bugün

bir süre sonra çayını kendi doldurup temizlik için yalvarma ihtimali ile karşı karşıyadır.
Insandir insanin dibidir ve en güzel ve taze çayi o içecektir.
insanların statüsünün değeri olmadığını bilen koca yürekli insandır.
Ben ben ben dedirtme ihtimali olan insanlar vardır.

Samimi olmadığım hiçbir insana sen diye hitap etmem, vasfı, mesleği, işi ne olursa olsun.
Bana da gevşek gevşek sen diyen dallamalardan da hiç hoşlanmam zaten, laubali ve ciddiyetsiz gelir.
Meslek küçümseyip, insan aşağılayan kişiler de, o dallama sınıfındadırlar.

insan olmak güzel yahu, bi deneyin, seveceksiniz!
(bkz: ne diyem mesela mahmut mu diyem)
Ben çaycı ablaya siz diyorum, o bana canım diyor.
Normalde olması gerekeni statüye göre siniflandirip siz demenin insanlık sayilmasindan utanıyorum.
Benimdir, sokağı temizliyen temizlik iscisine, Insaat iscilerine gonulden bir kolay gelsinde derim.
temizlikciye çaycıya bağırıp vazifeli birisini görünce hemen belini büküp yalakalık yapanların eleştirdikleri insandır.
Makama değil insana insan olduğu için değer verilir. Bunu yapmazsan senin üstün de sana saygısız şekilde hitap ederse bitap dusmeyeceksin.
ablacım günaydın diyorum,bu sabah nasılsın canımın içi diye cevap alıyorum. dozunda samimiyeti tercih etmekten yanayım.
Çünkü birbirlerini tanımayan insanlar, birbirlerine siz diye hitap ederler. Olması gereken budur.
Insan olma vasfidir.
Nezaket mesleklere göre değişmez çünkü. Sabittir.

Size o kadar ağır hakaretler edesim geliyor ki.
Öyle bir insan yoktur. Çünkü çaycılar ve temizlikçiler gölge insanlardır,görülmezler farkedilmezler.
Çaycı ve temizlikçinin ağzına sıçması ile son bulacak eylemdir. Burası kanada değil sonuçta.
normal olandır. insanları insan olarak görmek ve statü olarak görmemek lazımdır.
Ben temizlikçiye evlenme teklif edecem nerdeyse baya güzel bi hatun. Ama yemiyor maalesef anca gözlerimle yiyorum onu bile rahatca yapamıyorum bir gören olur diye. işyerinde aşık olmak çok zor.
güncel Önemli Başlıklar