bugün

Olm hani melekler falan gelmişti?
Hassiktir lan arap denilen zırva.

Çanakkale'de arşiv belgelerine göre 100 bin civarı şehidimiz var. Ekseriyetle anadolu halkı yani türkler çarpıştı çanakkale'de sebebi basit cepheye kimler yakınsa onlar daha fazla sevk edilir.
şuna mı inanırsınız? nasıl kendi ülkelerini sattılarsa zamanla bizim ülkeyi de satarlar. zamanında da çok sattılar zaten.
(bkz: bonzai meselesi böyle bir şey değil yani)
çanakkale şehitliğinde toplam 60 bin civarı mezar olduğu düşünülürse ( osmanlı kayıtlarına göre 59 bin şehidimiz var 12 bin kadarda insanımız/askerimiz kaybolmuş ) demek ki kurtuluş savaşında bizim dedelerimiz atalarımız hiç savaşmamış anlamına gelen iddiadır.
mirası siz aldınız diyor. ulan amk osmanlının yıkılması, arap devletlerinin yaranması için yapılan arap ayaklanmasını da mı biz yaptık.
Kaynak? Hürriyet... Rte nin davulcusu... Yazıyı okuyunca hüngür hüngür ağlayarak boyunlarına sarılmak istedim Suriyeli "kardeşlerimizin "... Sonra hesapta ülkelerinde savaş varken kaçıp geldikleri yerde deniz kenarında nasıl hiçbirşeyi siklemeden eğlendikleri, karıya kıza sarktıkları geldi, geçti sarılma isteği.
linke baktım nerde elit suriyeli var koymuşlar röportaja. bunlar suriye'nin nişantaşı'sından insanlar galiba. bunlar suriyeli ise nargile kafelerde boş boş oturan gereksizler kim, onların ırkı farklı mı acaba.
çanakkalede en çok şehit veren ilimiz kastamonu denirdi. değilmiş meğerse suriye imiş.
Linkde ki haberde dikkatimi çeken demeç m.o isimli bir suriyeli öğrenci o kadar aklı başında şeyler söylemiş ki resmen bütün suriyelilerin yüz akı olmuş. Keşke hepsi bu kız gibi olsalardı da ciğerimizi yeselerdi.

Beş yıldır oturduğum Türkiye’ye öğrenci olarak geldim, uluslararası ilişkiler bölümünü bitirdim. Dört dil konuşuyorum, Türkçe de bunlar arasında. Savaş patlak verince ailem ‘Geri dönme’ dedi. Okulu bitirdim, şimdi ailemin yolladığı para ve yaptığım projelerle geçiniyorum. Ailem, geleceğimi istanbul’da kurmamı istemiyor. Çünkü buradaki laik düzenin sallantıda olduğunu öngörüyorlar. Suriye’ye geri dönmemin bile daha güvenli olduğunu düşünüyorlar. istanbul’u seviyorum, burada yaşamaktan da memnunum. Ama Erdoğan’ın halkımı kullanmak istediğini düşünüyorum. Türk vatandaşlığı önerseler, bunu istemem, kabul etmem. Çünkü tüm bu sürecin ardında bir art niyet olduğunu düşünüyorum. Eğitim seviyesi düşük ve dindar olan Suriyelileri Doğu ve Güneydoğu illerine yerleştirerek, oradaki Sünni-Alevi, Arap-Kürt dengesini değiştirmeye çalışıyorlar. Beş yıldır bu ülkede oturuyorum. Sevgim, bağım var Türkiye’ye karşı. Laik düzenin bozulması adına bu ‘vatandaşlık’ projesinin hayata geçmemesini dilerim. Hükümetin amacına bu kadar çabuk ulaşmasına, halkım sebep olmasın. istenseydi coğrafi sınır koşulunu kaldırarak tüm mültecilere Türk vatandaşlarıyla eşit haklar sağlanıp, oy verme durumu hariç tutulabilirdi. Ama bu yapılmadı. Burada farklı bir plan var.
Her zamanki gibi birilerinin kanalı halkın aklıyla dalga geçiyor. Bir tarihçi çıkıp işini yapsın şunlara karşı, ben bir şeyler açıklamakla uğraşmayacağım.
guldurucu bir soz, kendi topraklarini savunamayip turkiye ve ab ulkelerine kacanlarmi sehit olmus,
ab ulkesine kacan erkeklerde para bulmak icin turkiyede kimlerini para karsiligi sattiklarida rezillik.
Bu Suriyelileri halka kabul ettirme görevini Habertürk çöplüğü yapmıyor muydu? Hürriyet de mi yapıyormuş?
Çanakkale sahilinde denize nargile koyup içerken şehit olmuşlardır.
görsel
Yalan amk yakinda kurtulus savasini da suriyeliler yapti diyecekler.
hiç analitik düşünme kabiliyeti olmayan insanların varlığını ortaya koymustur. suriye osmanlının bir parçasıydı. fas gibi mesela. adam mensubu oldugu ülkenin askeriydi doğal olarak. ve canakkaledeydi. nasil ki canakkaleli biri muşta askerlik yapiyor öyle. sonra dolaplar döndü savaslar oldu. suriye komşu ülkeye dönüştü. zaten ortadoguda akan kanin nedeni de o milletlerin başsiz kalmasi degil midir? insaAllah anlatabildim.
Hoşt ulan!Bunlar milleti salak zannediyor,kendileri salak.
çatlasanız da patlasanız da acı ama çok çarpıcı gerçektir.

--spoiler--
Onlar Araptı. Gerçekten de Anzak güçlerini püskürten ilk askerlerin üçte ikisi, bugün Lübnan, Ürdün, Suriye ve 'Filistin' denilen bölgeden gelen Suriyeli Araplardı. Ve Çanakkale'yi savunurken ölen 87 bin 'Türk' askerinin de birçoğu Araptı.
--spoiler--

https://www.ensonhaber.co...n%20de%20birçoğu%20Araptı.
ulan bu islamcı ekipte gram beyin yok. bu independent, ny times atatürk yüzyılın lideridir diy haber yapsa "kaynak çok güvenilir hıhı" diye burun kıvırırlar, ama iş kendi lehlerine bir haber oldu mu en güvenilir kaynak bunlar olur. harbi hiç kafaları çalışmıyor.

bu arada çanakkale de şehit oldu denen bu insanlar arap değil, halepten getirilen türkmenlerdir.
afedersin arap...
Yersen güzel hikaye.

Şu çanakkale'de şehit olmayan kimse kalmadı.
Adamlar çıtayı öyle yükseltti ki. Vatan toprağını tek kurşun atmadan kaçan adamları bile, çanakkale'de şehit olan yiğitlerle bir tutuyor.

Kendi ülkeleri için ölümü göze alamayan adamlar, türk toprakları için ölür mü?
yalanı . bütün şehit sayısı 50 bin civarı .....

en çok şehit veren iller ...

Bursa'dan 3737 şehit verilmesine karşılık, Balıkesir'den 2779,
Konya'dan 2683, Kastamonu'dan 2425 ve Denizli'den 2195 şehit verilmiştir.
Diğer taraftan en fazla şehit veren köy ise Kastamonu'nun Güzlük Köyü
olup, bu köyden 25 şehit verilmiştir.

Genelkurmay Başkanlığının kayıtlarına göre, Türk tarafının
zayiatının 8,5 aylık zaman zarfında 566 subay, 54 bin 141 er
olmak üzere toplam 54 bin 707 şehit olduğunu ifade eden
Düzce Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Öğretim Üyesi
Cumhuriyet Tarihi Uzmanı Yrd. Doç Dr. Celil Bozkurt, 957 subay, 88 bin 839 er
olmak üzere 89 bin 796 yaralı, kayıp, esir, hastanede ölen, hava
değişimi alanlar ile birlikte bu sayının 181 bin 184'e ulaştığını söyledi.

Çanakkale Boğaz Komutanlığı tarafından yayınlanan resmi bilgi ve
belgelere göre düzenlenen tabloda ise cephede şehit olanların
sayısının 589'unun subay olmak üzere 57 bin. Çanakkale Savaşı'na
Anadolu topraklarının yanı sıra Osmanlı Devleti'nin terk ettiği
topraklardan da katılım oldu. Suriye ve Filistin'den 787, Lübnan ve Irak'tan 117,
Kosova'dan 65, Yunanistan'dan 45, Makedonya'dan 31, Arnavutluk'tan 27,
Bulgaristan'dan 21 kişinin şehit olduğu kayıtlarda geçiyor.

https://www.yeniakit.com....sehit-sayisi-1521723.html

https://i.hizliresim.com/36Z1v9.jpg

görsel

https://www.aciksoz.com.t...unuttular-makale,295.html
Lan o aq arapları kendi toprakları olan hicaz, mısır, filistin, suriye de savaşmadı adam gibi de ta kalkıp çanakkale ye mi geldi savaştı sanıyonuz.

Zamanının ingiliz komutanları bile diyor... çanakkale başkaydı türkler için, bu defa türkler kendi vatanları için savaştı ölümüne diye. Bir nevi türklerin iwo jima sıdır misali.

Şunu derken insan allahtan korkar lan. Ayıptır.

aha da kendi ağızlarından belgesel

https://www.youtube.com/w...h?v=m5TJc42rm3s&t=16s
yavuz sultan selim sina çölünü geçip kahirede tomanbayla savş yaptığına inanıyorsunuz lübnanlıların diğer ülkelerin çöl olmayan yerden hemde en az 2 bin km daha yalın yere gelerek savaş yaptıklarına inanmıyorsunuz denen mevzudur. belge attık onu beğenmiyorsanız google aramalara yazın acı gerçekle yüzleşin.
34 bin burkina faso'lu ve 23 bin cibuti'liyi de es geçmeyelim.
güncel Önemli Başlıklar