bugün

en hasi da eskisehirde yapilir.
on numara bir börek türü.
Tatarca'da "çok güzel börek" anlamına gelir.
çiybörek çiğbörek gibi yanlış yazımları mevcuttur.
eskişehirde penguen'de yenmesi gereken tatar böreğidir.
Kırım Tatar mutfağının baş tacı. Çibörek'in çeşidi olmaz. Kıymalıdır. Sadece harcına katılan su seviyesi önemlidir. Eskişehirliler biraz daha sulu yapar. Her türlüsü candır.
Denenmiş olan ve tavsiye edebileceğim çibörekçiler;
1. Alpu Çibörekçisi (Eskişehir/Alpu) 2. Has Kırım Çibörekçisi (Eskişehir) 3. Konakbay Çibörek (Ankara)
Bildiğin hamur kızartmasıdır. Tek esprisi ciğ kıyma bulundurmasıdır.
papağan falan hikayedir amınakoyayım, babannemin çiböreği siker atar.
2. dünya savaşı zamanı sovyet yönetimi tarafından almanya yanlısı oldukları iddiasıyla kırım'dan sürgün edilen tatarların, içindeki yağ miktarı lahmacun, pide ve hamburgerin içindeki yağın toplamından fazla olması muhtemel kıymalı hamur işi.
görsel bir daha yemeyi düsünmediğim börek.
bir kaç gün önce ellerimle açtığım börek çeşidi.
görsel
kıymalısı, kaşarlısı, patateslisi yapılır. gözlemenin kızartılmış, yağ çekmiş hali de denilebilir.
eskişehir'de bu işi çok eskiden beri yapan birkaç mekan var. yeni açılanları şahsen tercih etmiyorum. eski esnafları desteklemek adına. hem de daha tecrübeliler.
Destanı da olan, tatar hamur aşı.
olmasa da olur hamurudur.
içerisine kıyma, soğan ve baharat karışımının konulduğu yufkanın kapatılması ve yağda kızartılmasıyla hazırlanan börek.
uzun uğraşlar sonucu yapmayı başardığım şey. ilk zamanlar katır kutur olurken artık kıvamını tutturmayı öğrendim.

erkek halimle neler yapıyorum be. beni alan kız yaşadı vallahi.
bir kadınla çok alakasız bir yerde yemiştim, unutmadım hiç.
O kadar iştahlı girilmiş bir entry ki açıkcası canım çekti .
Kırım Türklerinin Eskişehir'e getirmiş olduğu lezzet. Merhum babaannem çok iyi yapardı, şimdi olsaydı da yeseydim. Canım çekti vallahi efendim.