bugün

denizli belediyesinin ücretsiz dağıttığı büyük siyah poşetlerin genel ismi. o horoz resminin poşetin üzerinde ne işi var değil mi sayın başkan. malumunuz üzere çöp poşetidir o.
gelişen bilmin en son yaptığı kıyaktır. allahım ne kadar da hayatı kolaylaştıran bişidir o öyle. özellikle öğrenci evlerinde haftada bir yapılan temizliklerde içine ne bulursan atarsın. boş bira şişeleri, kullanılmış kağıt mendiller, sızmış arkadaş falan ne bulursan at içine. gıkı çıkmaz yavrumun. sonra bakmışsın ne kadar becerikliyim lan tertemiz oldu hev. he heeytt be çöp torbası olmasa sen bir hiçsin evladım.

hadi temizlemeyi geçtim. dışarda inanılmaz yağmur var, yağmurluğun yok. kes usta kafa şeklinde bir bölme bu yüce buluştan oohoo ne yağmur geçer, ne dolu. hem kurutma derdi de yok.

100 yılın buluşu olarak fotokopi makinası mı, çöp torbası mı deseler kesin çöp torbasını seçerim ben.
pistir, su akıtır, kötü kokar, hak ettiği yer çöplüktür. sanırım bu kadar yeterli.
battal boy olanları taşınma-taşıma zamanları büyük kolaylık sağlar, üzerine ufak notlar düşülerek kayıplara son verir.