bugün

bilmeyenler için ; eski sayısal loto. 49 rakamdan 6 tanesini bulmak gerekiyordu.
çılgınca birşey yapıp bunu 90 numaraya çıkardılar. 90 numaradan 6 sını bulmak için 622.000.000 da bir ihtimal gerekiyor. yani imkansız gibi birşey.
ki öyle de oldu. 28 çekiliştir kimse bulamayınca biriken ikramiyenin çoğu kasaya kalmış.

kasada kim mi var??

görsel
ağustos un başında eski sayısal loto nun yerine getirilmiş oyundur. tüpçünün milli piyangoyu almasından veya hükümetin tüpçüyü milli piyangonun başına getirmesinden sonra zaten milyonda bir çıkma şansı olan bu oyun artık trilyonda bir ihtimale kadar düştü. kuponu ilk gördüğümde dedim en az 1 sene devreder devreder sonra para demiören&malum şahsa veya ailesinden birilerine kalır diye. haksız da çıkmadık her zamanki gibi.

90 tane sayı var 90. 49 sayıda 6 bilme ihtimali afrikadaki bir zebranın dile gelip konuşma ihtimaline denkti. 90 sayıda 6 rakamı bulma oranını varın siz düşünün. üstelik bilgisayar çağındayız. çekilişlerde saat 19.30 da makineler kapanıyor. çekiliş saat 21.30 da. o aradaki sürede oynanan tüm kuponlardaki olasılıklar hesaplanıp hiç oynanmamış 6 rakamı düşürtmek bunlar gibi şeytana pabucunu ters giydirecek kadar tüccarlar için çocuk oyuncağı..
ismi konulmamış çiftlikbank.
fotoğrafı görünce içime bir güven doldu. ben ikna oldum.
90 rakamdan 6 bilmeli oyun. Yani imkansız.
Rus ruletinde kafana kurşun yeme ihtimalin bundan daha düşük. Yeni bir keriz yolma şeysi.
oynayan var mı hala, kasa herzaman kazanırın "eh be kardeşim bu kadar da olmaz" hali.
Şişli bayiide görüyorum herif 200 liralık oynuyor aq. Böyle mallar varken daha çok sikerler. Kimse oynamasın şu boku 2 ay bak bakim noluyor.
tüpçü başa gelince bir kolonu 2 liradan 3 liraya çıkardılar.
Yükselir yükselir ve yandaş birine çıkartırlar.
Şimdiye kadar çıkanlar halka mı dağıtıldı sanıyorsunuz,masumlaşmayın.
Yine Ankara Çankaya ya çıkar.
mpi özelleştiğinden bu yana 50 haftadır büyük ikramiyenin devrettiği şansı oyunu. bu akşam büyük ikramiye 90 milyon liraydı.
özelleştilince kolon fiyatı zamlandı. 49'a kadar olan sayıları 90'a çıkarıldı. büyük ikramiyeyi kazanma şansı 50 kat zorlaştı.eski rağbeti yok.
Çekiliyor.
Adı üstünde çılgın sayısal loto. UZAK DURULMASI Gerekir.
90 tane sayının içinde 6 tane sayı tutturacağına inanan bir takım insanın tüylerini yolma hedesi.

Bunu başarabileceğine inananı sikin zaten. Sikin derken mecaz olarak söylemiyorum. Hak ediyor amcık ağızlı.

Tamam keriz silkeleme kumpanyası çok gördü bu gözler, hatta çiftlik bank bile gördük. Ama buna para veren adama acımam aga. Çiftlik bank'a para verenler, bu loto'ya para basanların yanında evliya gibi kalır.
insanların umutlarını sömürüp ceplerini boşaltmaktan başka işe yaramayan bir demirören kuruluşudur. inanıp 1 lira bile veren insan boştur.
En büyük çılgınlık kimseye büyük ikramiye çıkmaması. Evet.
Dayının biri gözlerimin önünde 100 liralık oynadı bundan. Yaşı da 60 falan rahat var. Gözüm açık gitmesin diyor herhalde kafada var bi planlar.
bu akşamki çekilişinde büyük ikramiyenin 118.652.447 milyon ₺ olduğu şans oyunu.
bu paranın mevduat getirisi aylık 1.435.999 ₺, yıllık ise 17.551.663 ₺ dir.
22-38-45-47-70-87+24
sayılarını kimse bilemeyip 122,277,373 ₺ devretmiştir.
Aaa eski Beşiktaş başkanı şeref hakkı bilmem ne puhahaha.
2 tutturup 10.5 ₺ kazandığım oyun.
büyük ikramiye 128 milyon 258 bin 406 lira devretmiştir.
5+1 bilen 1 kişi 1 milyon küsur tl, 5 bilen 2 kişi 331.000 tl kazanmıştır.
Her hafta zengin olacağım diye oynayıp para akıtanlar mı daha çılgın yoksa sayısal loto mu çılgın bilemedim.
Kesin bir ipnelik bir puştluk dönüyor dediğim lotodur. Bizde enayi keriz tükenmez.