bugün

"benimle çıkar mısın" diye sormak, karşı cinse beraberlik önermek, sevgili olmak için ilk adımı atmak.
genelde ilk seferinde red cevabı alacağın eylem..belki o da çıkmak istiyor olabilir ama daha güsel bi teklif yöntemi bulman için monotonluktan kurtarmak için yapıyordur seni
(bkz: hayatının geri kalanını benimle geçirmek ister misin?)
erkeğe mahsus olandır.kızlarca öylesi makbul olandır.
konuya sağlam giriş yapılamaması halinde, duvardan duvara saçmalamaktır, yinede heyecandır, adrenalindir.
ergenlik çağında "çıktığın var mı" gibi abuk bir soruya "hayır" cevabı vermemek için başvurulan müessesedir. bunun ardından "teklif ettiğim var" diyerek göğsünü gere gere gezebilecektir söz konusu ergen kişi.
kadınlar ve erkekler arasındaki iletişim kopukluğu, ifade eksikliği ve türlü türlü sosyal sebepler yüzünden iki gencin beraber karar vermesi yerine bir tarafın "bana ver" diye sorma eylemidir. bir kaç teknik detayla ayrıntılandığında etkisi sürebilecek olsa da arkadaşlıktan öteye gitmeyecek biraz ucundan cinsellik içerebilecek genç usulü çıkmalara sebeb olur. çünkü bu söylem 'çıkma' denen saçmalığa neden olarak iki sex arasında iletişimi koparıp bir nevi arakadaşlık etmenin cinsel karşılığı haline gelmiştir yanlıştır.

alternatifi, istenileni tanışıp kaynaşıp, günler paylaşıp beraber karar vermektir. çünkü 'benimle çıkar mısın?' isteği tanınmayan büyük olasılıkla kişilere sorulur ve genelde "yavaş gel yiğenim, otur bi soluklan" cevabı alır.

eylemin ileri yaş biçimi için; (bkz: kız istemek)
asla beceremedigim ve beceremiyecegim seydir.Neyseki gerek de kalmamistir*

(bkz: benimlen çIH)
(bkz: ben senle ilgileniyorum)
-abi projede yok ama suraya bi cıkma yapıp balkon yapsak??

seklinde de gelebilecek teklif
hangı cagda yasadıgımızı sorgulamamıza sebep olan vukuattır.zira ıkı ınsanın bır beraberlık yasaması agızdan cıkacak evet kelımesıne mı baglıdır.insan sevgısını veya askını duygularıyla hareketlerıye bellı edemez mı?olayı bu kadar basıtleştırmenın manası nedir?
insan ölürken yasadıkları değil yasamadıkları gözlerinin önüne gelirmiş. ben seni ve yaşayacağımız güzel günleri orda görmek istemiyorum.
(bayanın elini tutaraktan)Benimle cıkarmısın? gibi bişidir. not: denemeyin en son 15 yasında yaptım bunu * *swh~ ~
orta okulda filan yapılan eylemlerdir. genelde çıkma teklif edilirken, içinde üzerine isimlerin yazıldığı bir pirinç tanesi olan, renkli sıvılarla doldurulmuş cam tüplerden yapılan kolyeler filan armağan edilirdi, güzel günlerdi..
hatun kişinin hoşlanığı erkeğin ortamda bulunmadığı durumlarda.ikinci el erkek teklif etmek
-ayşe varya şu hasana hastayım
-ooo o sana uymaz.iki beden büyük
-eee noolcak?
-çıkma ayarlicaz sana karga var bak
-oeehhh
güzel bişidir.bozulmaması gereken bir rituel gibidir.utanılır sıkılınır üstüne üstlük çıkmadan kasıt tenefüslerde koridor voltalamak dahi olsa sanki evlenme teklif ediyormuşcasına heyecanlanılır kız tarafının yakın arkadaşlarının agzı aranmak suretiyle hezimete ugrama ihtimalleri tamamen yok edildikten sonra eyleme geçilir. *
gelenekler nedeniyle fransa da kızların teklif ettiği hede.
bunu eski bir fransız beldesi olan tunusa gittiğinizde anlıyorsunuz, kızlar yolda durup dururken sizi son derece rahat tavırlarla birşeyler içmeye davet edince türkiyede ezik malubiyetler almış bünye mest oluyor,
taş gibi hatunların ilgisine mazhar olan çoğu türk erkeği gidilecek olan mekan yolunda "senle zehir bile içerim anam" cümlesini ingilizce ifade etmenin yollarını aramaktadır.
bir erkeğin en çok kasıldığı zor bi iştir
belli bir yaştan sonra olmayan şeydir. iki taraf birbirinden etkilenir. bir yemek yenir yada bir cafede oturulur. bir ilişkide böylece başlamış olur.
kesinlikle yapılmaması gereken sacma sapan bir eylem, ne diyeceksin ki cıkma teklif etderken "benlen cıkar mısın" mı diyeceksin? git kendini kopruden at daha iyi, bir iliski baslayacaksa kendinden baslar, dısarı cıkılır, bir seyler yapılır böyle gider, ilişkinin baslaması 3-5 kelimelik bir kelama baglı olmaz olamaz***
Türlü hedeler ve sorunsallar bütünü, öncelikle (bkz: çocukken yapılan salaklıklar)

insan durupta "yahu bula bula bu tümceyi mi bulmuşlar?" demeden edemiyor, çok saçma, gereksiz görülüyor yahut kazanç elde edilemeyeceği kanısı hakim, lakin;

Orta okul (kısmen de lise) yıllarında bunu beceremeyen birey, daha sonra bu hede * nin bir üst versiyonlarını yapamayacaklardır. hem bu yüzden hem de
bireyin karşı cinsle konuşup sosyal yönünü daha aktif hale getirmek için bu yapılmalıdır.
+ benimle çıkarmısın
- niye.?
+ ne bileyim kahveye falan gideriz , okey oynarız , sevişmek için alt yapı olur en azından.
- *+/+*-
+ kızmak sana çok yakışıyor biliyormusun
hiç ama hiç olmaması gereken durum..kaleyi içten fethetmek lazım dimi eşşağan ala gazuğu hocam

(bkz: kız tavlama taktikleri)
Birbirini beğenen liseli gençlerin yaptığı eylemdir. Nereye çıkıldığı ise meçhuldür. lüzumsuz bi kullanımdır.
"Senden çok hoşlanıyorm, seninle vakit geçirmekten çok zevk alıyorum" dendiğinde karşı tarafta aynı hisleri paylaşıyorsa bir ilişki başlamalıdır."Çıkmak" kelimesi böyle romantik, duygu yüklü bir hadise için fazla kabadır.****
(bkz: nereye çıkıcaz necati)
eğer karşıdaki hatun kişisi salak ise hiçbir zaman sonu gelmeyecek olay.

- benimle çıkarmısın?
- nereye ?
- ...
- ...
Çoğu zaman soğuk esprilere kaynak olan eylem.
(bkz: Çıkma teklif eden kırolar)
bundan sonra birbirimize aşkım diyelim elbet bir gün hissedersin hülya.