bugün

türk halkının çok mu çok sevdiği beslenme şekli.
yanında sigara varsa bir keyif seansına dönüşür.
sarımsaklı ya da çok yağlı yemekler yendikten sonra, bünyeye katılması şart olan eylem.
kahvaltıda, öğlen araslarında, akşamları, tenefüslerde sıkça yapılan eylemdir.en makbul olanı ince belli cam bardakta içilenidir. simit veya bisküvi ile iyi gider. kalabalık ortamlarda muhabbetle birlikte süper olur. bir de boğaza karşı içiliyorsa en mükemmelidir.
çay içtim diye bişey vardı sanki saklambaç oynarken ebenin söylediği tamam bulamıyorum çıkın gene ebe benim anlamında.
otlattığı hayvanları yayılırken, çobanın sere serpe uzandığı vakit en keyif aldığı eylem.
türklerin asla vazgeçemeyeceği,içerken çok keyif aldığımız bi de yanında sigara yaktın mı değmeyin keyfime dedirten eylem.
öğrenci milletinin bıkmadan usanmadan yaptığı eylem yanında sigarayla tabiki.
bazı insanların yapmadığı günü yaşanmamış saydığı eylem.
dünyanın en zevkli, mutluluk verici güzelliklerinden biridir.
akşam sabah demeden yapılabilecek en zevk verici eylemdir*
Allah başımızdan eksik etmesin.
dinlenmek, mideyi rahatlatmak, hoş sohbet etmek anlamına gelen fiil.
güzel hava, tok karın, keyif sigarası üçlüsünü dörtleyen en önemli unsurlardan biri.
kahvaltı haricinde çay içmeyen birisiyken, sevgiliyle her yemekten sonra içildiğinde artık çaya alışan bünye için daha anlamlı olan hadisedir.

(bkz: çamon çay çoy)
tanımlanamaz bir haz.yanında her ne kadar zararlı olsada bir sigara...insanın bedenine vermiş olduğu zarardan duymuş olduğu en mükemmel keyif.
son dönemlerdeki gelişen teknolojiyle ekinezyasından, papatyalısına, kantoronlusundan, rizelisine kadar çeşitlerinin de mideye indirildiği yüksek haz veren eylem.
türkiye çay üretiminde 170.000 ton yıllık kapasitesiyle dünya beşincisidir. tüketimi ile dünya üçüncülüğünü kazandırıcak kadar da sevilen bir eylemdir.***
ince belli bardakta, şekersiz içilmesi makbul olan mutluluk ve huzur verici eylem.
sigaranın ekürisidir çay. ayrı gitmez ikisi de.
şekersiz çay, sigara, gazete .. işte hayatın 3 zevki.
vazgeçilmez bir türk kültürüdür.

(bkz: çaysamak)
(bkz: bütün gün çay içsem niye içtim demem)
en güzel tiryakilik çeşidi. misafirliğin vazgeçilmezlerinden. karamellisi olunca da pek bir keyif veren olay.
ince belli bardakla temasa gecmektir, avrupada yasayanlarin zamanla unuttugu bir zevktir. kimilerine göre gereksinimdir...
moda çay bahçesinde,bebek kahvesinde,hisarda yapıldığı zaman doyum olmayan eylem.
(bkz: kemalin yeri)
kaşıkların bardak içerisinde çıkardığı sesleri bile türk insanına mutluluk veren geleneksel eylemdir.

(bkz: tipe bak çay demle)
her akşam ve sabah olmazsa olmazdır belki canın istenmiyordur ama yinede o çay demlenmeli şekeri atıp şekerin can çekişini izledikten sonra o içilmeli. çay vazgeçilmezimdir.
güncel Önemli Başlıklar