bugün

Vücudun herhangi bir yerinde oluşan ve çoğu, deride şişkinlik, kızartı, ağrı ve ateş ile kendini gösteren irin birikimi.
ölüme bile sebebiyet verebilen zehirli kabarcık.
sivilcenin baya bir büyük olanıdır.önce bölgede kocaman bir kızarıklık olur.sonra bu kızarıklığın ortasına doğru derinizin altına bir şeyler biriktiğini hissedersiniz.elinize aldığınızda bir top gibi gelir size.zamanla şişer bu lanet şey.ateşli de olabilir.bir kaç gün boyunca bu sıkıntıları çekersiniz.şişliğin başında bir beyazlık gördüğünüzde ya da ucunda iğnelenme falan hissederseniz bu patlamaya az kaldığına bir işarettir.ninelerimiz hamur,lokum gibi şeyler sarmayı önerir.doktorlar ise öncelikle antibiyotik verir.
(bkz: çıbanbaşı)
ilk gün sivelce gibi ufak bir kızarıklık şeklinde görülüyor. daha sonra kızarıklık büyürken o bölgede şişmeye devam ediyor. seçilmiş bölge "hayvan kadar" şiştikden sonra içinden acayip sıvılar akmaya başlıyor.
aslında mikropdan dolayı oluşan iltihap birikintisi.
Eğer kalçalarda çıkarsa otururken bile can yakan, bir kaç oturma denemesinden sonra patlamasıyla son bulabilecek iltihap birikintisi.
derideki ter bezleri veya kıl keselerinin enfeksiyonlarıdır.
padişahların ölüm sebeplerinden olan enfeksiyon...
çaresi (bkz: kara merhem) (bkz: ihtiyol pomat) olan enfeksiyon, iltihap. genelde kalçada çıkar ve değişik oturma pozisyonları üretmenizi sağlar çıkan yere göre. kişinin sıkıntılı bir dönem geçirdiğine işarettir bu durum. iyi yanı ise; patladığında hem çıban acısı geçer hem de bu sayede dertler, tasalar bir anda unutulur. patlayana kadar sinirden ve acıdan berbat entryler girilir, çıbanla ilgili değişik şarkılar üretilir.
(bkz: çıbanım çıbanım patla çıbanım, senin yüzünden ağrıyor kıçım)
çok güzel bir şarkı.
ortamlarda söylediği sözler yada yaptığı işlerle sivrilen huzur bozan rahatsız eden insanlara söylenebilecek benzetme.
sayesinde popomun üstüne oturamıyorum.
patladığı zaman ortamın havasını değiştirecek kadar kötü kokan iltihaplar dahi biriktirecek kadar hayvani modelleri de olan enfeksiyon.
hani biri dese inanmam başıma geldi.
boynumda çıkanın boyutu tam olarak bir pinpon topundan daha büyüktü, sadece genişlik değil resmen bir tepe oluştu, yaklaşık 15 gün tam aktif şekilde kaldı.
giysi bile giyemedim lan.
Müsait yerimde çıkan lanet şey. Oturmak ölüm oldu sayesinde. Uzanırken üzerine uzancam diye ödüm kopuyo.
Genellikle bel altımda çıkan, içi iltihaplı sivilce parçası. Yada sivilcenin abisi olabilir bu. Sivilcegillerden olduğu kesin de. Neyse efenim devam edelim. Şuan acaba neremde çıkacak diye düşünmekteyim. insana acı verdikten sonra ki patlama anı 31 çekilirken alınan zevkle eşdeğerdir.
Gün itibariyle bir tanesine sahip olduğum bela. Alnimin sol köşesi kamyon carpmis gibi şişti valla. Yarın doktora gidecegim. Büyük ihtimal antibiyotik, krem felan verecek.. insallah fazla çektirmeden patlar ve alnim normale döner, amin.
Son zamanlarda aramızdan su sizmiyor amk. Biri geciyor biri çıkıyor..

Cildiye doktoru Sebebi sinir stres gibi seyler dedi.. bi psikiyatri ye gitmeden olmayacak galiba.
ağrı yapıyorsa affetmiyorum sıkıyorum. ucunda beliren bir şey yoksa o bölgeden kıl koparıp öyle sıkıyorum. sürekli azar azar çekeceğime bir kere çekerim sıkıntıyı.
tam kemerin olduğu yere denk gelen bi tanesi son iki gündür en hafif tabirle anamı sikmekte. yardımcı olabilecek var mı geberiyom acımdan.
Alt bacagimda çıkan şey.
Resmen cam batiyor gibi uzananıyorum.