bugün

Şimdi tabi manitasına bir kahve ısmarlamak için tırnağına oje almak için bile babasından para dilenen arkadaşlarımız anlamayacaktır,

Ancak alnının teri, elinin emeği ile para kazanan arkadaşlarımız duruma vakıftır.

Gelen giden çoktur, çay ikram edilir, çaylar ekseri iki şekerli gelir, genelde teki, zaman zaman hiçbiri kullanılmaz.

Üzerine çay damlar, ziyan olur.

Ben bir şeker pancarına sonsuz değer veren, harçlığım, çocukluğum, babamın anamın hemşehrimin emeği, geliri bilen trakyalı lookin olarak şüphesiz bir bir küpün bile ziyan olmasına gönlüm razı gelemez.

Ayrıca para kazanmayı bilen insanlar maalesef ki savurgan olamaz.

Sonrasında ya evde kullanmak üzere ya bir başkasına vermek maksadıyla Şahsımın daima yaptığıdır.
görsel
çaycının fark ettiği zaman küfür etmesine vesile olur. iyi saklayın ve şeker işine girişin. *
Takdire şayan davranış.
Allahım çaycı kültürleri bile yok ya,

Kuzum parasını ödüyorsun zaten şekerin, küfür ederse aylık bilmem kaç yüz liralık müşterisini kendi kaybeder.

Bir tasarruf yöntemidir.
Bir küp şekerde kaç insanın emeği var haberiniz var mı. Çöpe atılıyor sonra bir damla çay damlasa.
Çalıştığım yerdeki arkadaşımın yaptığı eylemdir. Onları çaycıya verip karşılığında çay fişi almıştı.
Bizim Çaycı toz şeker veriyor. Ben de bir paketi iki kere kullanıyordum şeker kullanırken. Çekmecem yarım Paket dolu. Şu an şeker yasak ama olsun.

israftan kaçınmaktır.
lookin adlı yazarımızın yaptığıdır.

tebrik edilesidir.
elleri dert görmesindir.
kargo ile gönderici ödemeli tarafıma göndersindir.
bizde herkes fakırdır.
Fazla getirmiyor ki, ulan yanına iki tane şeker koyup gitmekten başka yaptığı yok.
Arkadaşlar bunları örnek tabi, bir paketli bir paketsiz olarak çektim. On katı var daha, biz de çaycıya geri çevirip marka alıyoruz.

Aylık 450-500 lira kadar çay içiliyor. Kahvehane işletmiyorum tabi. Ortalama böyle. Örnek olması maksadıyla medyaya yansıttım.

Tasarruf yönetemidir.
Bir dönem biz de biriktirdik.
Sonra çaycı çayları tek şekerli getirmeye başladı.
Bunun üzerine ipnelik olsun diye biz de çayı 2 hatta 3 şekerli içmeye başladık.
Böyle cayciyla psikolojik harp yaşadığımız bir dönem oldu evet.
(bkz: sekerleme yapmak)
Şirkete külfettir. Salt kendi açından bakma bence.

Yarın öbürgün şeker maliyeti çok bundan sonra herkes şekersiz içecek diye bir karar alırsa patron şekerli içenlerin de ahını alırsın.
görsel
ellenmiş pis şeker koleksiyonu yapmaktır.
insanlar böyle zengin oluyor demekki.
iş ortamında her gün çay kahve gibi toplam 5-6 içecek içtiğinizi düşünün. Ve gelen şekerleri biriktirin. Bir ay sonra eve bi poşet dolusu şekerle dönüyorsunuz.
Her zaman yaptığım.

Sonra lookin neden bu kadar zengin ve bu kadar formunda.
Ah şimdi yurtta olaydim da kantinden caldigimiz biriktirdigimiz şekerlerin fotoğrafını ataydim.
demekki her yerin adeti farklı.bizde çaycı çayı şekersiz getirir.esnaflara deha önceden içi dolu şekerlik bırakılır.bittikçe doldurur.
çaycının burun boklarını da biriktirmek demektir.
Daima yaptığım.

Bir tasarruf yöntemi olup, zaten parası ödenmiş olan şekeri ya ihtiyaca göre kullanmak yahut çaycıya çevirip fiş almak üzere biriktirmektir.

Baba parası yiyenler bilmez.
görsel
Iphonu seker ile alma ihtimali. Olasiliklar .
Müşteriye de mi vermeyelim şekerli çay anlamadım ki;

Ama sene olmuş 2016 Kullansak biriktiremeyiz değil mi, kullanmadığımız için biriktiriyoruz.

Aynştayn was here.

Bir fiildir.
Lan sizin yüzünüzden çaycı başımda bekliyor. Şekeri atsın da fazla olanı alayım diye. Git diyorum. Şeker at da gideyim diyor. Soğusun öyle içecem diyorum soğuyunca tadı olmaz hadi at şekeri diyor.

Geçen dişimle küp şekeri ikiye böldüm kalan yarımı aldı gitti piç. Hüseyin abi yarım atıyor ona veririm diyor.
Tasarruf her yerde. israfta bereket yoktur arkadaşlar.

tabi siz şimdi bababank ile geçindiğiniz için bilmezsiniz.

Ablanızdan tavsiye ve dahi örnek davranıştr.

Bir de abla deme lazım olur!
güncel Önemli Başlıklar