bugün

ömer seyfettin'den beyaz lale ve öpücüğün ilkel biçimi. neydi lan onlar öyle?
(bkz: beyaz lale)
(bkz: öpücüğün ilkel biçimi)
(bkz: ömer seyfettin)
Osman Yüksel Serdengeçti biyografisi.
Oliver twistte bu listeye girer sanırım.
Ökkeş tatilde.
ben büyüyünce
Gülten dayıoğlu

Bu kitabı, kapağında ne demek istediğini anlamadığım için 3 kere bitirdim ve psikolojim bozuldu. En sonunda anladım ki gülten dayıoğlu kitabın yazarıymış. Tabi o zamanlar yüklem denilen cümle ögesini hala daha kafamda tam olarak oturtamadığımdan ve nokta koyulmamasından mütevellit anlamada güçlük çektiğim kitap kapağı cümlesiydi.

Takıntılı biri olmama neden olmuş kitaptır.
babam öldügünde aglamadım - ırıs galey. okudugumda daha cok kucuktum bir hafta kendime gelememistim çok korkunçtu.
(bkz: gulyabani) sonunda çok şaşırmıştım, inançlarımız konusundacne kadar yanılıyor olduğumuzu alaycı bir dille anlatmış yazarımız, belki de ileride inançsız biri olmamı bu kitap sağlamıştır.
çocukken martı'yı okumuştum.
jonathan livingston'un diğer martılar tarafından dışlanması beni hüzne, karamsarlığa itmişti. sonradan özgür oluşu ile bir nebze umut verse de genel bir yargı olarak 'kimsenin seni anlamaması, kimsenin seni gibi olmaması' düşüncesini çıkarmıştım ve halen daha böyledir bende. içten içe diğer insanları küçümsüyor da olabilirim ama hepsinden ümidi kesmiş vaziyetteyim.
Kaşağı,
Yüksek ökçeler.

iki Ömer Seyfettin harikası.

Yüksek ökçeler büyük güven problemi yaşamama sebep olmuştur. Şüpheciliğim ta çocukluğuma ve bu kitaba bağlıdır.
Ömer'in çocukluğu.

Odada salya sümük ağladığımı biliyorum fekat cidden ağlanacak şeyler mi vardı içinde hatırlamıyorum.
Tabi ki kaşağı. Bütün yaşama sevincinizi emer adeta çocuklar için kesinlikle uygun değildir.
(bkz: Robinson crusoe)

Okurken kendimi acayip kaptırırdım. Sanki adada o maceraları ben yaşıyordum o derece. En az 5-6 sefer okumuşumdur. Her seferinde aynı heyecanı alıyordum. Simdi okusam o kadar etkilenmem tabi.
ıslık çalabilir misin Johanna.

bulmak için kitapçı kitapçı gezdiğim kitaptır kendisi. Kitabın son sayfasında hüngür hüngür ağlamıştım. öyle etkilemişti. Türkçe hocası dönüşümlü okuyalım, biraz kültürlenelim diye aldırırdı. sonra ne mi oldu? kültürlenelim diye alınan kitap çalındı. canım ülkemin güzel insanları.
benim okuduğum suç ve ceza idi. hayatımda öyle bir travma yaşattı ki defalarca okumama rağmen her fırsatta yeniden okuyasım gelir.
kibritçi kız.

hangi hayvan okuttuysa o kitabı.
stephen king'in "o" romanı 1 hafta yalnız uyuyamamıştım ne zaman gözümü kapatsam canavar yumurtası çiğniyordum. hala palyaço görsem bir tırsma gelir bu kitap yüzünden.
Acı çikolata diye bir kitap vardı.
Ha bir de Muzaffer izgü'nün uçtu uçtu Ali uçtu adlı kitabı çok üzülmüştüm okurken.
bir tanıdığımın evinden aldığım ve okuduğum kitaptır okuduktan sonra ne işi var bu kitabın bunda diye düşünmüştüm.
(bkz: ali ile ramazan)
insan nasil insan oldu.
o gun bugundur mutsuzum.
ayşe kulin'in Foto Sabah Resimleri galiba. Grinin elli tonundan daha tonlu bir kitaptı.
Beyaz balina.
Ulan o ahab kaptanın çaresiz savaşı hayatıma işledi şerefsizim. Tek bacağımla her yerde moby dick arıyorum o gün bugündür.
kuşkusuz pamuk prenses ve yedi cüceler. ulan öptüğüm kızla evleneceğimi sanırdım. o yüzden 10 yıl boyunca sevgilim olmamıştı.
not:( farkındayım çok aptalmışım)
kaşağı sanırım ilk sırayı alır. bunun yanında kibritci kız da eklenebilir
Ökkeş tatilde yazmıştım niye sildiniz olum. benim için son derece travmatik bir kitaptır.
Pastoral senfoni - andre gide.