bugün

Bu konu hakkında sözlüğümüzün bir girisi olmaması beni derinden yaraladı sevgili okurlar. Dolayısı ile, sözlüğümüz için elzem olan bu eksiği, hemen bir teknik ile kapatma çabasına gireceğim.

erkek hayvanının en çok zorlandığı mevzuya bir açıklık getiren harekatlar bütünüdür. efendim elde hazır kıvama getirilmiş ve bir güzel tanışılmış bir kız varsa... bu kısım önemli öyle brad pitt neyin kadar yakışıklı değilseniz direkt çıkma teklifleriniz afedersiniz ama baş parmak orta ve işaret parmak kombinasyonu ile karşılanır.

çıkma teklifi anları oldukça özel ve zorludur. bunlardan şahsıma münhasır en sevdiğim taktiğimizi siz değerli sözlük okurlarıyla paylaşacağım.

efendim, önceden tanışılmış ve kıvamı yerinde olan kız kişisine ulaşıyoruz. gerek yüz yüze gerek telekominikasyon yoluyla olsun görüştüğümüz kıza nihayetinde çıkma teklifi edeceğimizden, reddetme riskini sıfıra veya en aza indirgememiz çok önemli. bu arada teklif edecek olan erkek, alacak olan kızsa mutlaka ve mutlaka reddetme riski vardır, bu kız kısmısının sağı solu yoktur. zira öne ve arkaya doğru genişler bunlar. hihihi komik esprilerimizden birini daha yaptıktan sonra, icraata geçelim:

kıza yakınlaşıyoruz (veya arıyoruz, msn, feysbuk etc.) önce halini hatrını soruyoruz, efendim son gördüğümüzden beri nasılmış neler yapmış, bu çok önemli, zira kıza onun sorunlarıyla ilgilendiğimiz imajını vermeliyiz bir kereye mahsus olmak üzere, anası ne demiş, babasıyla neetmiş, çarşı da ne görmüş kaç paraymış, bıkmadan dinliyoruz, olur da bıkarsak telefonu bir kenara koyuyor, içimizden 30 a kadar sayıyor, sonra alıp " hı hı yaa.." deyip telefonu bi 30 saniye daha kenara koyarak, bu süreyi geçiştirebiliriz. sonucta kız anlatıp bitirince, zamanın bizim için geçmediğini, sürekli dalgın olduğumuzu filan söylüyoruz, kız büyük ihtimalle - aaa noldu?" filan diyecektir, orda pat diye ( - seni özledim anam ondan dalgınım ) filan demiyoruz, sabrediyoruz, ve (- işte ne bilim ) filan deyip geçiştiriyoruz, o arada kıza boş vakti olup olmadığını, eğer varsa kendisine bir kahve ısmarlamak istediğimizi söylüyoruz, bakınız kahve önemli, hem kırk yıl hatırı var hemde olaya ciddiyet katar. kız o ana kadar telefonda (veya yüzyüze) genelde konuşan kendisi olduğundan , ilk ihtimal vicdan azabı duyar, 2inci ihtimal size daha çok anlatmak, afedersiniz kafanızı skmek ister ve çıkma teklifinizi kabul eder.

efendim buluşma yerine gitmek, orada erkenden bulunmak çok önemli, hafif parfüm sıkıyoruz, kendine bakma veya bakıyormuş gibi görünme (!?) çok önemli, bir kereye mahsus tırnakları filan törpüleyebiliriz, dişleri fırçalarız, kızlar bu tip şeylere çok dikkat eder. onu sevgili yapana kadar köprüsünden geçeceğiz efendim.

bir sonraki aşama sevgili olma isteği kısmıdır, o ana kadar kibar oluyor genelde kızı dinliyor, elimizden geldiğince onla aynı fikirde oluyoruz. haydi aslancıklarım biraz pc nin başından kalkın da şu taktikleri uygulayın, hadi bakim asosyallerim benim...
(erkek oldukça kasıntılı bir şekilde kıza yaklaşır ve...)

e-benimle birlikte olur musun?
k-hönk...terbiyesiz.
- senden çok hoşlanıyorum benimle çıkar mısın?
+ hayır
- ben de senle çıkmam zaten şu tipine bak bir hele.
+ !?
dersine gıdım kafa yormayan öğrencilerin taş gibi kızın üzerinde tüm fiziksel hesapları yapıp uzun uzun çetelesini çıkarıp sonuca ulaşmaya çalıştığı sorunlardan birisidir.
- senin benle çıkmana karar verdim.
+ heyvan
- aslı benimle çıkarmısın ?
- evet .
- vercekmisin peki ...
- ne dedin .
- ya şey diyorum vermiceksen uğraştırma.
- murat benden uzak dur.
- ya ben şimdi ne dedim ki.
öncelikle kız arkadaşı yemek yenilen bir mekana götürürsün. yemek yerken arada ortamı sevgili sohbetine getirirsin ve sonra hadi çıkalım mı denersin * eğer kız ilişkiye hazır değilim, yok ben seni arkadaş olarak görüyorum falan derse hadi daha ne yiyeceksin beni de mi yiyeceksin mekandan çıkalım diye kıvırırsın yada adam gibi içinde çıkma kelimesi olmayan güzel bir şekilde söylersin.
örnekleri gibi çok zor bir hadisedir.

- aaa aysel köpeğin ne tatlıymış ... adı ne bunun ?

+ daha koymadım ki ...

- beraber koyalım mı ?

+ ne olsun ismi ?

- hımmm bulamadım yaaa

- ama konumuz madem isim koymaya geldi bizede bir isim bulsak ?

+ nası yani ?

aha sıçtık ...
Genelde çok masraflı değildir fakat masraflı hale getirilebilir. iki olayında başarı yüzdesi aynı olması ve genelde masraflı halinin kullanılması da ayrı bir ilgili çekici olaydır.
bizim bir arkadaş hoşlandığı kızı öpmüştü. kız buna bastırmış tokadı. neyse bizimkisi de şöyle bir yöntem denemiş;

kızın evine gidilir, elde bir kutu. hatun kişiye kutu takdim edilir. kutunun içinde papatyalar, jelibon, çikolata ve bir de not vardır. notta şu yazar; " sene 1700'ler prenses kurbağayı öptü, kurbağa prens oldu. sene 1800'ler prens uyuyan güzeli öptü, uyuyan güzel uyandı. sene 2009 ben seni öptüm, sen tokadı patlattın. bu işte bir terslik var ama çözemedim. beraber bulmaya ne dersin?"
Bir yerde gördüm ama...

a: ben bu işlerde pek başarılı değilim ama...
b: yaa öyle mi?
a: daha önce iki kere başıma geldi.
b: hımmmm.
a: ilk seferki tam bir felaketti.
b: ikincisi?
a: şimdilik fena gitmiyor bence, ne dersin?

Alınan cevaba göre şerbet vermeye devam edilir...
büyük oranda erkeklerin üstlendiği, çok az da olsa kızlardan da örneklerini gördüğümüz ilişkiye başlamak üzere uygulanan yöntemler. teklife hazırlık ve teklif aşamasında heyecan yüksek olur, kalp yerinden fırlayacak gibidir. güzeldir, bir de olumlu sonuç alınırsa yeme de yanında yat.
elinizde papatyalar yer cadde-i kebir sokak bekar sokak diz çöküp küçük iskender paris şiirini okuyarak.
erkek-pardon telefon numaramı kaybettim acaba sizinkini alabilirmiyim ***
bayan- hönk!!!!!!!
- merhaba.
+ merhaba?
- tanışabilir miyiz?
+ peki
(peki, evet gibi şeyler izin veriyorum, neden olmasın seninim demektir, çekip gitmek hiç olmaz demektir)
(sonrasında konuşursunuz gitar çalıyorum, grubum var, basketbol oynuyorum falan filan muhabbetleri, ardından gelen çıkma teklifi)
- sude su?
+ su mu diyim niye?
- hayır ismini söyledim.
+ hıı tamam.

böyle değil tabii. neyse:

- sude su?
+ efendim canberk can.
- şu mektubu alır mısın?
+ tamam ne var içinde?
- birazdan oku anlarsın.
+ tamam.
- neyse görüşürüz.
+ görüşürüz.

mektupta itiraflar bütününün ardından "kabul edersen sms at" diye eklenmiştir. ve ardından sms geliirrr...
ilaysu : geçen gün konsere niye gelmedin ? tüm arkadaşlar oradaydı. sanki son günlerde benden kaçıyor gibisin birde ben cafeye gelince kalkıp gitmeler, konuşmamalar falan. farkında olmadan seni kıracak bir şey mi yaptım berkçağ ?

berkçağ: (heh oltaya gelmiş. olum ne iyi oyuncuyum beeaa) hayır ilaysu. sadece ben .. ben... şey ilaysu bak ben seninle.. daha fazla arkadaş olamam.ohh söyledim en sonunda . ikimiz için de en iyisi bu. lütfen ısrar etme.(lan son cümleyi fazladan sıçtım galiba !)

ilaysu : anlamıyorum ?

berkçağ : ilaysu ben seninle arkadaş kalamam çünküüü.. ben.. ben sana arkadaşlıktan öte şeyler hissediyorum. senden çok hoşlaşıyorum ilaysu (heeh şöyle titret çeneyi ) . sakın beni yanlış anlama. senin iyi niyetli yaklaşımını suistimal ettiğimi düşünmeni istemem. ama inan.. inan elimde değil. sankii.. sanki sana karşı zaafım var. senin beni bir arkadaş olarak gördüğünü biliyorum. o yüzden merak etme usulca çekilip gideceğim hayatından.(içses: heeeh başı da haffif yana yatıriim şöyle. )

ilaysu :ah berkçaaağ kıyamaam. çok tatlısııaan. lütfen saçmalama. gel bakiim şöyle yamacıma..
bi de doksanlı yıllarda bir kart vardı, hatırlarsanız. "Güzelliğinizi gördüğüm ilk andan itibaren sizi düşünüyorum. Sizinle arkadaşlık kurmak istiyorum. Teklifime evet derseniz kartın 'evet' yazılı kısmını, hayır derseniz 'hayır' yazılı kısmını kopartıp bana iade ediniz." gibi bişey yazardı. Bi de alt kısmında "düşünmek istiyorum" seçeneği vardı. Sanırım en kötüsü de "hayır" kısmı yırtılmış, bantla yapıştırılmış olanlardı. vay be,şu kartı akıl eden dehaya bak *
zat-ı seciyenize karşı kalb-i derunumda beslediğim hissiyat-ı ulviyemi acep nasıl manalandırıp gül cemalinize telafuz edebilsem; demiş eskiler...
bir barda oturup grubuyla hoş sohbet halinde olan güzel,alımlı,zeki olduğu herkesi gülmekten öldürmesinden belli(belli espri yapabiliyor)ve bundan etkilenen gariban garson(tabi bu hoşlantı olayı basit değil bu kadar ama ayrıntıya gerek yok daha fazla).tabi ki de garson da altta kalmaz.kızın masasına içecekleriyle götürdüğü bir kupa kız ve sinek valesi...
işte olay bu kadar basit.anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.kızımız malunuz ama garson çocuğun atladığı nokta böyle kızları boş bırakmazlar ki.cevap da olay kadar kısa ve net.masadan kalktığında masada kalan sinek valesi.
(bkz: çıkma yöntemleri teklif etme)
-çıkalım mı?
+çıkalım.
-kaçta alayım seni?
+hayırdır nereden alıyorsun?
-ee, ben çıkalım mı dedim sen çıkalım dedin.
+ben sınıftan çıkalım demiştim. ahmettt
*efendim?
+akşam işin var mı? çıkalım mı?
*var. leylaaaaa

(bkz: çıkalım mı ne amk)
profesyonel yaklaşımla başarıya ulaşılabilecek manevi girişimdir.

sevgili adayına en uygun sizin olduğunuz grafiklerle desteklenerek anlatılır. alternatiflerinizden örnekler göstererek farklı olduğunuz noktalara vurgular yapılır. bu iş için ne kadar deneyimli olduğumuz ve daha önceki sayısız "çıkma" münasebetlerinden referans göstereceğimiz yüzlerce mutlu kişiden bahsedilir. çıkmanız halinde önünüzdeki 1 yıllık yol planı gösterilerek (kutlamalarda gidilecek mekanlar, romantik sahil yürüyüşleri vs) durum için yeterince araştırma ve atölye çalışmalarının yapıldığı ortaya konur.
-facede ilişki durumu yapalımmı.
-hönk çıkmıyoruz biz farkındamısın
-e çıkıcaz işte
(bkz: ben bu öküzü gördüm)
-kanka nasılsın ?
+iyidir kanka nasıl olayım aynen devam.
-iyi iyi kanka .
+seni seviyorum.
-bende seni aşkımm...

ergen kuzenime göre böyle. facebook'ta yapacaksınız bunu.
en kralını söyliyim mi size gençler(evet dediğinizi duyar gibiyim)

+babuşesko, çekicen kafayı (ama çok diil çakırkeyfte bırak mümkünse votkayla çek ki kokmasın hayvan gibi) açık açık dökücen içini.olmazsa zati kaldığın yerden devam içmeye.

hadi hayırlı traşlar.