bugün

perinçekçiler yine basmış burayı abd ananızı siker akıllı olun * .
çini dönem dönem vergiye bağlayıp çini yendik demektir aslı.
Mete han'ın çin'i yenip vergiye bağlaması gibi bir olaydır. Türkler, çinlilere karşı sayı üstünlüğüne sahip değildi hiçbir zaman. Çinlilerin, eski dönemlerde bile 20-60 milyon nüfusa sahip olduğu biliniyor. Türkler, savaşçı ve kıvrak zekasıyla üstünlük sağlamıştır çinlilere. ilteriş kağan da 700 kişiyle çinlilere karşı istiklal ilan etmiştir. Göktürk imparatorluğunu da canlandırmıştır. Orhun abidelerinde aynen böyle yazmakta. Hatta çinlilerin, türkleri savaşta yenemeyince ayak oyunlarına başvurduğunu anlatıyor bilge kağan. Çinlilere güvenme türk milleti diyor kısaca. Çinlilerin türkleri kılıçtan geçirdiği de çok olmuştur elbette. Aynen türklerin, onları kesmesi gibi.

Alman dil bilimcisi ve ırk bilimcisi olan Wolfram Eberhard'a göre, zhou hanedanı Türk kökenlidir. Zhou hanedanı çin hanedanlarından biridir. Eberhard, ünlü bir türkologdur ayrıca. Köroğlu ile ilgili çalışmaları da vardır.
çok daha az sayıda olmalarına rağmen akınlarla çinlileri ağlatıp vergiye bağlamak yenmek olmuyor mu bay zeki?
saldıracak konu arıyorlar her gün. böyleleri derhal sözlükten atılmalı.
rivayete göre oğlancı bir grup, şehir merkezini istila edip adını şangay olarak değiştirmiştir.
Aq herifler aynı yerde oturuyor binlerce yıldır biz de kendimize orta asyada kuraklık başladı biz de göç ettik yalanını uydurmuş uz bu aq kuraklığı Bi bizi mi kurutmuş bu ibneler niye kurumamış velhasıl bu devirde babanıza bile güvenmeyin..
orta asya'dan kalkıp anadolu'ya gelen toplumun yaptığı baskınlardır. ulan kal orada. ne vardı? bi tarafta çin, diğer tarafta rusya, ötede moğolistan. japonya, kore falan burnunun dibinde.
şimdi bi taraf k*rt, güneyde ar*p, doğuda e*meni ve f*rs, batıda r*m vs. hakkettik biz bunu.
Türkleri küçük görme isteği olan küçük birisinin deli saçmasıdır.
bunlar çin seddini süs olarak mı yaptılar yoksa.
mezopotamya ya özgü eşek anırmasıdır. oğlum geride milyonlarca insan bıraktık görmüyor musunuz. kaç tane devlet var.
hiçbir tarihsel kanıtı olmayan, efsaneden ibaret "40 kişiyle çin sarayını basma" olayına bir atıftır.

-sonra baktım karşımda 600 çin askeri. çektim çakıyı!
+ziya!

ulan eski çağlarda saray dediğinin, yüzlerce tam donanımlı askerden oluşan kendi garnizon birliği vardı, hıyar. sadece saraya gelmeden önce, zaten daire şeklinde, kilometrelerce büyüklüğünde alana yayılmış kontrol noktaları ve yüzlerce askerle dolu tampon bölgeler vardır. kahve mi basıyorsun? öyle yürüyerek kapısına ulaşabileceğin bir yer mi sanıyorsun çin sarayını?

solid snake misiniz komple 40 kişi?

hatta ben de üzerine ekleyeyim;

çin ordusu komutanı "benim bir ordum var." diye cevap vermiş. kürşad'da durur mu? yapıştırmış cevabı;

"bizde de hulk var."

bakınız bu durumda gerçekçi olarak yaşayacağınız şeyi söyleyeyim;

kürşad 40 adam ile saraya saldırır. ilk kontrol noktasındaki birlikle savaşa girer, onları öldürür. 20 kişi kalan birliği, 2. kontrol noktasında, saraya 5 kilometre kala katledilir.

imparatora haber gider.

imparator "vay amk mal mı lan bunlar?" der.

the end.

şöyle salak salak şeyler öğretmeyiniz çocuklarınıza.

mantık öğretiniz.
güncel Önemli Başlıklar