bugün

görsel
Çocukken buna sahip olabilseydim benim açımdan durum şuan farklı olabilirdi.
Çocukken de Hayal kuruyordum şimdi de..
Hayırlısı olsun.
(bkz: Hepsi)

Ayrıca kaç yaşındasınız lan. Ben çocukken ps2 yoktu. Karakutu atariler vardı.
vitesli bisiklet, vitessiz BMX manager kullanmaktan bacak gelişimim diğer uzuvlardan erken oldu.
şişme mankenler vardı titreşimli, çok istemiştim de almamışlardı.
(bkz: akülü araba)
Büyük çoklu boyalara imrenirdim, bardak vardı böyle içi boşken bile kenarlarında sulu simli yıldızlar balık figürleri olurdu, herkeste vardı plastik diye bana hiç almadılar.
Barbie evi
Gece lambası
Oyuncak akvaryum, sahte dönen ışıklı balık figürlü.
Minik el kadar dijital oyuncaklar vardı çok pahalıydı almadılar
Minişler
Ranza olmayan bir yatak
Şu kurulan dev legolar minik minik.
Voleybol topu, onun yerine zorla tenis öğrettiler, arkadaşlarla mahallede voleybol oynatmayıp sıkıcı sıkıcı 2 kişi tenis oynatmaya zorlamak ne biçim saçmalık.
Mesela ailem kuzenime oyuncak araba seti almıştı hemde böyle lunapark gibi kurulandan dönen raylı, çok da para vermişlerdi. Nasıl kıskanmıştım.
Porselen bebek.
Çocuk oyun evleri vardı böyle satılırdı, ondan olan arkadaşım vardı dokundurtmamıştı.
Plastik çaydanlık, tabak ıvır zıvırlı oyuncak
Misafir çocuğuna kuzenime hep güzel güzel oyuncaklar alırken bana almadılar. Nedir bu elaleme gösteriş olsun derken evdeki çocuğu harcama çabası.
istememeyi öğrendim, başka da bir şeye imrenmedim çocukluğum bittiğinde.
Olsa da olmasa da şimdiye katkısı olmazdı, oyuncağım pek olmadığından satranç ve kitaplarla geleceğime fark etmeden yatırım yapmışım aslında.
Commoder 64.
O dönemde hastası olduğum oyuncak.almadılar işte, yoksa alırlardı.
1990 lardan bir Nintendo.

görsel
görsel
Çıtayı biraz yüksek tutmuşum galiba. Ama olmadı. Şimdi bile binesim geliyor. Ühühühü..
Alikopter.

Şöyle vir anımj hatırlıyorum babamla;

+baba baba bana alikopter alsana.
-daha adını söyleyemiyon dürzü(ve ardından hoşmetli bir tokatla yere yığıldım)
+kurmalı olmayan arabada olurdu.
Biz baya zengindik isteyipte olmayan oyuncagim olmadi. Hatta istemedigim oyuncaklarim bile oldu. Malum, zengin olunca cevrede zengin oluyor. dogum gunlerinde falan baya bi hediyeye bogarlardi.
Lan bizim sitenin bahcesindeki sahipsiz kediler bile yasli teyzeler kedi mamalariyla beslediginden tombikto tombiktoydu be.
Akülü araba.
Isteyip de sahip olduğum bir oyuncağım hiç olmadı. Ama en çok barbie bebeğim olsun isterdim.
Bisiklet Bilye top tabanca araba ne ararsan hepsi vardı hamdolsun. Ne yoktu, galiba uzaktan kumandalı olanları yoktu ama hiç aramadım zira sadece almancılarda vardı ve ötekiler de yetiyordu.
Hiç oyuncak ayım olmadı. Hep ozenirdim.

Mahallemizde oyuncak hastanesi adında bir yer açılmıştı. Ozaman için çok ilginç oyuncaklar vardı tamsa okul yolunda hep oradan geçerken duru önünde hayal kurardim. Kaç kere bu yüzden geç kalmişligim var.

Ailem sağolsun herseyimizi karşılamak için çaba sarfediyorlardi. O dönem başlıyor babam iflas etmiş isyerimiz soyulmuş ve ciddi zorluk cekiyorduk.Ama bir arada mutluyduk.

Şimdi tekrar geldi o günlerim aklıma. Ben simartmadan her istediklerini vermeye çalıştım çocuklarıma.
güncel Önemli Başlıklar