bugün

karıncalara çakıl taşından mezar yapmak için, parmakla üzerlerine bastırmak...
voltran'ı oluşturup sonra kafa üstü devrilmek...
karate filmi izleyip küçük kardeşi dövmek....
yoldan geçenlere kiraz çekirdeği atabilmek için, karnın çatlayana kadar kiraz yemek....
yuvasına rızkını taşıyan * emektâr karıncayı yuvasının sonuna kadar takip edip tam ulaşığı an rızkıyla beraber tutup ilk başladığı yere geri göndermek.*
öldüm diyip kendini yere yatan ablayı hayata geri döndürmeye çalışmak, gerçekten öldüğünü sanıp ağlama krizine girmek ve gaddar ablanın kahkaha atarak ayağa kalkmasıyla böğürme katsayımın artması.
ergenlikte yapılanlardan daha saçma olmayandır.
annenin para verip bakkala ekmek almaya gönderdiği küçük bünye artan parayla kendine çikolata alır. annesine ben artan parayı harcadım diyemez, bakkal bana çikolata verdi der. bu böyle her bakkala gidişte tekrarlanır ve annenin kandırıldığı sanılır.* ***
evin dış duvarına musluk çakıp su akmasını beklemek.
anneye bakkaldan kanatlı orkid alırken kuş taklidi yapılması.. bu hikayedeki mal benim.
Kendi yaptığım saçmalıklardan biri;

Figür oyuncaklarla senaryo yazıp , kaloriferi büyük bir makine yapmak .

''Jack motorize katalizörleri aç !''

''Tamam''

Kaloriferin vanasını elindeki figürün kollarını pense şeklinde kullanarak çevirir*

Bir de kaloriferi volkanik dağ yapmak . (Sıcak diye)
bisikletin arka tekerleğine pet şişe sıkıştırıp çıkan sesle motor kullanıyormuş havasına girmek.
karşı komşunun kedisi kötü kokuyor diye üstüne babanın traş sonrası kolonyasından dökmek.
kedi ölmedi korkmayın.

yeni nesilde kendini harry potter sanıp elektrikli süpüreyle uçmaya çalışıyor. valla ya. gördüm.
anne baba evden gittikten sonra hemencecik buzdolaba saldırıp, gördüğün her ilacı şeker niyetine götürmek... ilk başlarda tatlı gelir, sonrasında ise acımsı bir tat duyar, sonra gözünüzü hastahanede açabilirsiniz.
filmin idam sahnesinden etkilenip kardeşi asmaya çalışmak. ağabeyin olayı görüp duruma müdehale etmesi. *
koltuğun arkasına işemek.
Oyuncak bebeklerin saçlarını kesip uzamasını beklemek.
ilkokuldayken -o zamanlar bixi- kutu kolayı iyice salladıktan sonra yanımdaki pergelin ucuyla bi delik açar kızların üzerine fışkırtırdım. sonuç: yapış yapış olurlardı inanılmaz zevk alırdım. mal gibi tüm paramı kolalara verirdim içmek içinde değil ha!!!
yakalanan kurbağaya maytap bağlanır ve kurbağa tekrar serbest bırakılır. zıplaya zıplaya sizden uzaklaşırken patlar ve eti yüzünüze gözünüze yapışır. daha sonra o vaziyette annenin karşısına geçilir ve popoya 38 rakamı en belirgin halini alıncaya kadar terlik yenilir.
Eve misafir gelmiş olan teyze namaz kılarken arkadan sarılmak. Teyze otururken arkadan boynundan sarılıp namazın bitişine kadar hiç bırakmamamla sonuçlanan, teyzemin beni bu sırada hep taşıması, hatta ve hatta ayağa kalktığında bile beni bırakmaması şeklinde gelişen hadise.
Kediler nasıl yüzer diye merak edip,önce havuza olmadı denize atmak.
jenga taşlarının üstüne futbolcu isimleri yazıp onları halının üstünde maç yaptırmak.üstüne üstlük bir de spikerlik yapmak.
saç fırçasını mikrofon yapıp şarkı söylemek not:şarkıcı olamadım ama
havluyu yakıp hiç birşey olmamış gibi içeri girip tv izlemek
tırnak uzatmayı çok sevmek anne uyurken kesince de uyanıp tırnaklarımı geri istiyorum diye ağlamak.
ölen bir böceğe mezar yapmak, hatta sulamak, hatta bir arkadaşının dua okuduğana bile şahit olmuşumdur,ve hepimiz birbirmize söz verdik her gün iki elimiz kanda olsa bile gelip mezarı suluyacağuz,
bir helva yapıp mevlüt yapmadığımız kalmıştı ne böcekmiş be..:D
kumsalda çok tuvaletim gelmişti ve annem beni tuvalete götürmemekte ısrar ediyordu. insanların denize işediklerini duymuştum.gittim ve aynısını yaptım ama ayakta ve donumu indirerek herkes bana bakıyordu fakat ben bunun normal bir durum olduğunu neden bana baktıklarını çözememiştim.
saatlerce çizgi film diye teletex izlemektir.
küçükken annem arada sırada koç yumurtası pişirirdi. bende bu ne? adı ne? dönemlerimdeydim. babamda sanırım gülmek için t.şak demişti. gel zaman git zaman kasapta babamla kıyma alırken ben içerdeki cama yapışıp baabaaaaaaaaaa baaabbaaaaaaaaa t.şak al bana, t.şak al bana diye basbasbağırmıştım. babamın surat ifadesini, beni susturmaya çalışmasını unutamıyorum. benim suçum değil tabiki...
eşek arılarını canlı canlı yakalayıp işkence etmek kanatlarını bacaklarını tek tek koparmak bir araya kibrit kutusunun için koyup öylece bırakıp gitmek