bugün

kafanıza saksı yemenize neden olabilecek söz.

çok istiyorsa şayet alın iki demet maydanoz evde otlansın. böylelikle hem doğayı korumuş hemde sevgiliyi doyurmuş olursunuz. ehe.
Doğru bir söz söylemektir. Aklıma benzer bir anıyı getirdi. Bir keresinde yeni tanıştığım ve flört ettiğim bir kızla bir yerde ciddi bir şekilde oturacak ve konuşacaktık. Kendisine çicek almak istemiştim fakat sonra aklıma daha iyi bir fikir geldi.

Tema vakfının istediğiniz kişi adına fidan bağışlama etkinliği var, bilenler vardır. Oradan o kızın adına fidan bağışlayıp geldiğinde çicek vermek yerine isminin geçtiği o mesajı gösterdim. Ve hem farklı hem de düşüncelice olan bu jeste çok sevinmişti.

Ama sadece etkilemek için yapmıştım, gerçekten öyle düşündüğüm için değil...
kendisine hak veririm, o zaman dalıyla getirsin daha güzel.
doğan cüceloğluyla lugata giren sözdür.
çiçek dalında sen yanımda güzelsin diyerek konuyu kapatabilir.
ağzının payını vermektir.

ama saksı içinde almak gayet mantıklı geldi.
Sonn derece haklı bir cümle.

Bana çiçek alan bi erkeği sevebileceğimi sanmıyorum, neden satın alarak öldürüyorsun güzelim çiçekleri. Saksı çiçeği alan düşüncelilerdenseniz tebrikler.
Senden güzel çiçek bulamadım ki deyin.

hemen ıslanıyolar salaklar.
Bence de.
Bu yüzden çiçek göndermek isteyenler ya meyve sepeti yollasın ya da bir kuruma bağış yapsın.

Alınmasından mutlu olduğum tek çiçek kokina. O da gerçek bir çiçek değil.
eminim olgunlukla karşılayacak ve kollarınıza atlayacaktır.

hiç şüpheniz olmasın, muhakkak öyle diyin.
Bence yemez ama yine de siz bilirsiniz.
görsel

cümleyi kurarken sevgilinin surat ifadesi. temsili değil bire bir.
Bir gerçeği dile getirmektir.
Yine de odunluktur. Bir dal çiçek verince ölmezsiniz erkekler.
Çok kolay mutlu olan canlılarız aslında. iki güzel söz, bir çiçeğe tav. Bunu kullanmak varken işi yokuşa sürmek, bilemiyorum..
Çiçek saksıda güzel diye saksıda çiçek veririm ben.
bukette veririm.
bebek isterse de " bebek dalında güzeldir " diyebiliriz. sonrası kavga, "ruh hastasisin lan sen hakaretleri", ayrilik ve kapanış.
çiçek dalda sen benim yanımda güzelsin ondan boşver bu hediye falan zaten birbirimize yeteriz.
Ayı oğlu ayı olmayı gerektirir.
sevgilinin, bilakis çiçek istediğini belirtmesine sebep olduğu için " çiçek dalında güzel" cümlesi bile kurtarmayan durumdur. evet çiçek dalında güzeldir ama, bu gibi kim bilir ne artık ne odundur ki çiçek istediğini belirtme ihtiyacı duymuştur. bu arada konu dışı gibi olacak ama aslında değil de o da şu. hani, kadınlar kendilerine iyi davranan erkekleri, centilmenlik anlamında düşünceli erkekleri sevmez algısı vardır ya. külliyen yalan aslında, yok öyle bir şey. yeter ki güven olsun.
Sen de saksıda canlı çiçek al dalından koparmadan akıl fakiri sen de.
Çok doğru bi sözdür kesinlikle şüphesiz..
Çiçek yerine beyaz fırın'dan çilekli pasta tercih ederim.
Gerçi lale ya da nergis de kabulüm.
Ya da neden ucuza kapatalım yakama bir çeyrek altın da olur. Ajsjjsj
Benim kocam çiçeğe verilen para lüzumsuzdur der hep. Neredeyse 11 yıla varan evliliğimizde 10 çiçek anca almıştır. Çok romantiktir.
benim eşim de çiçeğe verilen paraya acır. "ona vereceğin paraya et al. kavurur yeriz" der.
Evlenmeden önce bari yapmayin şunu. Evlenince klasiktir. Ona para verene kadar şunu alirim. Çiçek solar gider denir. Erkeklerin bilindik sözleri. Bizim çiçeğe yüklediğiniz anlam farkli onlarin farkli. Ben seviyorum cicek.
Bencede çiçek dalında ve saksısında güzel, onun yerine küçük şirin ama pahada ağır hediyeler alması daha makbül.