bugün

"dış güzelliğe önem veren bir dünyada mutlu olmayı başarabiliyorsa ne mutlu ona" insanıdır. belki güzel değildir, çekici bir yönü yoktur ama o da bir insandır. şekilciliğe kurban gitmesine, yitmesine, kaybolmasına izin verilmemelidir. artık dünyaya kafamızdaki güzellik kalıplarıyla bakmamanın zamanı gelmiştir.
ilgili konular:
(bkz: dış güzelliğe önem vermek)
(bkz: çirkin insan psikolojisi)
tiz sesiyle ıvır zıvır farketmez herşey için konuşmak durmaksızın konuşmak diğerlerini kafasını patlatana kadar konuşmak hele ki bi uzun yolda otobüste.
insanlıktan çıkıp ne konuştuğunu, ne yaptığını bilmemek. dış görünüşü çirkin olan da neye göre kime göredir..
Feminizmin başlangıç nedeni. Oysaki çirkin kadın olmadığı için saçma bir insan tipidir kendileri. Erkekler için çekilmez olurlar kendilerini bir bok zannederler.
üzücü bir sekilde toplumdan dislanan, dis görünüsleriyle yargilanan insanlarin durumudur.
yazara gore guzelligin on para etmez bu bendeki ask olmasa durumudur..
çirkin olmak bir hissediştir. nasıl hisedersen öylesindir.
bu hayatta neden ben yalnızım, neden benim seveceğim bir kız yok yanımda diye sorulacak soruların ana kaynağı olan durumdur. hani yüce adalet vardı, peki neden o zaman hayatın acı taraflarını ben yaşamak zorunda kalıyorum. sevdiğim insanla konuşmak onun sıcaklığını hissetmek varken neden ben bu haldeyim. başkalarının peşinde kızlar koşarken ben sevdiğim kız tarafından şu tipe bak denilerek yüz çevrilirken bütün aşklarım platonikten öteye gitmeyecek kadar gerçekçi bir durum.
gülmeyi bilmeyen, her zaman somurtan, hiçbir şeyden memnun olmayıp,çevresine negatif enerji saçan insandır.istediği kadar kaşı gözü güzel olsun,bu insan çirkindir.
dış görünüşü diğer insanların estetik duygusuna hitap etmeyen insandır. Ne yaparsa yapsın toplumda ezilmeye mahkumdur. Kızlar yada erkekler tarafından dışlanır, ona "O" gözle** hiçbir zaman bakılmaz. Ve bu bireyler, diğer insanların yaşadığı, sevgili, aşk ve meşk olaylarından mahrum bırakılırlar. Çünkü onlarda güzellerden hoşlanırlar. Ama bir güzel bir çirkini sevmez hiç bir zaman. Bu durumdaki çirkin bir insanın dışgörünüş muhabbeti yapmasıda yanlış olur çünkü kendiside birisini dış görünüşünden dolayı sevmiştir. Sonuçta çirkin olmak boktan bir durumdur, bu hayat düşene ve güçsüz olana yardım etmez, bir tekmede hayattan yer böyleleri.***
Allah vergisi diye kabul edilen, yada güzelleşmek için aşırı para harcanıp, sonunda daha da cirkin olunarak sonuclanan olaydır.
kişi tarafından önemsenmemesi gereken bir durumdur... getirdiği sonuçlar insanı üzsede bir şekilde kişi kendini motive etmesini bilmelidir...

ben de çirkinim ama hiç iplemiyorum...
(bkz: gönüller güzel olsun gerisi hikaye) * *
türkçeyi tam öğrenememiş birinin kendini de olaya katıp kurması muhtemel olan cümle. (bkz: ben çirkin olmak)
(bkz: kime göre neye göre)
genelde yüzü gibi içi de çirkinmiş şekline dönüşürse, çok vahim olabilecek durum.
(bkz: cirkinlik/#2172658)
Biri bana çirkin olduğumu söyledikten sonra gölgeyi güneşe, karanlığı ışığa yeğler olmuştum.
charles bukowski
her gün yaptığım şey
annem dedi kızım uygun bi kısmet bulmak için saçını sarıya boyat , koca bi çanta al , temiz bile olmayan tırnaklarına kıpkırmız ojeler sür , kaşlarını görünmeyecek kadar ince al , her daim kahverengi bi tenle gez , gözlerine pigment pörtlemesi olmuş gibi bi izlenim veren lenslerden al , ve de asla ama asla o çakma ray ban'ı ve conversleri çıkartma üstünden diye dinlemedim..şimdi tanınmış simalardan çapkın bi pıleyboy beni evinin kadını metreslerinin legal olanı yapamayacak ühühühühühühühühühhühühühü
sorun etmemek lazım gelen durum. ne yapalım "her topal atın bir kör alıcısı olur". oturduk o körü bekliyoruz işte.
güzelliğin göreceliliği gibi çirkinlik de görecelidir.
(bkz: çirkin betty) .
bakımsız olmaktır, kötü olmaktır, ruhsuz olmaktır çirkin olmak.
(bkz: çirkin erkek yoktur fakir erkek vardır) *
göreceli bir kavramdır. sonuçta insanları görmek istediğiniz gibi görürsünüz. bu yüzden çok değişkendir.