bugün

alkışlanacak bir karardır.
evet, kütahya cumhuriyet başsavcılığı, çiftlik bank'a 5000 lira yatırıp bunun karşılığında 14.772 tl gelir bekleyen kerize "hassiktir lan oradan" diyerek, "kovuşturmaya yer olmadığına" karar vermiş.
görsel

kütahya başsavcılığını bu kararından dolayı kutlarım.

ulan, para kaptırdınız yetmiyor, bir de ülkenin adliye sistemini meşgul ediyorsunuz.

edep ya hu...
tosunu cesaretlendiren yeni tosunların kapısını açan karar.
olmamış bu.
Çiftçilikle uğraşan bir insan basiretli bir tacirin öngörme kabiliyetine sahip değildir. Kütahya adli makamları bu soruşturmayla uğraşmak istemedilerse ülkede adaleti sağlayacak başka illere devretselermiş görevlerini. Açıkça görevi suistimal suçudur bu. Kyok’a itiraz edilmeli.

Ya aklım almıyor Kütahya’daki herkes mi eğitim görmüş de yatırdığı paranın beklentisine girmeyecek? Sadece Kütahya özelinde değil, başka illerde de bu gibi durumlar olamaz mı? Nasıl bir karar bu?

Ülkede çiftçinin ne kadar kazandığı malum eline üç beş ne geçerse. Hava kötü olur hasadı verimli olmaz, sel olur hasat çürür. Bu ülkenin kahrını çeken insanlardır çiftçiler. Adaleti yerine getirmek istemeyen ve aynı zamanda da acımasız bi yargı sistemi.

Not: kütahyalı, çiftlikbank mağduru ya da çiftçilikle uğraşan biri değilim. Sadece hukukçuyum.
ocak ayında henüz çiftlik bank konusu ortaya çıkmamıştı. 80 bin kişinin dolandırılmakta olduğu ocak ayında belli değildi, hiçbir yerde yazılı falan da diildi.

olayın patlak vermesi mart ayı ortalarındadır.

bu kağıt sahte gibi duruyo da, türkiye´de peçeteye yazılmış şey mahkemede delil kabul edildiği için, ben türk hukuk şarlatan sistemine hiç güvenmiyorum, güreşçiden bozma birine falan yazdırmışlarsa olabilir.

eğer öyleyse bu belgede çarpıtma var.olayların akışı çarpıtılmış. buna karşı temyize gidilir ve kazanılır. türkiye´de belki olmaz, ama bu karar metni tırişka kardeşim.

orda yazdığı şekil olmadı o işler.
mal gibi internet üzerinden piksel satın alırsan böyle ağlarsın. akıl var mantık var. piksel arsa alınca nasıl satacan be kardeşim! şimdi uğraş dur. geçmiş olsun. ne diyelim.