bugün

hemen çakmasını yapıp işi sulandırırlar diye şüphesiz.

yoksa bir buçuk milyar insan heba mı olsun?
yanlış bilgi.

ön bilgi; biliyoruz ki allah'ın dininin ortak adı islamdır. son peygamber muhammed aleyhisselama kadar allah tarafından peygamberleri aracılığı ile insanlara tebliğ edilmiş tüm dinlerin adı islamdır. ilk insandan günümüze kadar "islam" olgusundan haberi olmamış bir yaratık yoktur. araştırmamak, aramamak, boş vermek, ilgilenmemek, önemsememek vardır; "valla benim haberim hiç olmadı" yoktur.
allah bu dinden bize hesap soracaksa bu ulaşılabilir olmalı değil mi. işte rabbimiz son peygamber muhammed aleyhisselama kadar islam'ı insanın olduğu her yerde bildirdi. allah-u alem 224 bin peygamberden bahsediliyor. belkide daha fazla bunu yalnızca allah bilir bu kadar peygamber görevlerini yaptılar. kimse bundan muaf kalmadı. o sebepten dünyanın her noktasında insanlar islamla tanıştırıldı. peygamber kimi zaman bir ırka geldi, kimi zaman bir devlete, bir topluluğa, bir kavme, bir aileye.

benim bu konuda fikrim şudur. bence insanlar veya bir kısım topluluklar tarafından yüceltilmiş adeta ilah yapılmış kişiler o bölgenin-yörenin-kabilenin-ırkın allah tarafından gönderilmiş peygamberleriydi. peygamberleri hayattayken veyahut öldükten sonra zamanla insanlar dini tahrip ettiler ve peygamberlerini ilahlaştırarak sapkın bir din icat ettiler kendilerine.
(bkz: talas savaşını Çinliler kazansaydı)
koskoca çin bir peygamber çıkartamamış aralarından şunu ürettim bunu ürettim diye hava basıyolar peygamberin var mı kardeşim yok o zaman konu kapandı.
Herifler birbirlerine secde edip duruyorlar mk. Peygamber gelmiş belli ki. Ama sözü dinlenmemiş.

21.yyda dahi insana köpeklik ediyorlar herifler.
güncel Önemli Başlıklar