bugün

(bkz: minare) *

edit:

cocuk için sebep çoktur.
1-''allah'' diye kendisine bahsedilen yüce yaratıcı , herşeyden büyük olmalıdır. minare'nin hem cok uzun hem de cok yüksektir. neredeyse erişilemezdir cocugun gözünde...
2- allah 1 dir. yazı köylerde geçiren bir cocuk için , çift minareli bir köy camii görmek zordur, genelde tektir. çift olsa dahi , birbirine uzaktır.. zaten o da tek sayılır..
3- allah'a en yakın oldugumuz yer olan camii'nin bir parçasıdır. cocuk saftır , ne düşünecektir başka.. camii orası ise , en büyük nesne de allah'tır diye düşünür ve minareyi buna yakıştırır.

bu işin felsefesi budur..
aya benzeyen bir suretti benim düşündüğüm. bazen de kocaman bir cübbesi olduğunu, gökgürültüsüyle de insanlara kızdığını sanırdım.
"hic oyle bir sey hayal etmedim" diyenler de vardir.
ibrahim tatlıses hatta rüyama bile girmişti nerden çıktıysa töbe töbee.**
hep ak sakalli dede olarak hayal ederdim..
masmavi bir gökyüzü pamuk gibi fakat saydam bulutların arasından bizlere bakan dewamlı kuran okuyan beyazlar içinde nur yüzlü ihtiyar olarak hayal ederdim. bunulada kalmaz Allahı bu haliyle ancak onunu cennetinde göreceğimize inanırdım.hey gidi günler hey
trt'de kandil günleri kuran'ı kerim okuyan hocalar, özellikle gözlüklü ve kilolu olanları.
tahta oturmuş gökyüzünde yüzerken hayal ettim hep. yüzü de hep tarih kitaplarındaki adamların yüzü gibiydi. oldukça haşmetliydi.
ya şu uçan kuşsa, ya yerdeki karıncaysa, ya uçan varlığından rahatsız olduğumuz sinekse,ya annem ya babamsa diye diye küçücük karıncaya bile pek saygı duymamı gerektiren bir hadiseydi küçükken .
erkek tir baba gibidir şefkatli ve yardım sever bi kişiliktir insanlar arasında dolaşır melekleriyle herkeze yardım elini uzatır benim cocukken düşündüğüm tanrı şekli bu şimdi işler deişti tabi *
nedense benim gözümün önüne hep deniz tanrısı posedion gelirdi
elinde asasıyla gandalf tarzı bir karakter.
evde tek başına ikideki güvercin besleyen kadın
(bkz: çocukluktan manyak olmak)*
kesinlikle amerikan filmlerinde tasvir edildiği gibi olmayan şekil.
semra yaş 4;
- canım sen allah ı biliyor musun?
- biliyorum tabeeee.
- hım vay be nerden biliyorsun
- bikerem televizyonda görmüştüüüm!!. dimi anneeee
bir gaz bulutu üzerindeki iki göz.
(power rangers da vardı sanırım rangerslarin merkezinde bi varlık böyle, onunla özdeşleştirmiştim.)
eski sarı beşbin liraların üzerindeki mevlana.
bulutların üstünde bıyık ve sadece 2kol
(bkz: bulutlar)
açıkçası benimki noel babayla zeus karışımı birşeydi. Ne hayal gücüm varmış:)
diyanet işleri başkanı sanırdım çok küçükene.. "baba bak televizyonda alla var" diyince öğrendim.
(bkz: babam sağolsun)

şeklinde örneği olan yanılsamadır.*
gökyüzündeki en beyaz bulut, en yüksekte onlar old. için bide beyaz bulut daha saf pamuksu bi ifadeydi ozamanlr bnm için.. tombiş pamuk gibi bi dede silüeti gerlidi hep baktıkça.... çocukluk aklı işte....
ağababamın kocamanının bir sandalyede, gökyüzünde oturan hali. Gördüğüm herşeyden büyük olacağını düşündüğüm için ebatlarını kestiremiyordum, dolayısıyla oyun oynar gibi gözümde canlandırmaya çalışıyordum.
kocaman kafalı, küçük kollu bacaklı bir karakter..
+ allaha bakmıştım ben .
- iyi yere bakmışsın , benim
+ kusura bakma çıkartamadım birden çok değişmişsin !!