bugün

yataga serilen bir ortu.
köylerimizde gerdek gecesinden sonraki sabah evin girişindeki çamaşır iplerine asılan başarı bayrağı.
içine tütün ve benzeri maddeler konup sarılarak sigara yapılan ince kağıt parçası
bir izel şarkısı.*
yasak demişler alem şaşkın
adem baba bile buna uymamış
koparmış meyvesini aşkın
o bile aşka karşı koyamamış
ben istersem benim olur
uzun uzun öyle düşünme
geceler çok serin olur
gir içeriye de üşüme
sen benim mutluluk hapım
sarıl hadi sar beni usulca
sakın unutma çalarsa kapım
çarşafları uç uca
yüz ve eller dısında bütün vücudu kaplayan bazı gereksiz kesimlerin* islamiyetin giymeyi sart kostugunu iddia ettigi kıyafet cesidi*
ayrıca yabancılara türküm dendiginde "aaaa siz kadınlara carsaf** giydiriyorsunuz degil mi?" sorusuna maruz kalmasınıza sebep olan sey
argoda, esrar sarılan ince sigara kağıdı. rızla en rağbet görenidir. eskilerin kullandığı çeşidi vardır ona da arap denir. arap denmesinin sebebi diğer sigara kağıtlarından daha küçük olması ve kağıdın içindeki naylon oranının düşük olmasıdır.
19. yüzyıl ortalarında giyilmeye başlayan, bol, renkli, kadınların dışarı çıkarken giydikleri, tüm bedeni örten giyim şeklidir. Zamanla pelerin şeklini alarak giyilmeye başlanmıştır.
(bkz: rizla vs ocb)
tavlada zarları dışarı atanların altına serilesi sey.
yatakla bütünleşmiş bir fahişe tanımıyorum.fahişe tanıdım.ama yatakla bütünleşmişini tanımadım...bembeyaz çarşaf, o fahişenin gelinliğiydi diyebilirdim.ama demiyorum.çünkü tanımıyorum.
yatakların, koltukların üzerine serilen kumaş parçası. temizlik kaygısı taşıyan bir parçadır bu. haftada bir değiştirilmesi elzemdir zira üzerinde sarı sarı lekeler görmeye başladığınızda artık arkadaşta kalma isteği uyandırır insanda üşengeçliğinden.

yer sofralarında da sofranın altına serildikleri görülmüştür. yer sofrası ile halının arasında bir tür kalkan görevi yapar ve evin en güzide unsurlarından biri olan halıyı cani yağ damlalarından, hain salata lekelerinden korur. tam bir savaşçıdır özünde.
genellikle 70'li yıllarda yayın yapmış olan eski bir mizah dergisidir. bir çok sayısı mizah arşivimde halen bulunmaktadır. * *
(bkz: ocb)
(bkz: rızla)
argoda orospulaşmış hatunlara verilen ad.
Argoda sigara kağıtına verilen isimdir lakin sigara kağıtından daha küçüktür yani tütün sarmak için degil esrar sarmak için kullanılır.
yalnız yattığın
bu şeyin çarşafı
yüzyıl yıkanmasa hiç
kokar mı?

şubat 2002
çeşitleri itibarı ile * bir örtüden çok çok daha fazlasıdır.
(bkz: kanli carsaf)
(bkz: kara çarşaf)
17 Aralik 1975 tarihinde yayın hayatına başlayan mizah dergisidir. *
giyen kişilerde gziem oluşturabilen şey.
bir kanadalı ile konuşurken "sizin bayanlarınız çarşaf giyiyordu değil mi?" şeklinde bir soruya maruz bırakan giysi(!).
müslümanın nişanı sarık takke şalvar cübbedir . çarşaf öyle birşeydir ki , giyenler bilseler onların sayesinde neler oluyor ,yatarken de giyerler . bir çarşafı bir sarığı bozmakla çeçenistan'a gelen bela bize de verilebilir .
çarşaf giymek büyük yiğitliktir . kimse bu işi yapamaz . cenab-ı hakkın herkese nasip etmediği birşeydir .
çünkü çarşaf giymektir yüzü ak edecek olan
vücut hatlarının, er kişi tarafından görülmesine engel olabilir belki ama ya zihniyetinin? en karası bile buna muktedir değildir maalesef ve bundan sebep beyhudedir; kadını onun ardına saklama çabası. dahası, gizemliliğin verdiği iştahla daha bir arzulu olur er beyinler.

şöyle ki;

görsel
nevresim takımının bir parçasıdır aslında ama argoda esrar sarmak için kullanılanıan kağıdında ismidir. arap çarşafı ve diğerleri olarak ikiye ayrılır. arap yapışkansız ve küçüktür ne kadar içmek isterseniz o kadar parça eklemeniz gerekir yani sarması profosyenellik ister. diğerleri yapışkanlılardır en çokta rızla tercih edilir ama ocb markası hepsinden iyidir. arap çarşafını tütün satan seyyar satıcıdan yada dükkandan bulabirsiniz ancak obs gibi hazır çarşafları ancak yürekli büfelerden temin edebilirsiniz. çarşaf önemlidir olmazsa olmaz günün birinde tüm zulaları tükettiğimden arkadaşımı arayıp çarşaf sordum. aklımca temkinli davranmıştım pencerede konuşuyodum arkamı bir döndüm annem odamın ortasında o anda nasıl çıktı ağzımdan bilmiyorum erenle konuşuyodum üniversitede bi arkadaşı varmış gariban ev eşyası topluyolarmış bende çarşaf, yorgan, yastık ayarlarım dedim. annemde hemen bir hunç hazırlayıp götür bunları sevaptır diyerek iş çıkarmıştı başıma...
herkese renkli günler
denizin durgunluğunu tarif etmek için kullanılan kelime;

-sabah girecektik aslında, çarşaf gibiydi..