal zihinsel engelliyim ancak daha kimse anlamadı.
Kaldırım mühendisliğini meslek sanardım.
büyüyünce uyku uyumayacağım diye düşünürdüm.
Hic buyuyemicegimi, babamin her seyi bildigini ve Rosalinda yuzunden butun asiklarin kavusacagini zannederdim. Rosalindaya kafayi takmam da sacma olmus.
Annem gerçekten diş doktoruna gidiyor sanırdım. Ah saf çocuğum!
havadaki uçakların içinde ki insanların bizi gördüğünü sanır onlara el sallardım.. tey allahım çocukluk işte..
güncel Önemli Başlıklar