bugün

alman, ingiliz aşısı varken çin aşısından huylanmaktır daha doğrusu.
insanın içine sindirememesidir.

çinlinin yapacağı aşıya güvenmemektir.

korkmaktır.
Kendini beyaz Avrupalı zannetmektir.
Önce bir sıra gelsin de , yeterli asi gelsin de , sonra bana sende olacakmısin diye sorsunlarda o zaman bakarım duruma göre.
çin aşısını neden beğenmiyorsunuz, alman, amerikan aşısını neden beğeniyorsunuz açıklanması gereken konudur. ama öyle yok teknoloji yok bilime ne katmışlar yok alman ürünü yok çin ürünü değil, madem böyle bir tercihiniz var ciddi bir araştırma yapmış, aşıları içeriklerine, etkinliğine, etki mekanizmasına göre sınıflandırmış , bilimsel makaleleri okumuş ve bir sonuca varmış olmanız lazım onu istiyorum ben.
Önyargılı bir yaklaşım. Dünyada Çin'in el atmadığı ürün mü var. Aşıya güvensizlik saçma. Domuz gribi patlak verdiği zaman aşısına herkes laf etmişti. Şu şu yan etkileri var, sağlığa zararlı diye bir sürü madde sıralandı. Çoğu kişi aşısını olmadı ama olanlarda da bir sorun yaşanmadı. Günümüz farkı şu bu virüsü aşısız yenmek imkânsız.
Begenmemek değil mesele guvenebilmek.
Hayaller berlin, gerçekler çinçin.
Bence bu aşıyı yaptırmayan covid olursa tedavi edilmesin bizim millet anca böyle tehtidlerden anlar çünkü, evet hodri meydan.
tuvalet fırçası kabı dibinde birikmiş suyun, şırınga ile enjekte edilmesi gereken tiplerdir.
beğenmeyenler buna layık.